Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Попкорн і кето-дієта: вуглеводи, калорії та інше

Попкорн і кето-дієта: вуглеводи, калорії та інше

Попкорн — це закуска, приготовлена ​​з висушених зерен кукурудзи, які нагрівають для отримання їстівної повітряної кукурудзи.

Попкорн без добавок може бути поживною закускою і хорошим джерелом вітамінів, мінералів, вуглеводів і клітковини.

Однак, оскільки попкорн містить вуглеводи, ви можете задатися питанням, чи може він вписується в кетогенную дієту з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів.

У цій статті дається огляд харчової цінності попкорну, кето-дієти і того, чи можуть вони співіснувати.

Що таке попкорн?

Попкорн — це повітряна кукурудза, яку отримують при нагріванні висушених зерен кукурудзи, в результаті чого вода всередині них розширюється і ядра вибухають.

Це популярна закуска, якою люди насолоджуються вже тисячі років і, як вважають, вона виникла в Америці.

Фактично, деякі дослідження показують, що люди в Перу їли попкорн більше 6000 років тому (1).

Сьогодні люди в усьому світі їдять попкорн. Його можна приготувати на плиті, в апараті для приготування попкорна або в мікрохвильовій печі. Він також продається в уже приготованому вигляді.

Попкорн зазвичай подають з топленим маслом і сіллю, але його також можна приправити травами, спеціями, сиром, шоколадом або іншими приправами.

Висновок:

Попкорн — це улюблена закуска, приготовлена ​​з нагрітих кукурудзяних зерен. Його можна їсти в звичайному вигляді, зверху розтопити вершкове масло або додати в нього приправи.

Харчова цінність попкорну

Хоча більшість вважає кукурудзу овочем, попкорн вважається цілісним зерном.

Ядра попкорну збирають, коли кукурудзяна рослина дозріває і всі частини зерна не пошкоджені.

Вживання в їжу цільного зерна було пов’язано з більш низьким ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, раку, високого кров’яного тиску, цукрового діабету 2 типу та загальної смертності (2, 3, 4).

Це пов’язано з тим, що цільні зерна багаті клітковиною, вітамінами, мінералами і рослинними з’єднаннями, які різнобічно корисні для здоров’я (5, 6).

Як і інші цільні зерна, попкорн дуже поживний — в 24 грамах попкорну міститься (7):

Так як в попкорн багато клітковини, він дуже ситний і не містить багато калорій. Він також багатий мінералами, в тому числі магнієм, фосфором, цинком і марганцем (7).

Більш того, попкорн містить антиоксиданти, такі як поліфеноли, які допомагають запобігти пошкодження клітин, викликане молекулами, званими вільними радикалами. Зокрема, поліфеноли можуть надавати захисну дію проти раку та інших хронічних захворювань (8, 9, 10).

Висновок:

Попкорн — це дуже поживне незбиране зерно, багате мікроелементами і антиоксидантами. Порція попкорну (24 грама) містить 4 грами клітковини, менш ніж 20 грамів вуглеводів і тільки 90 калорій.

Що таке кето-дієта?

Кетогенная дієта рекомендує різко скоротити споживання вуглеводів і замінити їх на жир.

Це призводить до метаболічного стану, відомому як кетоз, під час якого ваш організм для отримання енергії за відсутності вуглеводів використовує побічні продукти розщеплення жиру — кетони (11, 12).

Кетогенная дієта зазвичай використовується, щоб допомогти дітям з епілепсією справитися з нападами.

Її використання також пов’язано з користю для здоров’я, такий як схуднення, а також з поліпшеною чутливістю до інсуліну, рівнями холестерину і кращому контролю рівня цукру в крові у людей з цукровим діабетом 2 типу (13, 14, 15, 16).

Щоб досягти кетоза, вам, як правило, потрібно з’їдати менше 50 грамів вуглеводів в день, хоча деяким людям, можливо, доведеться знизити рівень споживання вуглеводів ще більше (17).

В результаті, Низьковуглеводні продукти, такі як яйця, м’ясо, жирна риба, авокадо, оливкова олія, горіхи і насіння, а також некрохмалисті овочі, такі як кольорова капуста, брокколі і болгарський перець, складають основу кето-дієти.

На думку більшості експертів по кето, межа вуглеводів відноситься до чистих вуглеводів, які розраховуються шляхом вирахування грамів клітковини із загальної кількості вуглеводів в порції їжі (18).

Виходячи з цієї логіки, цільні зерна і інші багаті клітковиною вуглеводи містять менше чистих вуглеводів, ніж продукти без такої кількості клітковини, такі як рафіновані зерна.

Висновок:

Кетогенная дієта включає в себе зниження рівня споживання вуглеводів і збільшення рівня споживання жирів, так що ваш організм спалює жир для отримання енергії. Це було пов’язано зі зниженням маси тіла, поліпшенням контролю цукру в крові і зниженням частоти епілептичних припадків.

Чи можна їсти попкорн на кето-дієті?

Залежно від вашого добового межі вуглеводів, попкорн може вписатися в кето-дієту.

Типова порція попкорну, приготованого без використання жиру, становить 24 грама і містить 4 грами клітковини і 18 грамів вуглеводів — або 14 грамів чистих вуглеводів (7).

Попкорн може легко вписатися в кето-дієту з щоденним обмеженням в 50 грамів чистих вуглеводів і навіть може бути включений в більш суворі версії кето-дієти.

Не кажучи вже про те, що якщо ви дотримуєтеся кетогенной дієти з метою схуднути, попкорн містить тільки 90 калорій на порцію.

Проте 24-грамова порція займе велику частину вашого щоденного розподілу вуглеводів.

Якщо ви хочете насолодитися попкорном на кето-дієті, подумайте про обмеження вживання інших продуктів з високим вмістом вуглеводів, щоб не перевищувати свою межу чистих вуглеводів.

Хліб, чіпси, солодощі та інші очищені зерна містять багато вуглеводів і практично не містять клітковини. З іншого боку, попкорн і інші цільні зерна містять більше клітковини і менше чистих вуглеводів (7).

Тому вживання попкорна замість продуктів з високим вмістом вуглеводів і низьким вмістом клітковини на кето-дієті може допомогти задовольнити потребу у вуглеводах, не виходячи за межі.

Проте при вживанні попкорну на кето-дієті важливо пам’ятати про порціях, так як його можна легко з’їсти в надмірній кількості.

Щоб контролювати розмір порції і відчувати себе більш задоволеним, ви можете додавати в попкорн кокосове масло, вершкове масло або оливкова олія. Приготування попкорну в домашніх умовах замість покупки готових видів також допоможе вам контролювати, скільки ви їсте і що додаєте в нього.

Щоб зробити попкорн удома, нагрійте 1 столову ложку кокосового масла або вершкового масла у великій каструлі на середньому вогні і додайте 2 столові ложки ядер кукурудзи.

Накрийте каструлю кришкою, поки ядра не луснути. Після того як кукурудза припинить лопатися зніміть з вогню і приправте рослинним або вершковим маслом і сіллю.

Висновок:

Залежно від того, які інші багаті вуглеводами продукти ви їсте, попкорн може вписатися в кето-дієту. Обмежте споживання продуктів з високим вмістом вуглеводів і низьким вмістом клітковини і додайте в попкорн корисний жир, щоб уникнути переїдання.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: