Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Пластикові контейнери для продуктів отруюють вас і вашу родину

Пластикові контейнери для продуктів отруюють вас і вашу родину

У нашому сучасному житті пластик знаходиться всюди. Його використання нерозривно пов’язане з долею нашого покоління і майбутніх поколінь. Протягом багатьох десятиліть, різні види пластику робили наше життя набагато простіше, починаючи від пластикових контейнерів для продуктів харчування і пляшок для зберігання води, і інших рідин, і закінчуючи будівельними матеріалами. Наші будинки повні пластика — дитячі іграшки, мобільні телефони, автомобілі, комп’ютери, зубні пломби, пляшки і пластикові контейнери для зберігання різних харчових продуктів.

У той час як пластик день у день спрощує нам життя, ми платимо дуже високу ціну за використання цього зручного матеріалу. Протягом десятиліть використання пластика з’являється все більше і більше даних, які є не чим іншим, як сигналом про те, що нам потрібно переглянути безконтрольне використання пластикових виробів, оскільки вироби з пластика руйнують наше здоров’я і забруднюють нашу планету.

У той час як пластик, присутній в телефоні або ноутбуці не викличе великих проблем, пластикові контейнери для продуктів харчування і пластикові пляшки для води завдають шкоди нашому здоров’ю.

Хімічне вилуговування

З більшості пластикових контейнерів, таких як контейнери для зберігання продуктів харчування, дитячі чашки, дитячі пляшечки і посуд для мікрохвильових печей, можуть вимиватися певні хімічні речовини, потрапляючи в їжу, яку ми їмо. Це означає, що навіть якщо ви купуєте екологічно чисті продукти без пестицидів або вирощуєте їх власноруч, і зберігайте ці прекрасні продукти в пластикових контейнерах або використовуєте поліетиленову плівку, ви будете годувати вашу сім’ю хімічними речовинами в небезпечних для здоров’я кількостях.

Найбільш відомими і вивченими шкідливими хімічними речовинами, виявленими в пластикових контейнерах для продуктів, є бісфенол А, фталати і стирол.

Фталати підвищують гнучкість пластмас. Вплив цих сполук, присутніх в пластикових контейнерах призводить до гормональних збоїв, вроджених дефектів, проблем розвитку, астмі, раннього статевого дозрівання, а також деяким видам раку.

Бісфенол А використовується для виготовлення жорсткого, прозорого пластика під назвою полікарбонатний пластик. Він часто використовується у виробництві пляшок для води, склянок для дітей і дитячих пляшечок. Вплив бісфенолу А призводить до викиднів, вроджених дефектів і проблем розвитку, безпліддя, раннього статевого дозрівання, раку простати, раку молочної залози, гіперактивності і агресивності.

Стирол є хімічною речовиною, яку можна виявити в пінопластових контейнерах і стаканчиках, упаковках для яєць і непрозорих пластикових столових приладах. Стирол може негативно вплинути на нирки, печінку, шлунок і червоні кров’яні тільця. Тривала дія цих хімічних речовин призводить до токсичного впливу на мозок і нервову систему.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Environmental Health Perspectives, інші хімічні речовини, зазвичай використовується в пластикових контейнерах для продуктів, звані бісфенол дігліціділефіри, можуть перетворити стовбурові клітини в жирові клітини. Вони виявили, що вплив бісфенол дігліціділефіров робить більш імовірним накопичення калорій в тілі замість їх використання.

Пластик без бісфенолу А — не завжди безпечне рішення

Багато людей вже чули про негативний вплив бісфенолу А на наше здоров’я. Завдяки пропаганді з боку засобів масової інформації, ми були обмануті вважаючи, що продукція без бісфенолу А є більш безпечним варіантом. Але такий пластик все-таки небезпечний.

Компанії навмисно додають на етикетки своєї продукції напис «без бісфенолу А» для збільшення обсягу продажів. На жаль, бісфенол А в цих продуктах часто замінюється бісфенолом S, близьким родичем отруйного бісфенолу А.

Захистіть свою родину

Виробництво пластмас часто є енергоємним процесом, при якому використовуються токсичні нафтопродукти. Сам виробничий процес створює багато забруднень і токсичних викидів в атмосферу. У той час як використання пластику практично неминуче в нашому сучасному житті, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб захистити свою сім’ю від його шкідливого впливу. Скорочення використання виробів із пластику не тільки зробить вашу сім’ю більш здоровою, але і зменшить забруднення навколишнього середовища.

Замініть всі пластикові контейнери для продуктів і пляшки на аналогічні вироби зі скла. Якщо ви купуєте консервовані або упаковані продукти, зверніть увагу на ті, які упаковані в скляну тару або негайно перекладайте продукти, упаковані в пластик в безпечну тару. Скляна тара багаторазового використання не вбирає запах або колір їжі. Крім того, продукти, що зберігаються в скляному посуді, завжди мають кращий смак.

Ще однією доброю альтернативою є контейнери Tupperware з нержавіючої сталі. Незважаючи на те, що вони до цих пір виробляються з пластиковою кришкою, по крайней мере, небезпечні хімічні речовини, про які ми поговорили вище не потраплятимуть в вашу їжу.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: