Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Помело (фрукт): корисні властивості і шкода

Помело (фрукт): корисні властивості і шкода

Батьківщиною помело є Південно-Східна Азія (Таїланд і Малайзія). В даний час цей екзотичний для наших країв фрукт широко культивується в Південному Китаї, південному Таїланді, південній частині Японії, Тайвані, Малайзії, Південної Індії, Нової Гвінеї, Індонезії і на Таїті. Вважається, що помело був привезений до Нового Світу в кінці 17 століття, і з цього часу його стали вирощувати на Ямайці і на Барбадосі. У цій статті ми розглянемо, що таке помело (фрукт), корисні властивості і шкоду, яка може потенційно нести споживання плодів помело.

Що таке помело?

Помело — це дерево сімейства цитрусових, середнього розміру, з великими листками, плодами і квітами. Виростає до 15 метрів і має закруглену крону. Листя довгасті еліптичні, розміром від 10 до 20 см. Плоди і квіти ростуть гронами в кількості від 2 до 20 штук. Форма плоду варіюється від круглої до грушоподібної, а колір від зеленого, оранжевого і жовтого до червоного. Плоди досягають розмірів до 30 см в діаметрі і ваги до 10 кг. Колір м’якоті може бути зеленувато-жовтим, рожевим, жовтим або червоним, плід дуже соковитий, смачний, розділений на 11-18 сегментів, має солодкий з кислинкою смак, що нагадує грейпфрут.

Подібно до інших фруктам цитрусових, плоди помело мають високий вміст вітаміну С. Використовують його в свіжому вигляді. Помело широко популярно в Азії, особливо в Індонезії, Китаї і Таїланді. Його сік традиційно використовується в різних напоях, а також для лікування лихоманки, кашлю і шлунково-кишкових захворювань. У В’єтнамі ароматні квіти переробляються для використання в парфумерії.

Корисні властивості помело

Плоди помело мають високий вміст вітаміну C — відомого антиоксиданту. Надходження вітаміну С в організм забезпечує здоров’я ясен і шкіри, сприяє засвоєнню заліза з м’яса. Також помело містить велику кількість фолієвої кислоти і клітковину. Фолієва кислота допомагає знизити ризик розвитку дефектів нервової трубки під час вагітності, а також сприяє кровотворенню. Вживання помело нормалізує артеріальний тиск, запобігає анемії, знімає судоми, знижує ризик передчасного старіння, зміцнює кістки, захищає серце, є профілактикою онкологічних захворювань, нормалізує вагу і підтримує здоров’я зубів і порожнини рота.

Зміцнення імунної системи

Один плід помело містить необхідне щодня кількість вітаміну С — більше 100% від рекомендованої добової норми споживання на 100 грам (61 мг на 100 г). Це основне джерело аскорбінової кислоти, використовуваної для зміцнення імунної системи. Вітамін С — антиоксидант, який сприяє активності лейкоцитів і протидіє вільним радикалам. Він здатний значно полегшити симптоми застуди, а також допомогти в боротьбі з бактеріальними і вірусними інфекціями.

Нормалізація травлення

Плоди помело містять гарне кількість клітковини — 1 г клітковини на 100 г. Вживання 300 г помело покриває 12% щоденної потреби в клітковині, що сприяє правильному травленню і є профілактикою діареї і запорів. Надходження в організм клітковини сприяє нормалізації перистальтики кишечника і стимулює секрецію шлункового і травного соків, що допомагає розщеплювати трудноперевариваемие складні білки.

Нормалізація кров’яного тиску

Користь помело для підтримки роботи серцево-судинної системи вже доведена. Помело — 216 мг на 100 г (6% від денної норми споживання). Калій діє як судинорозширювальний засіб, який допомагає зняти напругу в кровоносних судинах і сприяє циркуляції крові і оксигенації органів. Він знижує напруга серцевих стінок, а також знижує ймовірність серцевого нападу, атеросклерозу та інсульту.

Судоми нижніх кінцівок

Калій є життєво важливим для балансування рідини в організмі. Дефіцит калію призводить до судом і розриву зв’язок. Судоми зазвичай викликаються через відсутність рідин і електролітів, таких як магній, калій і натрій. Плоди помело містять значну кількість цих необхідних мікроелементів.

Уповільнення старіння

Будучи джерелом великої кількості вітаміну С, плоди помело непогано зарекомендували себе в якості антивікової добавки до раціону. Вітамін С, що володіє антиоксидантною активністю, успішно бореться з вільними радикалами, які, в свою чергу, є причиною деградації шкіри. Це призводить до появи ознак передчасного старіння, таких як провисання шкіри, поява зморшок і вікових плям. Також помело містить спермидин, речовина, що володіє яскраво вираженими антивіковими властивостями.

Здоров’я зубів

Дефіцит вітаміну С викликає кровоточивість ясен і розм’якшення твердих тканин зубів. Такі стани найчастіше провокуються наявністю хвороботворних мікроорганізмів, з якими ослабленому імунітету складно справлятися, маючи такий дефіцит. Також корисно вживати помело при схильності до кровоточивості ясен, тому що колаген, активно виробляється при споживанні цих фруктів, сприяє зміцненню тканин організму.

Профілактика остеопорозу

Остеопороз — захворювання, викликане зменшенням обсягу кістки і виснаженням кісткової тканини. Крихкість кісток призводить до частих переломів, скутості рухів і втрати гнучкості. Помело містить мінерали, які відповідають за ріст кісткових тканин і захист від зносу кісток. Щоденне споживання помело оздоровлює кісткову тканину, запобігаючи виникненню крихкості кісток і переломів.

Детально про остеопороз ви можете дізнатися тут — Остеопороз: причини, симптоми, лікування.

Допомагає скинути вагу

До корисних властивостей помело можна віднести його здатність підтримувати вагу, а також сприяти його зниження. Відбувається це завдяки високому вмісту в помело харчових волокон, а також інших поживних речовин. За рахунок низької калорійності, а також завдяки вмісту клітковини і вуглеводів, вживання помело здатне зберігати відчуття ситості протягом тривалого періоду часу.

Профілактика раку

Необхідно також відзначити корисні властивості шкірки помело. Шкірка помело містить значну кількість біофлавоноїдів, які запобігають переродження клітин, і є профілактикою раку підшлункової залози, раку кишечника і раку молочної залози, викликаних розмноженням пошкоджених клітин. Більш того, дослідження показало, що вживання шкірки помело може бути вкрай корисним для жінок з діагностованим раком молочної залози.

Детально про методи лікування і профілактики ракових захворювань ви можете дізнатися в цьому розділі сайту — Рак.

Лікування ран

Як було сказано раніше, плід помело багатий вітаміном С. В свою чергу колагену (білка, яка не скупиться шкіру еластичною і сприятливому якнайшвидшому загоєнню ран) вітамін С життєво важливий, так як безпосередньо бере участь в його виробленні. Активна вироблення колагену сприяє швидкому загоєнню ран і відновлення ранових поверхонь.

Традиційне використання

У Південно-Східній Азії і Філіппінах відвар з квітів, листя і шкірки використовується для лікування хореї, епілепсії і судомного кашлю.

Шкода помело

Способи вживання

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: