Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Причини появи прищів — внутрішні і зовнішні чинники

Причини появи прищів - внутрішні і зовнішні чинники

Для ефективного лікування шкіри від прищів необхідно точно визначити першопричину їх появи.

Причини появи прищів, як на обличчі, так і на будь-яких інших ділянках тіла, бувають різні, їх можна відразу розділити на дві категорії:

Прищі — явище не тільки неприємне, але і в деяких випадках небезпечне, особливо якщо почати їх видавлювати. Тому до пошуку дійсної причини їх появи поставитися необхідно з повною відповідальністю. Отже, давайте розкладемо все по поличках.

Внутрішні причини появи прищів

Зміна гормонального фону (юнацькі вугрі)

Це одна з найпоширеніших причин появи прищів. Дуже часто можна спостерігати юнаків і молодих дівчат, шкіра обличчя яких просто всіяна прищами. Прищі в підлітковому віці викликаються різким збільшенням вироблення андрогенів — стероїдних горомонов. Це стає причиною різкого збільшення вироблення шкірного сала, яке до того ж стає більш в’язким і щільним. Таким чином, в порах шкіри починають утворюватися сальні пробки, що формують юнацькі вугрі.

Прищі з сильними запальними процесами, це результат життєдіяльності пропінових бактерій, які починають активно розмножуватися (адже їжі то стало значно більше, ніж зазвичай). Продукти життєдіяльності даних мікроорганізмів подразнюють шкіру, а пори забиваються настільки сильно, що можуть не витримати тиску і розірватися. Розриви ведуть до сильних запальних процесів і починають утворюватися гнійники.

Але ви можете помітити, що не у всіх підлітків є прищі. Дуже багато хто взагалі не знають цієї проблеми, їх шкіра гладенька і чиста. Насправді є генетична схильність до цієї проблеми. Якщо один з батьків мав в юнацтві прищі, пов’язані з гормональним дисбалансом, то і дитина буде мати таку проблему. Якщо ж обоє батьків були схильні до цього неприємного захворювання, то у дитини можлива серйозна форма підліткових прищів.

Рішення проблеми юнацьких прищів

Все починається з правильного харчування. Необхідно повністю виключити зі свого раціону фаст-фуд, ковбасні вироби і всілякі копченості. Пийте оптимальну кількість води для нормалізації обмінних процесів і очищення організму. Очищайте регулярно шкіру натуральними засобами, які не просто чистять ваші пори, але і знімають запалення і відновлюють шкіру. Тут ми можемо порекомендувати вам перевірений народний засіб для шкіри — масло жожоба. Пропонуємо вашій увазі огляд п’яти кращих ефірних масел від прищів — ТОП-5 ефірних масел від прищів.

Порушення гормонального фону (у тих, кому за 30)

Однією з причин виникнення прищів у людей середнього віку є гормональний збій. Це відбувається через порушення нормальної вироблення статевих гормонів.

У жінок причиною «гормональних» прищів може послужити таке захворювання, як полікістоз яєчників. Найчастіше появи прищів у жінок пов’язано з місячними. Також прищі можуть з’являтися під час вагітності і в слідстві аборту.

У чоловіків причиною стає проблема вироблення гормонів, найчастіше обумовлена ​​неправильним харчуванням. Тому, перше, що необхідно зробити чоловікові, так це почати харчуватися правильно.

Паразити (гельмінти, гострики та інша нечисть)

Вугрі і прищі часто можуть бути пов’язані із зараженням хворого паразитами. При цьому у людини може відзначатися ще ряд неприємних ознак. Найвірнішим способом усунення прищів в такому випадку є очищення організму від паразитів.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Неправильне харчування, зловживання фаст-фудом, копченостями і жирною їжею, мала кількість в раціоні клітковини і сирих овочів і фруктів стають причиною різних захворювань шлунково-кишкового тракту. Основні з них — це гастрити, коліти, дисбактеріоз, жовчнокам’яна хвороба та інші.

Зашлакованості організму

Тут всьому виною кілька факторів: брудна вода, неправильне харчування, повітря (особливо в мегаполісах), синтетичні ліки і все це ускладнюється віком, а саме, чим старше, тим більше забитий наш кишечник, лімфа і клітини всього тіла. І прищі в цьому випадку — це просто індикатор стану нашого організму. Рішення проблеми — регулярне очищення організму різними способами.

Знижений імунітет

У зв’язку з ослабленим імунітетом, природна мікрофлора шкіри (що живуть на шкірі бактерії і кліщі) починає «виходити за рамки дозволеного» і безконтрольно розмножується, що і стає причиною різних висипань і прищів. Тут знову ж таки варто приділити особливу увагу правильному харчуванню і особливо варто подивитися на оздоровлення кишечника. Адже кишечник і його корисна мікрофлора — це основа хорошого імунітету. Тому, рекомендуємо очищати кишечник різними способами і імунна система буде завжди на висоті.

Зовнішні причини появи прищів

Спека і підвищена вологість повітря

У жарку пору року і при підвищеній вологості, у деяких людей може загостряться проблема прищів в силу індивідуальних особливостей організму. Тому, якщо проблема носить тимчасовий, хронічний характер, то варто відстежувати умови, при яких починають з’являтися прищі.

Косметичні засоби

Пріхорашіваясь, жінки інколи завдають своїй шкірі шкоди всілякими синтетичними кремами, пудрами, лосьйонами і ін. Тут найкращим виходом буде використання перевірених натуральних і природно не дешевих косметичних продуктів.

Робота з шкідливими речовинами

Ті люди, професійна діяльність яких рясніє контактом з нафтопродуктами, хлором та іншими шкідливими речовинами, ризикують також поповнити ряди людей з проблемною шкірою. Прищі і роздратування, це природний результат частого контакту з токсичними елементами, забиває пори і отруйними організм в цілому.

Видавлювання прищів

Це не найкраща витівка, тому, як неправильно видавлений прищ породжує все нові прищі і нерідко стає причиною серйозних наривів. Читайте — «Чи можна видавлювати прищі?».

Найпоширеніші причини появи прищів ви дізналися. Природно їх значно більше. Головне — піклуйтеся про свій організм, і він віддячить вам гарним самопочуттям і красивою зовнішністю.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: