Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Прибуток для схуднення: чи можуть вони допомогти схуднути?

Прибуток для схуднення: чи можуть вони допомогти схуднути?

Прибуток і схуднення | типи | Як використовувати | Інша користь | висновки

Прибуток — це живі мікроорганізми, які природним чином з’являються в кишечнику. Багато добавки і ферментовані продукти також містять пробіотики. Деякі люди задаються питанням, чи можуть пробіотики допомогти їм схуднути.

Прийом пробіотичних добавок може допомогти збалансувати кишкову мікрофлору і зміцнити здоров’я організму, зміцнюючи травну і імунну системи.

Хоча дослідження все ще знаходяться на попередніх стадіях, деяка інформація показує, що пробіотики можуть допомогти схуднути, або що погане здоров’я кишечника пов’язане з ожирінням.

У цій статті ви дізнаєтеся про пробіотики і схудненні, в тому числі про те, чи допомагають вони і як їх використовувати.

Чи можуть пробіотики допомогти вам схуднути?

В організмі і на тілі людини є багато різних мікроорганізмів, в основному у формі дружніх бактерій. Дослідники вважають, що деякі з цих бактерій можуть грати роль в схудненні і наборі маси тіла.

У кишечнику корисні бактерії допомагають розщеплювати і засвоювати їжу. Вони також допомагають створювати поживні речовини і вітаміни для організму. Пробіотичні бактерії харчуються харчовими волокнами і перетворюють їх в корисні сполуки.

Нездорова травна система може привести до дисбактеріозу, який відноситься до дисбалансу в кишкових бактерій.

Коли шкідливих мікроорганізмів стає занадто багато, корисних бактерій може не вистачити, щоб контролювати ці патогени. Це також зазвичай означає, що різноманітність бактерій в кишечнику нижче.

Дослідження 2013 року показує, що дисбактеріоз кишечника сприяє розвитку ожиріння, хоча, можливо, не є основною причиною (1).

Як зазначає автор дослідження 2015 року, люди зі здоровою вагою і люди з ожирінням демонструють помітні відмінності в кишкової мікрофлори (2).

Дослідження показали, що зміна кишкової мікрофлори у тварин призводить до того, що вони втрачають або набирають вагу відповідно. Однак у людей зміна кишкової мікрофлори не приводить до схуднення або збільшення маси тіла.

Це свідоцтво передбачає, що, коли людина набирає вагу, у нього спостерігаються зміни в кишкової мікрофлори. Хоча зміни пов’язані з ожирінням, вони не є основною причиною.

Дослідник виявив такі фактори ризику, які можуть змінити кишкову мікрофлору людини і привести до ожиріння:

Існує невелика кількість доказів того, що деякі пробіотики можуть допомогти вам схуднути.

Дослідження, опубліковані в науковому журналі British Journal of Nutrition вивчали вплив, яке один тип пробіотика, Лактобактерии рамнозус (лат. Lactobacillus rhamnosus), надавав на людей з ожирінням (3).

Жінки, які брали пробіотичні добавки, схудли сильніше під час дослідження, ніж жінки, які приймали плацебо. Крім того, група, яка бере пробіотичні добавки, продовжувала худнути сильніше на стадії підтримки ваги після того, як вони закінчили дієту. Однак у чоловіків такого ж ефекту не спостерігалося.

В іншому дослідженні 2013 року розглядалися ефекти лактобациллус ферментум (лат. Lactobacillus fermentum) і Lactobacillus amylovorus (4).

Під час дослідження люди з надмірною вагою, але в іншому здорові, їли йогурт, що містить ці штами лактобацил, протягом 6 тижнів. В кінці цього періоду учасники втратили в середньому 3-4% жиру.

Дослідники також вивчили вплив Lactobacillus gasseri на втрату жиру. У цьому дослідженні люди із зайвою жиром на животі, які пили кисломолочні продукти, що містять корисні бактерії, втратили 8,2-8,5% свого жиру на тілі за 12 тижнів (5).

Однак, коли вони перестали пити кисломолочні продукти, весь цей жир повернувся. Це говорить про те, що в деяких випадках пробіотики можуть допомогти людям схуднути, але дослідникам все ще необхідно провести додаткові дослідження, щоб підтвердити це твердження.

Низьке бактеріальне різноманітність також може впливати на ожиріння. Наприклад, автор огляду 2015 року відшукав, що існує зв’язок між низьким різноманітністю кишкової мікрофлори і запаленням в організмі (6).

Низьке бактеріальне різноманітність також може бути чинником ризику проблем, пов’язаних з ожирінням, таких як метаболічний синдром і цукровий діабет 2 типу.

Маючи на увазі ці факти, прийом пробіотиків може принести користь не тільки зусиллям по зниженню ваги людини, але і його загальному здоров’ю.

Типи прибутків

Найбільш поширені пробіотики належать до груп лактобацил і біфідобактерій. Кожен з цих груп має багато різних бактерій.

Прибуток можуть також містити інші бактерії поряд з іншими мікроорганізмами, такими як дріжджі Сахароміцети буларді (лат. Saccharomyces boulardii).

До найбільш популярним бактеріям на ринку і найбільш вивченим в відношення їх користі для здоров’я, відносяться:

Проте, кишечник містить сотні різних типів мікроорганізмів — в цілому більше 100 трильйонів мікробів (7).

Немає ніяких доказів того, що один вид пробіотика може допомогти людині схуднути більш ефективно, ніж будь-який інший вид.

Як використовувати пробіотики

Є два різні способи включення корисних пробіотиків в свій звичайний раціон:

Добавки

Існує багато пробіотичних добавок. Ці добавки зазвичай містять штами бактерій Lactobacillus або Bifidobacterium. Іноді вони містять обидва типи.

Пробіотичні добавки доступні для покупки в магазинах здорової їжі, аптеках та онлайн.

Ферментовані продукти

Багато продуктів також містять ці корисні мікроорганізми. Йогурт може бути найвідомішим дієтичним джерелом прибутків. Йогурт — це молоко, яке ферментує з певними штамами лактобацил або біфідобактерій.

Ось інші ферментовані продукти, які часто містять корисні бактерії:

Детально про ферментованих продуктах ви можете дізнатися на цій сторінці — Кращі ферментовані продукти і їх користь.

Інші корисні властивості пробіотиків

National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH) заявляє, що різні пробіотики можуть працювати по-різному, виконуючи широкий спектр функцій, таких як (8):

На додаток до здорового травленню пробіотики можуть надавати багато інших корисних впливів. Дослідження 2015 року показують, що здорова кишкова колонія важлива для багатьох функцій організму, таких як (9):

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: