Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Профілактика атеросклерозу: для будь-якого віку

Профілактика атеросклерозу: для будь-якого віку

Атеросклероз бере свій початок в ранньому віці і прогресує протягом усього життя. Ви не можете цього побачити або відчути, але в більшості з нас цей процес уже запущений і захворювання розвивається.

На стінках кровоносних судин можуть наростати атеросклеротичні бляшки, що призводить до їх закупорці. Якщо холестеринових бляшка розривається, це може викликати утворення тромбу, що викликає інфаркт або інсульт.

Атеросклероз є дуже поширеним, непередбачуваним і потенційно небезпечним для життя захворюванням. Але чи все так погано? У зв’язку з тим, що атеросклероз розвивається і прогресує десятиліття, цей процес може бути сповільнений на будь-якому етапі захворювання (див. Стадії атеросклерозу), що знижує пов’язані з ним ризики. Ми говоримо про профілактику атеросклерозу.

Незалежно від вашого віку, є конкретні кроки, які ви можете зробити, щоб уповільнити розвиток атеросклерозу. Знайдіть хвилинку, щоб розглянути, які саме зміни ви можете зробити сьогодні, щоб захистити ваші артерії завтра.

Профілактика атеросклерозу у віці 20 — 30 років

Практично ніхто не відчуває ускладнень атеросклерозу в цьому віці. Проте, дослідження показують, що процес розвитку цього захворювання вже почався в наші 20 років або навіть в більш молодому віці. В результаті цих досліджень, були названі фактори ризику, що стосуються цього вікового періоду:

Медики рекомендують, починаючи з 20-річного віку регулярно оцінювати ризик розвитку серцевих захворювань.

Замість лікування атеросклерозу, ключовим моментом тут є прищеплення хороших звичок, яких слід неухильно дотримуватися протягом усього життя. Чи не примушуйте себе, замість цього, спробуйте уявити собі, як ці хороші звички можуть вписатися у ваше життя.

Фізичні навантаження

Зробіть своїм хобі будь-які види спорту або діяльність, пов’язану з фізичної активність, які припадуть вам до душі. Ідея того, щоб дотримуватися нудних і неприємних вправ в наступні 40 років має бути не викличе в вас великого ентузіазму. Експериментуйте з різними видами діяльності, поки не знайдете те, що вам подобається.

Дієта

Вживання п’яти порцій фруктів і овочів щодня є ефективною профілактикою атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань. Візьміть собі за звичку при кожному відвідуванні супермаркету пробувати щось новеньке серед овочів і фруктів, адже їх так багато. А в зв’язку з тим, що молоді люди часто віддають перевагу продуктам швидкого харчування, вам все-таки варто дещо обмежити його споживання або відмовитися від цих продуктів зовсім, адже ні для кого не секрет, що фаст-фуд шкідливий.

Профілактика атеросклерозу у віці 40 — 50 років

Швидкість розвитку атеросклерозу підвищується в середньому віці, а це значить, що в цей період просто необхідно вжити заходів щодо зниження ризику розвитку цього захворювання і пов’язаних з ним небезпечних ускладнень.

До факторів ризику в цьому віковому відрізку можна віднести:

Кожній людині, минула 40 річний рубіж, необхідно звернутися до лікаря, щоб оцінити стан серцево-судинної системи, виходячи з індивідуальних особливостей.

Фізичні навантаження

Якщо ви вели сидячий спосіб життя більшу частину свого життя, вам не потрібно починати здійснювати марафонські забіги, щоб поліпшити стан вашого здоров’я. Будь-які фізичні навантаження краще, ніж нічого.

Дієта

Віддавайте перевагу вживання значної кількості сирих овочів і фруктів з використанням оливкової олії, лляної олії, масла зародків пшениці або масла авокадо.

Скоротіть споживання червоного м’яса. Вживаючи в їжу птицю, намагайтеся їсти її без шкірки.

Не варто шукати причини для того, щоб не починати зміна способу життя і раціону харчування, адже підтримка здорового способу життя в середньому віці знижує ризик смерті від атеросклерозу на дві третини.

Дізнайтеся більше про дієту при атеросклерозі.

Профілактики атеросклерозу у віці 60 років і вище

Перед виходом на пенсію і в пенсійному віці має нарешті то наступити той час, коли можна насолодитися життям і присвятити час самому собі. Але це також той період часу, коли вкрай необхідно серйозно задуматися про своє здоров’я. Загрозою № 1 як для чоловіків, так і для жінок, є атеросклероз.

Ускладнення при атеросклерозі набагато частіше виникають у людей, які переступили 65 річний рубіж. Наприклад, 85% смертей від атеросклерозу відбуваються в цій віковій групі. Але ви можете значно знизити ризик розвитку ускладнень шляхом внесення змін у ваше повсякденне життя.

Фактори ризику: велика кількість людей в цій віковій групі мають потребу у прийомі ліків для зниження високого кров’яного тиску і рівня холестерину в крові. Ці ліки сприяють значному зниженню ризику розвитку атеросклерозу.

Дослідження показують, що незважаючи на відомі переваги, багато людей перестають приймати препарати, що знижують холестерин після декількох місяців, що знову підвищує ризик розвитку хвороби. Не будьте в числі цих людей. Обговорюйте будь-які проблеми з вашим лікарем і суворо дотримуйтеся свого плану лікування і профілактики.

Крім лікарських засобів, що знижують рівень шкідливого холестерину, ви можете також звернути увагу на продукти, що знижують холестерин природним чином.

Фізичні навантаження

Регулярні фізичні навантаження неймовірно позитивно позначаються на здоров’ї людини в літньому віці. Знайдіть вправи собі до душі, стягніть вашого чоловіка (дружину) з дивана і почніть гуляти в навколишніх місцях, але тільки рухайтеся!

Профілактика атеросклерозу — в будь-якому віці

Що ви можете зробити для профілактики атеросклерозу в будь-якому віці крім перерахованих вище рекомендацій, так це ось що — не починайте курити якщо ви ще не курите і киньте цю погану звичку, якщо ви вже почали це робити. Якщо ж вам самостійно досить складно кинути палити, зверніться до лікаря. Адже зараз доступні нові методи лікування, здатні в досить короткий термін допомогти позбутися від цієї згубної звички.

Невже все так просто? Невже профілактика атеросклерозу зводитися до регулярних фізичних навантажень і дотримання правильного раціону харчування? Відповідь очевидна — ТАК! У більшості випадків цього цілком достатньо для людей будь-яких вікових категорій.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: