Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Причини підвищеного холестерину в крові у жінок після 50 років

Причини підвищеного холестерину в крові у жінок після 50 років

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, провідною причиною смерті серед жінок у віці старше 65 років є захворювання серця, а серед жінок у віці від 45 до 64 років, вони є другою провідною причиною смерті. Високий рівень загального холестерину і підвищений рівень тригліцеридів і ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) — один з основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Іншим фактором ризику є низький рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ). Нижче ми розглянемо основні причини підвищеного холестерину в крові у жінок — ви також дізнаєтесь цікаві факти про холестерин, а також, чи варто турбуватися про підвищений його рівні.

4 основні причини підвищення рівня холестерину в крові у жінок

Існує 4 основних причини підвищеного рівня холестерину у жінок. Це як правило стосується жінок, яким вже за 50. Однак, про це все ж варто задуматися в більш ранньому віці, так як процес підвищення рівня шкідливого холестерину і зниження корисного починається в значно більш ранньому віці (20-30 років).

1. Рівень естрогену

Під час менопаузи, в жіночому організмі знижується рівень естрогену. У публікації Гарвардської медичної школи говориться, що це може привести до збільшення рівня загального холестерину, тригліцеридів і ЛПНЩ «поганого» холестерину. Зменшення естрогену також сприяє зниженню рівня ЛПВЩ «хорошого» холестерину. У той час як замісна гормональна терапія, здається, сприяє зниженню рівня ЛПНЩ і підвищення рівня ЛПВЩ, все ж можуть бути негативні ефекти. Так як зміна способу життя може знизити рівень загального холестерину, ЛПНЩ і тригліцеридів, а також підвищити ЛПВЩ — необхідності у використанні замісної гормональної терапії з цією метою немає.

2. Сидячий спосіб життя

За даними Американського коледжу спортивної медицини, відсутність фізичної активності сприяє підвищенню рівня ЛПНЩ і тригліцеридів, а також зниження ЛПВЩ. З віком, люди, як правило, стають фізично менш активні. Нестача фізичної активності призводить до підвищення рівня холестерину в крові і збільшення маси тіла. Дослідження показують, що будь-яка фізична активність (особливо аеробні вправи, такі як біг, плавання, ходьба, активні види спорту, танці та ін.) Знижує рівень загального холестерину, ЛПНЩ і тригліцеридів, і сприяє підвищенню рівня ЛПВЩ холестерину.

3. Раціон харчування

Сучасні люди в розвинених країнах все більше вживають продуктів з високим вмістом насичених жирів, що, як правило, призводить до високого рівня холестерину в крові. У молодості, організм жінки не відчуває наслідків зловживання шкідливою їжею, але у віці 50 років, результати аналізу крові можуть бути шокуючими. Вживання їжі з високим вмістом насичених жирів також рік за роком додає зайву вагу. За даними Клініки Майо, жінка може зупинити і повернути назад згубні наслідки нездорового раціону харчування в будь-якому віці, віддавши перевагу вживання корисних продуктів з низьким вмістом шкідливих жирів (особливо транс-жирів).

4. Зайва вага

Надмірна вага часто є проблемою для жінок, особливо з віком. Зайві кілограми не з’являються за одну ніч — це поступовий процес, що розтягується на роки. В середньому, жінка набирає по 3 кілограми в рік починаючи з 20 або 30 років, що вже до 50 років призводить до серйозного ожиріння. Клініка Майо повідомляє, що набір навіть всього декількох зайвих кілограмів сприяє підвищеному рівню холестерину. Правильний раціон харчування сприяє зниженню маси тіла і нормалізації рівня холестерину в крові, що веде до поліпшення здоров’я в цілому.

Цікаві факти про холестерин і серцево-судинних захворюваннях

Недавні дослідження показують, що більш високий рівень холестерину сам по собі не є чинником, що сприяє ризику розвитку серцево-судинних захворювань, і це може бути навіть корисним для здоров’я серцево-судинної системи — особливо, коли ми говоримо про високий рівень холестерину у жінок.

За словами всесвітньо відомого кардіохірурга Дуайта Ланделла, запалення в артеріях є головним фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Він каже, що «Без запалення, холестерин буде вільно переміщатися по всьому тілу, як задумано природою». Надмірне вживання фабричної їжі і фаст-фуду з високим вмістом транс-жирів, омега-6 жирних кислот та інших шкідливих компонентів, є основним дієтичним фактором, що сприяє виникненню артеріального запалення.

До 1950-х років практично не говорили про те, що вершкове масло і жирне м’ясо викликають хвороби серця. Потім було проведено дослідження на кроликах в 1955 році — кроликів годували м’ясом і продуктами з високим вмістом холестерину. Всі вони померли. Після цього, почалося поширення інформації про те, що люди повинні зменшити споживання жирів, або їх може спіткати та ж доля. Однак, дослідники чомусь промовчали, що кролики є травоїдними тваринами і не можуть перетравлювати м’ясо, тому подібні заяви були абсолютно необгрунтованими в відношення людини.

Ось кілька цікавих фактів для вас:

Підсумок: холестерин має життєво важливе значення для здоров’я людини.

Високий рівень холестерину у жінок може бути насправді корисний — особливо з віком

Ні для кого не секрет, що люди в розвинених країнах в більшій мірі страждають ожирінням і пов’язаними з ним проблемами зі здоров’ям. Незважаючи на те, що жінки мають більш високий рівень холестерину в цілому, ніж у чоловіка — вони на 300% менш схильні до захворювань серця.

Норвезький університет природничих та технічних наук обстежив 52087 чоловік, серед яких 24235 чоловіків і 27852 жінки. Їх дослідження показало, що підвищений рівень холестерину не так страшний, як передбачалося, що вказує на те, що більшість рекомендацій і існують тверджень про його шкоду і ризики необґрунтовані — особливо це стосується жінок з «помірно підвищеним рівнем холестерину». Вони з’ясували, що підвищення холестерину у жінок знижує ризик смерті від інфаркту та інсульту.

Інше дослідження під назвою Ініціатива жіночого здоров’я показало, що застосування статинів жінками після менопаузи, підвищує ризик розвитку цукрового діабету на 71%. З’ясувалося, що чим старше жінки стають, тим більшої шкоди цей препарат може завдати їх організмам.

Незважаючи на ці факти, жінкам і раніше призначають статини з метою блокування синтезу холестерину в печінці. Близько 13,5% жінок у віці від 45 до 64 років приймають статини. Що стосується жінок старше 65 років, то приблизно до 33% з них приймають статини — зокрема тому що рівень холестерину, як відомо підвищуватися після настання менопаузи.

Чи варто турбуватися про високий рівень холестерину?

Alliance for Human Research Protection виявили, що незважаючи на те, що статини корисні для дорослих у віці від 30 до 80 років, які вже мають оклюзійні захворювання судин, не існує ніяких доказів, що підтверджують користь застосування статинів людьми, що не мали проблем раніше.

Дуже невелика частина населення в усьому світі (близько 1 500 осіб) може мати генетичне захворювання, відоме як сімейна гіперхолестеринемія — дуже високий рівень холестерину в крові, який є фактором ризику розвитку ішемічної хвороби серця.

Цим людям необхідно стежити за їх рівнем холестерину і змінити раціон харчування, спосіб життя і бути фізично активними. Медики сходяться на думці, що, якщо природні засоби не допомагають, статини можуть бути корисні для цієї дуже невеликої групи населення. Однак, що стосується більшості людей, то їм все-таки рекомендується утриматися від використання цих препаратів.

Згідно з дослідженням INTERHART, зміна способу життя і раціону харчування, виявилися найкращим способом зменшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань у 90% обстежених людей з більш ніж 52 країн світу. Зміни в способі життя і раціоні харчування включають:

І відповідно до рекомендацій всесвітньо відомого кардіохірурга Дуайта Ланделла, щоб повністю змінити згубні наслідки запалення, необхідно уникати вживання знежирених продуктів, фабричної їжі і фаст-фуду.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: