Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Профілактика каменів в нирках у чоловіків і жінок

Профілактика каменів в нирках у чоловіків і жінок

Камені в нирках — поширена проблема зі здоров’ям.

Проходження цих каменів по сечовидільної системи може бути неймовірно болючим, і, на жаль, люди, які коли-небудь мали камені в нирках, мають більший ризик їх повторного освіти.

Проте є кілька речей, які ви можете зробити, щоб зменшити цей ризик.

Ця стаття пояснює, що таке каміння в нирках, і описує 8 способів боротьби з ними.

Що таке камені в нирках?

Камені в нирках, також відомі як нирковокам’яна хвороба або нефролітіаз, складаються з твердих відходів, які накопичуються в нирках і утворюють кристали.

Існує чотири основних типи, але близько 80% всіх каменів — це камені з оксалату кальцію. Менш поширеними формами є струвитного, з сечової кислоти і цистинові.

Хоча камені меншого розміру зазвичай не є проблемою, камені більшого розміру можуть стати причиною закупорки сечовидільної системи, коли вони залишають ваше тіло.

Це може привести до сильного болю, блювоті і кровотечі.

Камені в нирках — поширена проблема зі здоров’ям. Фактично, приблизно у 12% чоловіків і 5% жінок в розвинених країнах утворюються ниркові камені протягом їх життя.

Більш того, якщо у вас хоча б один раз утворився камінь в нирці, дослідження показують, що ймовірність утворення іншого каменю протягом 5-10 років складає 50% і вище.

Нижче наведені 8 природних способів зниження ризику утворення інших каменів в нирках.

Висновок:

Камені в нирках є тверді відкладення, утворені з кристалізованих відходів в нирках. Вони є поширеною проблемою зі здоров’ям, і проходження великих каменів може бути дуже болючим.

1. Залишайтеся гідратованих

Коли справа доходить до профілактики каменів в нирках, зазвичай рекомендується пити багато рідини.

Рідини розбавляють і збільшують обсяг утворюють камінь речовин в сечі, що знижує ймовірність їх кристалізації.

Однак не всі рідини надають однаковий ефект. Наприклад, високий рівень споживання води пов’язаний з більш низьким ризиком утворення каменів в нирках.

Напої, такі як кава, чай, пиво, вино і апельсиновий сік, також пов’язані з меншим ризиком.

З іншого боку, споживання великої кількості солодких газованих напоїв може сприяти утворенню каменів в нирках. Це відноситься як до цукровмісних, так і до штучно підсолодженим газованим напоям.

Підсолоджені цукром безалкогольні напої містять фруктозу, яка, як відомо, збільшує виведення кальцію, оксалату і сечової кислоти. Це значущі фактори ризику розвитку каменів в нирках.

Деякі дослідження також пов’язують високий рівень споживання підсолодженою і штучно підсолодженою коли з підвищеним ризиком утворення каменів в нирках через міститься в ній фосфорної кислоти.

Щоб знизити ризик утворення каменів в нирках випивайте по крайней мере 2 літри води в день або 30 мл води на кілограм маси тіла.

Висновок:

Достатня гідратація організму важлива для запобігання ниркових каменів. Проте хоча деякі напої можуть знизити ризик, інші можуть збільшити його.

2. Збільште споживання лимонної кислоти

Лимонна кислота — це органічна кислота, яка міститься в багатьох фруктах і овочах, особливо в цитрусових. Лимон і лайм особливо багаті цим рослинним з’єднанням.

Лимонна кислота може допомогти запобігти утворенню каменів в нирках з оксалату кальцію двома способами:

Простий спосіб споживати більше лимонної кислоти — їсти більше цитрусових, таких як грейпфрут, апельсини, лимони або лайми.

Ви також можете спробувати додати в воду трохи соку лайма чи лимона.

Висновок:

Лимонна кислота є рослинним з’єднанням, яке може допомогти запобігти утворенню каменів в нирках. Цитрусові є відмінними дієтичними джерелами.

3. Обмежте продукти з високим вмістом оксалатів

Оксалат (щавлева кислота) — це антінутріент, що міститься в багатьох рослинних продуктах, включаючи зелені листові овочі, фрукти, овочі і какао.

Крім того, ваш організм виробляє значні його кількість.

Високий рівень споживання оксалатів може збільшити екскрецію оксалатів з сечею, що може викликати проблеми у людей, схильних до утворення кристалів оксалату кальцію.

Оксалат може зв’язувати кальцій та інші мінерали, утворюючи кристали, що може привести до утворення каменів в нирках.

Однак продукти з високим вмістом оксалатів також мають тенденцію бути дуже корисними, тому сувора дієта з низьким вмістом оксалатів більше не рекомендується для всіх людей з підвищеним ризиком утворення каменів в нирках.

Нізкооксалатная дієта рекомендується тільки людям з гіпероксалурія — станом, що характеризується високим рівнем оксалату в сечі.

Перш ніж змінювати раціон харчування, проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем або дієтологом, щоб дізнатися, чи можете ви отримати користь з обмеження споживання їжі, багатої оксалатами.

Висновок:

Їжа з високим вмістом оксалатів може викликати проблеми у деяких людей. Однак, перш ніж обмежувати вживання цих продуктів, зверніться за порадою до лікаря, оскільки це не обов’язково стосується всіх людей з сечокам’яної хвороби.

4. Не приймайте великі дози вітаміну C

Дослідження показують, що добавки з вітаміном C (аскорбінової кислотою) пов’язані з більш високим ризиком утворення каменів в нирках.

Високі дози добавок вітаміну C можуть збільшити виведення оксалатів з сечею, так як деяка кількість вітаміну C може перетворюватися в оксалати в організмі.

Одне шведське дослідження за участю чоловіків середнього та похилого віку показало, що у тих, хто приймає вітамін C, ймовірність розвитку каменів в нирках вдвічі вище, ніж у тих, хто не приймає цей вітамін.

Проте зверніть увагу, що вітамін C з харчових джерел, таких як лимони, не пов’язаний з підвищеним ризиком утворення каменів в нирках.

Висновок:

Є деякі свідчення того, що прийом великих доз вітаміну C може збільшити ризик утворення оксалатних каменів у нирках у чоловіків.

5. Отримуйте достатньо кальцію

Твердження, що вам потрібно зменшити споживання кальцію, щоб знизити ризик утворення кальцийсодержащих каменів, є поширеною помилкою.

Фактично, дієта з високим вмістом кальцію була пов’язана зі зниженим ризиком утворення каменів в нирках.

У дослідженні одна група чоловіків, у яких раніше формувалися кальцій каміння в нирках, дотримувалися дієти, що містить 1200 мг кальцію в день. Контрольна група дотримувалася дієти з низьким вмістом кальцію в 400 мг в день.

У чоловіків в першій групі ризик утворення ще одного каменю в нирках був приблизно на 50% нижче протягом 5 років, ніж у контрольної групи.

Харчовий кальцій має тенденцію зв’язуватися з оксалатом в раціоні, що перешкоджає його засвоєнню. Тоді ниркам не потрібно виводити його через сечовидільну систему.

Молочні продукти, такі як молоко, сир і йогурт, є хорошими дієтичними джерелами кальцію.

Для більшості дорослих рекомендована добова норма споживання (РСНП) кальцію становить 1000 мг в день. Проте жінкам старше 50 років і всім людям старше 70 років рекомендується споживати 1200 мг кальцію в день.

Висновок:

Отримання достатньої кількості кальцію може допомогти запобігти утворенню каменів в нирках у деяких людей. Кальцій може зв’язуватися з оксалатом і перешкоджати його абсорбції.

6. Скоротіть споживання солі

Дієта з високим вмістом солі пов’язана з підвищеним ризиком утворення ниркових каменів у деяких людей.

Високий рівень споживання натрію — компонента кухонної солі — може збільшити виведення кальцію з сечею, що є одним з основних факторів ризику утворення каменів в нирках.

Проте деякі дослідження за участю молодих людей не змогли знайти зв’язок.

Більшість рекомендацій по харчуванню рекомендують людям обмежити споживання натрію до 2300 мг в день. Однак більшість людей споживають набагато більше цієї кількості.

Один з кращих способів зменшити споживання натрію — скоротити рівень споживання упакованих, оброблених продуктів.

Дізнатися більше про норми споживання солі ви можете на цій сторінці — Норма солі в день: скільки натрію можна вживати?

Висновок:

Якщо ви схильні до утворення каменів в нирках, обмеження споживання натрію може допомогти. Натрій може збільшити кількість кальцію, який ви виділяєте з сечею.

7. Збільшіть споживання магнію

Магній є важливим мінералом, який багато людей не споживають в достатній кількості.

Він бере участь в сотнях метаболічних реакцій в організмі, включаючи вироблення енергії і скорочення м’язів.

Є також деякі свідчення того, що магній може допомогти запобігти утворенню ниркових каменів з оксалату кальцію.

Точний механізм цього не ясний, але було зроблено припущення, щоб магній може зменшити поглинання оксалату в кишечнику.

Проте не всі дослідження згодні з цим.

Рекомендована добова норма споживання (РСНП) магнію становить 420 мг в день. Якщо ви хочете збільшити споживання магнію з їжею, авокадо, бобові та тофу є хорошими дієтичними джерелами.

Щоб отримати максимальну користь, вживайте магній разом з продуктами з високим вмістом оксалатів. Якщо це не варіант, спробуйте вживати цей мінерал протягом 12 годин після вживання продуктів, багатих оксалатами.

Висновок:

Деякі дослідження показують, що збільшення споживання магнію може допомогти зменшити засвоєння оксалатів і знизити ризик утворення ниркових каменів.

8. Їжте менше тваринного білка

Дієта з високим вмістом джерел тваринного білка, таких як м’ясо, риба і молочні продукти, пов’язана з більш високим ризиком утворення каменів в нирках.

Високий рівень споживання тваринного білка може збільшити виведення кальцію і знизити рівень цитрату.

Крім того, джерела тваринного білка багаті пуринами. Ці сполуки розпадаються на сечову кислоту і можуть збільшити ризик утворення каменів з сечової кислоти.

Всі продукти містять пурини в різних кількостях.

В нирках, печінці та інших органах міститься дуже багато пуринів. З іншого боку, рослинна їжа містить мало цих речовин.

Висновок:

Високий рівень споживання тваринного білка може збільшити ризик розвитку каменів в нирках.

Підведемо підсумок

Якщо у вас хоча б один раз був камінь у нирках, ви, швидше за все, розвинете інший протягом 5-10 років. На щастя, коригування раціону харчування може допомогти знизити цей ризик.

Наприклад, ви можете спробувати збільшити споживання рідини, вживати продукти, багаті певними поживними речовинами, є менше тваринного білка і уникати великої кількості натрію.

Всього кілька простих заходів можуть мати велике значення в запобіганні хворобливих ниркових каменів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: