Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Похмілля: симптоми, причини, лікування, засоби від похмілля

Похмілля: симптоми, причини, лікування, засоби від похмілля

Похмілля є станом, при якому людина відчуває ряд фізичних і психічних симптомів, що виникають після вживання надмірної кількості алкоголю.

Похмілля, мабуть, було вперше люди відчули ще в доісторичні часи, коли алкоголь був вперше відкритий. Дослідження показало, що близько 75% людей, що знаходяться в стані алкогольного сп’яніння після вживання алкоголю, іноді відчувають похмілля. Незважаючи на те що це стан дуже поширене, похмілля досі до кінця не вивчено. Відомо, що етанол є основним хімічним компонентом спирту, який і провокує ряд ефектів, пов’язаних з вживанням алкогольних напоїв.

Чи позначається похмілля на складних психічних завданнях і продуктивності простих завдань залишається неясним. Дослідження в цих областях дали суперечливі результати, мабуть, через відмінності в методах. Очевидно, що споживання алкоголю може негативно позначитися на сні, а поганий сон як відомо погано відбивається на продуктивності.

Причини і симптоми

Чинників виникнення похмілля існує кілька, і швидше за все, воно буває викликано поєднанням:

Прямий вплив етанолу

Етанол може безпосередньо впливати на організм, викликаючи зневоднення (втрату рідини), електролітний дисбаланс, роздратування шлунково-кишкового тракту, порушення сну і знижуючи рівень цукру в крові. Крім того, алкоголь безпосередньо впливає на циркадний ритм (внутрішній 24-годинний цикл біологічних процесів людини), викликаючи почуття схоже з розладом добового біоритму у зв’язку з далеким перельотом. Етанол викликає розширення кровоносних судин і негативно відбивається на нейромедиаторах (біологічно активних хімічних речовинах, за допомогою яких здійснюються передачі електричних імпульсів), таких як серотонін і гістамін, що може сприяти виникненню головного болю, пов’язаного з похміллям.

Наслідки виведення етанолу з організму

Оскільки пік симптомів похмілля і зниження концентрації алкоголю в крові до нуля доводиться на один і той же час, деякі дослідники вважають, що похмілля є насправді м’якою формою виведення етанолу з організму. Надмірне вживання алкоголю викликає зміни в хімічній системі передачі сигналів мозком, і коли алкоголь виводиться, система стає незбалансованою. Багато із симптомів похмілля подібні до тих, які пов’язані з виведенням етанолу з організму. Однак, існують деякі відмінності між похміллям і виведенням етанолу. Зокрема, до симптомів похмілля не можна віднести галюцинації, судоми і тривале порушення виведення.

Наслідки продуктів розпаду етанолу

В організмі етанол спочатку розпадається на ацетальдегід, а потім на ацетат. Ацетальдегід є хімічною речовиною, яка при високих концентраціях може викликати потовиділення, почастішання пульсу, гіперемія шкіри (почервоніння на шкірі), нудоту і блювоту. Деякі дослідники вважають, що ацетальдегід викликає похмільний синдром. Незважаючи на те, що ацетальдегід вже не присутній в крові, коли концентрація алкоголю досягає нуля, токсичні ефекти цього органічної сполуки можуть як і раніше турбувати.

Інші фактори

Більшість алкогольних напоїв, крім етанолу містять невелику кількість інших активних сполук. Ці сполуки додають для отримання певного запаху, смаку і зовнішнього вигляду напою. Джин або горілка містять практично чистий етанол, завдяки чому симптоми похмілля при їх вживанні не настільки виражені, ніж при вживанні алкогольних напоїв (червоне вино, коньяк або віскі), що містять інші сполуки. Наприклад, метанол (CH₃OH, найпростіший одноатомний спирт, безбарвна отруйна рідина), що міститься у великій кількості в червоному вині, віскі і коньяку, сприяє погіршенню симптомів похмілля.

Організми деяких людей схильні до накопичення ацетальдегіду (у зв’язку з дефіцитом ферментів), що призводить до високого рівня цього органічної сполуки і викликає більш важке похмілля. Люди, які відчувають негативні переживання, такі як гнів, злість, вина, а також люди, які страждають неврастенію та іншими розладами, що переживають непростий період в житті або люди, які мають сімейну історію алкоголізму, можуть страждати сильним похміллям.

Деякі дії, пов’язані з вживанням алкоголю, збільшують ризик виникнення сильного похмілля. До цих дій можна віднести:

Симптоми похмілля починаються протягом декількох годин після того, як людина перестала пити і можуть тривати до 24 годин. Присутні симптоми можуть варіюватися в залежності від індивідуальних особливостей організму людини, а також від типу і кількості споживаного алкоголю.

До фізичних симптомів похмілля можна віднести:

До психологічних симптомів похмілля можна віднести:

Лікування

Вживання збалансованої їжі, великої кількості води і обмеження вживання алкоголю допомагає зменшити симптоми похмілля або уникнути їх виникнення зовсім (див. Як уникнути похмілля легко і просто). Існує також багато альтернативних методів лікування, запобігання або зменшення симптомів похмілля. Вживання додаткових доз алкоголю для полегшення похмілля, хоча це і знижує короткострокові симптоми, не рекомендується. Деякі експерти вважають, що вживання алкоголю з метою зменшення симптомів похмілля є ознакою наближення алкоголізму. Основна міра боротьби з похміллям — це вживання великої кількості води поряд з алкогольними напоями, перед сном і на наступний день після цього. Потіння при проробляє фізичних вправ, сауна або масаж також можуть допомогти.

Харчова терапія

Симптоми похмілля можуть бути зменшені шляхом вживання великого об’єму додаткової води і рідин, а також продуктів харчування з високим вмістом вітаміну C і вітамінів групи B, які, як вважають, прискорюють виведення алкоголю з організму. Апельсини, лимони, гуава, грейпфрути і суниця багаті вітаміном С, а бобові, риба і злаки багаті вітамінами групи B. Ви можете приготувати коктейль, здатний полегшити ваш стан при похміллі. Вам знадобляться:

Мед містить важливі поживні речовини, в яких організм потребує для того, щоб оговтатися від похмілля.

Також, лікарі рекомендують пити двічі на день суміш свіжих соків, здатну позбавити від похмілля:

Для лікування похмілля, китайці п’ють свіжий сік мандарина і їдять полуницю.

Складні вуглеводи, присутні в таких продуктах як крекери або тости, легкі для шлунка і сприяють підвищенню рівня цукру в крові. Вживання чаю або кави допомагає підбадьоритися, додає сил і можливо сприяє зменшенню головного болю. У різних культурах по всьому світу, при похміллі використовуються схожі між собою продукти харчування. До них відносяться:

Всі ці продукти служать для поповнення вітамінами, мінералами та інших поживними речовинами, втраченими організмом при виведенні алкоголю.

Дізнайтеся більше: Похмілля — як позбутися в домашніх умовах швидко.

Аюрведа

Фахівці з аюрведою вважають, що похмілля відображає симптоми надлишку Пітти. Негайне полегшення може принести вживання води з лимоном:

Також при похміллі допомагає напій на основі апельсинового соку. Для його приготування вам знадобиться:

Вживання охолодженого індійського напою під назвою Ласси 3-4 рази на день, допомагає усунути нудоту, головний біль і сонливість при похміллі. Для його приготування вам знадобиться:

Трави

Наступні трав’яні засоби є дуже корисними в усуненні симптомів похмілля:

Інші засоби від похмілля

До різних іншим ефективних засобів і процедур від похмілля можна віднести:

Алопатичне лікування

Симптоми похмілля можуть бути усунені за допомогою прийомуантацидів, що застосовуються при нудоті і болях у шлунку, а також за допомогою аспірину (див. Аспірин при похміллі — небезпечно чи ні?) Або нестероїдних протизапальних препаратів (Ібупрофен або напроксен), усувають головні і м’язові болі. Під час вживання алкоголю і при похміллі, прийом ацетамінофен (Тайленола) слід скасувати, тому що алкоголь підвищує токсичний вплив ацетамінофену на печінку. Кофеїн, який є народним засобом від похмілля, крім традиційного вживання кави, може прийматися у вигляді таблеток.

Очікувані результати

При відсутності лікування, симптоми похмілля проходять самі по собі зазвичай протягом декількох годин (до 24 годин). Використання різних засобів від похмілля може зменшити важкість деяких симптомів.

Профілактика

Запобігти виникненню похмілля можна шляхом обмеження споживання алкоголю або вживаючи ті алкогольні напої (джин, горілка), які в меншій мірі здатні викликати важкі симптоми похмілля. Тривалий сон може допомогти знизити втому, пов’язану з похміллям, а вживання безалкогольних напоїв (особливо води без газу) під час і після вживання алкоголю, можуть зменшити зневоднення і симптоми похмілля. Прийом 120 мг розторопші перед вживанням алкоголю може допомогти печінки впорається з токсинами, що містяться в спирті.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: