Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Профілактика жовчнокам’яної хвороби — дієта

Профілактика жовчнокам'яної хвороби - дієта

Більшість людей ніколи не замислюються про здоров’я свого жовчного міхура. Грушоподібної форми орган виконує важливу роботу з накопичення і зберігання жовчі — рідини, що допомагає організму засвоювати жири.

Але на відміну від серця, печінки і нирок, жовчний міхур не є життєво необхідним органом. Навіть коли він не працює як слід і в ньому утворюються камінці, більшість людей навіть можуть не здогадуватися про наявність проблеми.

Проте, у незначного відсотка людей, камені в жовчному міхурі можуть викликати різні симптоми, такі як біль в животі, здуття живота, нудоту і блювоту. Коли симптоми жовчнокам’яної хвороби проявляються все частіше, викликають все більший дискомфорт і заважають жити, типовим лікуванням є операція з видалення жовчного міхура (холецистектомія).

Переважна кількість людей з жовчнокам’яну хворобу не відчувають симптомів захворювання протягом усього їхнього життя. Після того, як у вас починають розвиватися симптоми жовчнокам’яної хвороби, ви будете мати потребу в видаленні жовчного міхура.

Раціон харчування не є безпосередньою причиною захворювань жовчного міхура, і він не може лікувати їх. Дієта і підтримання в нормі своєї ваги є відмінною профілактикою жовчнокам’яної хвороби. Це може допомогти вам попередити розвиток жовчнокам’яної хвороби і уникнути деякого дискомфорту, якщо ви вже страждаєте на жовчнокам’яну хворобу.

Дієта і ризик жовчнокам’яної хвороби

Надмірна вага і жовчнокам’яна хвороба

Ряд чинників сприяє формуванню жовчних каменів, куди можна віднести спадковість і статеву приналежність. Жінки вдвічі частіше ніж чоловіки страждають на жовчнокам’яну хворобу. Маса тіла також є фактором ризику. У людей з надмірною масою тіла та ожирінням ризик розвитку жовчнокам’яної хвороби значно вище, ніж у людей з нормальною вагою.

Раціон харчування з великою кількістю тваринних жирів, холестерину і низьким вмістом клітковини також грають роль у розвитку захворювання.

Якщо у вас надмірна вага, постарайтеся знизити його, але робіть це поступово. Існує зв’язок між швидким зниженням ваги і утворенням жовчних каменів. Періодичні дієти, спрямовані на зниження ваги, можуть стати причиною виділення печінкою більшої кількості холестерину в жовч, що порушує нормальний баланс холестерину і жовчних солей. Цей зайвий холестерин може утворювати кристали, що призводить до жовчнокам’яної хвороби.

Здорове харчування для жовчного міхура

У зв’язку з тим, що ви перебуваєте в деякій небезпеки розвитку каменів в жовчному міхурі, хорошою ідеєю буде підтримка вашої маси тіла в нормі за допомогою постійної дієти з низьким вмістом жирів і холестерину, помірною кількістю калорій і високим вмістом клітковини.

Дотримуйтеся вживання здорової їжі для жовчного міхура, яка також хороша і для всього організму в цілому:

Деякі харчові продукти були вивчені на предмет їх здатності запобігати захворювання жовчного міхура або зменшувати симптоми цих хвороб. Наприклад, в результаті деяких наукових досліджень стало ясно, що вживання кави з кофеїном знижує ризик утворення каменів у жовчному міхурі у чоловіків і жінок. Помірна кількість алкоголю, як було відзначено, також пов’язано зі зменшенням вірогідності розвитку жовчнокам’яної хвороби. В одному дослідженні, у жінок, які вживають по крайней мере одну порцію арахісу в день, на 20% знижувався ризик видалення жовчного міхура у порівнянні з жінками, які рідко їли арахіс або арахісове масло.

Щоденне вживання арахісу знижує ризик видалення жовчного міхура на 20%

Продукти для профілактики жовчнокам’яної хвороби

Дослідники говорять, що багато симптомів захворювань жовчного міхура виникають внаслідок сучасного раціону харчування людей, в зв’язку з тим, що багато фабричні продукти харчування насичені рафінованими вуглеводами і насиченими жирами. Якщо ви відчуваєте симптоми жовчнокам’яної хвороби, то це відбувається тому, що жовчний міхур намагається стиснутися і вивести жовч, в той час як деякі з жовчних каменів блокують її відтік, що стає причиною болю. Коли ви їсте жирну їжу, ви змушуєте жовчний міхур скорочуватися значно сильніше.

Зміна вашого раціону позбавить вас від уже присутніх каменів в жовчному міхурі, але вживання здорової, збалансованої різними поживними речовинами і обмеженою кількістю насичених жирів і холестерину їжі, може допомогти полегшити симптоми захворювання і є прекрасною профілактикою жовчнокам’яної хвороби.

Намагайтеся уникати або обмежуйте вживання наступних продуктів з високим вмістом жирів:

Читайте більше: Що не можна їсти при жовчнокам’яній хворобі.

Також тримайтеся подалі від самих низькокалорійних дієт. Якщо у вас надмірна вага, прагнете до поступового зниження маси тіла від 0,5 до 1 кілограма в тиждень, дотримуючись правильного, збалансованого харчування і регулярних фізичних навантажень, які до того ж є відмінною профілактикою жовчнокам’яної хвороби і допомагають прибрати камені в жовчному міхурі.

Якщо ви як і раніше відчуваєте симптоми жовчнокам’яної хвороби, зверніться до лікаря. Можливо, вам буде потрібна операція з видалення жовчного міхура.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: