Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Постійні головні болі: типи, причини, лікування

Постійні головні болі: типи, причини, лікування

У той час як більшість людей (70% населення), які страждають головними болями, відчувають больові симптоми час від часу, є невелика група людей (1-3%) відчувають Постійні головні болі, які можуть виникати щодня.

Постійними головними болями (хронічними головними болями) вважаються головні болі, які людина відчуває більше 15 днів на місяць протягом більше трьох місяців поспіль. Постійні сильні головні болі виникають в два рази частіше у жінок, ніж у чоловіків.

Типи постійних головних болів

При діагностиці будь-якого виду головного болю, з’ясовується локалізація головного болю, тяжкість і частота виникнення болю, а також можливі додаткові симптоми, наприклад, чутливість до світла, нудота, блювота, регідностьпотиличних м’язів і т. п.

Існує чотири різних типи постійного головного болю:

Хронічні головні болі напруги

Часто розвиваються після виникнення епізодичних головних болів напруги. До симптомів цього типу головного болю можна віднести:

Дізнайтеся детально про головні болі напруги.

Хронічна мігрень

Зазвичай розвивається при епізодичних приступах мігрені без аури. До симптомів хронічної мігрені можна віднести:

Дізнайтеся детально про мігрені.

Хронічна абузусних головний біль (лікарська головний біль)

Цей тип головного болю виникає внаслідок неконтрольованого прийому різних фармацевтичних препаратів, до яких відносяться:

Якщо ви приймаєте ці види лікарських засобів у великих дозах або довше за часом, ніж це зазначено в інструкції по застосуванню, у вас можуть розвинутися постійні головні болі. Дізнайтеся детально про абузусних головних болях.

Хронічна кластерна головний біль

Зазвичай виникає у чоловіків і може розвинутися внаслідок виникнення епізодичних нападів кластерного головного болю. До симптомів цього типу головного болю можна віднести:

Дізнайтеся детально про кластерних головних болях.

Причини і фактори ризику

Постійні головні болі можуть виникнути в зв’язку з різними факторами, серед яких:

Читайте докладно — Головні болі і пов’язані з ними захворювання.

Лікування лікарськими засобами

При постійних головних болях, лікарі, як правило, призначають такі типи лікарських засобів:

Крім цього, вони можуть рекомендувати вам по можливості усунути фактори ризику, здатні викликати напади головного болю, а також альтернативні методи лікування, такі як медитація, розслаблюючі вправи, заняття йогою і звернення до хиропрактику. Якщо причиною виникнення постійних головних болів є стрес, рекомендуємо вам ознайомитися з добіркою ефективних способів позбавлення від стресу.

Лікування постійних головних болів без ліків

Ось деякі натуральні засоби, здатні допомогти вам позбавитися від постійних головних болів.

М’ята перцева — натуральний засіб від постійних головних болів

1. М’ята перцева. Вживання чаю з м’ятою може допомогти вам полегшити хронічний головний біль.

2. Кора верби. Це природний засіб є натуральною альтернативою аспірину, так як саме з кори верби спочатку проводився аспірин. Завдяки вмісту в ній Саліцин, кора верби має виражену обезболивающем дією і може використовуватися в якості природного засобу від болю.

3. Повноцінний сон. Регулярний повноцінний сон в деяких випадках допомагає усунути постійні головні болі. Якщо ж ви страждаєте від безсоння, читайте — Як позбутися від безсоння? 14 корисних рекомендацій.

4. Регулярний прийом їжі. Хронічні головні болі також можуть бути пов’язані з нерегулярним харчуванням, і, якщо ви постійно пропускаєте прийоми їжі, спробуйте харчуватися регулярно і частіше робіть перекушування. Якщо проблема в цьому, головні болі пройдуть.

5. Голковколювання. Ця процедура збільшує приплив крові до тканин і показана для лікування хронічної мігрені.

6. Вода. Головні болі можуть бути ознакою зневоднення. Вживання достатньої кількості води запобігає виникненню головного болю і усуває ймовірність розвитку безлічі захворювань. У японців існує особлива водна дієта, здатна позбавити вас не тільки від головного болю, а й від інших недуг. Про цю дієті читайте тут — Японська водна дієта — ключ до здоров’я.

7. Масаж. Хороший масаж покращує кровообіг, надає розслабляючу дію і заспокоює нерви. Часто, головний біль може бути пов’язана з защемлення кровоносних судин в області шиї і защемлением нервових корінців. Тому серія проведених процедур у досвідченого хіропрактика може дійсно допомогти усунути причину постійного головного болю. Однак варто попередити — уникайте дилетантів і не професіоналів, тому що неправильний масаж шиї може призвести до інсульту.

Професійний масаж шиї допомагає позбутися від постійних головних болів

8. Пиретрум. Ця рослина з давніх часів використовувалося для лікування болю, в тому числі і головного болю. Ви можете використовувати цю рослину у вигляді чаю, який можна придбати в аптеках або інтернет-магазинах.

9. Гарячий душ. Якщо сильний головний біль не пов’язана з високим кров’яним тиском (гіпертонія), спробуйте під час головного болю прийняти гарячий душ. Ця процедура розслабляє і заспокоює нерви, тим самим допомагаючи усунути або принаймні полегшити головний біль.

10. Акупресура (точковий масаж). Це різновид рефлексотерапії, де лікування і профілактика захворювань проводиться шляхом натискання пальцями на певні точки тіла. Ви можете проводити точковий масаж самостійно, попередньо вивчивши, як і що необхідно проробляти, або зверніться до досвідченого терапевта, який проводить цей тип масажу.

11. Магній. Якщо ваш організм відчуває дефіцит магнію, це цілком може бути причиною виникнення постійних головних болів і мігрені. Достатнє споживання цього мікроелемента в кінцевому підсумку призводить до усунення хронічного головного болю. Щоб отримувати достатню кількість магнію з їжі, зробіть свій раціон продуктами, що містять велику кількість магнію, серед яких:

Також ви можете вживати біологічно-активні добавки з магнієм або магнієве масло, що також може допомогти вам позбавитися від постійних головних болів.

12. Холодні компреси. Мокрі холодні компреси і пакети з льодом, прикладаються до голови можуть в якійсь мірі полегшити головний біль.

13. Йога. Завдяки заняттям йогою ви зможете поліпшити кровообіг, зняти нервову напругу, нормалізувати кров’яний тиск і підвищити рівень нейромедіаторів. Все це в поєднанні може в значній мірі полегшити симптоми головного болю або навіть усунути їх зовсім.

14. Вишня. Плоди вишні містять активну сполуку кверцетин, який є потужним антиоксидантом і має сильні протизапальні властивості. Люди, які страждають головними болями, повідомляють, що вживання вишні або вишневого соку дуже допомагає від головного болю.

15. DL-Phenylalanine (DLPA). Це харчова добавка (форма амінокислоти під назвою фенілаланін) природно підвищує рівень допаміну, що допомагає полегшити будь-який біль.

16. Гомеопатичні засоби. Ви можете спробувати використовувати гомеопатичні засоби від болю. Перед тим як використовувати будь-які з гомеопатичних засобів (про які ви можете дізнатися тут — Лікування болю гомеопатією), вам слід звернутися за консультацією до професійного лікаря-гомеопата.

17. Уникайте вживання наступного. Цей підхід може дати результат, однак не варто розраховувати на швидке позбавлення від постійних головних болів. Вживання продуктів харчування, що містять аспартам і глутамат натрію може стати причиною постійних головних болів і мігрені (див. 5 інгредієнтів, які отруюють ваш мозок). Також, викликати постійні головні болі може харчова алергія, наприклад, при непереносимості глютену (див. Глютен і запальні захворювання мозку і нервової системи). При підозрі на харчову алергію вам слід з’ясувати, чи не вона є причиною виникнення ваших головних болів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: