Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Прополіс: лікувальні властивості і протипоказання, застосування прополісу

Прополіс: лікувальні властивості і протипоказання, застосування прополісу

Прополіс відноситься до дуже цінним і надзвичайно корисних продуктів бджільництва поряд з маточним молочком і бджолиним пилком. Нагромадилася величезна кількість результатів лікування і зцілення прополісом, тоді, як традиційні методи залишалися безсилими. Прополіс дуже добре справляється з такими проблемами, як рани, виразки та інфекційні ураження на слизовій оболонці рота, вуха, горла, носа, загоює насилу гояться рани, лікує захворювання шкіри і використовується при опіках. Усуває хронічні захворювання передміхурової залози, шлунково-кишкового тракту і дихальної системи. Застосування прополісу дає відмінні результати в гінекології при лікуванні ерозії шийки матки. Нижче ми в повній мірі розглянемо, що таке прополіс, корисні властивості і протипоказання до застосування, і сфери застосування прополісу в лікуванні захворювань.

Що таке прополіс

Прополіс або бджолиний клей — це смолиста суміш, яку медоносні бджоли виробляють шляхом змішування слини і бджолиного воску з ексудатом, зібраним з бруньок дерев, живицею або іншими ботанічними джерелами. Він використовується в якості герметика для замазування невеликих щілин у вулику, в той час як великі простори зазвичай заповнюються бджолиним воском. Його колір може відрізнятися в залежності від місця проживання бджіл. Найбільш поширеним кольором прополісу є темно-коричневий, але ви також можете побачити його в зеленому, червоному, чорному і білому відтінках. При кімнатній температурі (приблизно 20 ° C) він липкий, але при більш низьких температурах він стає твердим і дуже крихким.

До складу типового прополісу, поширеного в місцях з помірним кліматом, входять приблизно 50 з’єднань, в основному смоли і рослинні бальзами (50%), віск (30%), ефірні масла (10%) і пилок (5%). Прополіс також містить стійкі ліпофільні акарициди — природний пестицид, який запобігає зараженню кліщами.

Протягом багатьох століть бджолярі припускали, що бджоли завжди запечатують вулик прополісом для захисту колонії від дощу, снігу, вітру і морозу в зимову пору. Однак останні дослідження показали, що бджоли не тільки виживають, але і чудово себе почувають з підвищеною вентиляцією в зимові місяці в більшості регіонів світу з помірним кліматом.

В даний час вважається, що прополіс то було б доречним:

Зменшує гниття в вулику. Бджоли, як правило, виносять сміття з вулика. Однак, якщо невелика ящірка або миша, наприклад, потрапляють у вулик і там вмирають, бджоли будуть не здатні винести її звідти. У цьому випадку вони спробують запечатати об’єкт прополісом, що сприятиме його муміфікації, знезаразить і запобіжить поганий запах.

Лікувальні властивості прополісу і його застосування

Цей чудовий бджолиний продукт рекомендують навіть лікарі традиційної медицини: педіатри, гінекологи, офтальмологи, отоларингологи. Прополіс має протипухлинну дію, є потужним природним антибіотиком, стимулює вироблення T-лімфоцитів, пригнічує віруси. Його можна сміливо застосовувати також людям, які не мають, будь-яких проблем зі здоров’ям як профілактичний засіб.

Прополіс дуже добре тонізує організм, прибирає втому і підвищує імунітет. За даними вчених, регулярне застосування прополісу обіцяє значно відсунути в часі процеси старіння. Цей ефект досягається завдяки очищенню організму від токсинів, що викликають різні патологічні процеси. Прополіс благотворно впливає на центральну нервову систему, сприяє поліпшенню настрою і зменшує відчуття тривоги.

Будинки застосовуються, як правило розчини, зроблені на воді, маслі і спирту. Крім цього, прополіс можна жувати, приймати зі стільниковим медом або пергою, або замовляти у перевірених виробників препарати на його основі.

У зовнішньому застосуванні прополіс прекрасно себе зарекомендував при остеохондрозі, артриті або радикуліті. У цих випадках необхідно накладати пластинки прополісу на пару діб в потрібному місці. Зубний біль знімається накладенням пластин чистого прополісу на зуб. При шкірних інфекціях, прополіс втирається в саме місце ураження.

Прополіс пригнічує бактеріальну, вірусну і грибкову інфекції

Прополіс чудово справляється з таким завданням, як придушення великої кількості видів хвороботворних бактерій і вірусів:

Дуже важливим моментом є те, що прополіс згубно впливає виключно на сторонні організми, не зачіпаючи природну мікрофлору людини. Вживання прополісу на спирту або воді всередину не впливає негативно на мікрофлору кишечника і не викликає дисбактеріоз, на відміну від лікування антибіотиками.

В одному дослідженні вчені досліджували антибактеріальні властивості прополісу щодо інфекцій ротової порожнини — більш конкретно щодо інфекції кореневих каналів.

Дослідники порівняли дію прополісу з дією гідроксиду кальцію, який очевидно є дуже ефективним антибактеріальним і протизапальним засобом. Вони виявили, що прополіс має більш потужну переважну активність, ніж гідроксид кальцію щодо деяких патогенних мікроорганізмів.

Прополіс традиційно використовується в лікуванні застуди та грипу, і завдяки цьому дослідженню ми можемо бачити, що прополіс дійсно має протимікробну і противірусну активність не тільки в ротовій порожнині, а й по всьому тілу.

Незважаючи на те, що сила дії прополісу може варіюватися в залежності від місця проживання бджіл (географії), його антимікробні та противірусні властивості присутні незмінно. Однією з причин антибактеріальної активності прополісу є зміст широкого спектра флавоноїдів в його складі.

Прополіс особливо ефективний в лікуванні інфекцій і зменшенні болю, так як має протимікробні і антибактеріальними властивостями. Прополіс використовується при серйозних порізах, ударах, ангіні, хворобах шлунка, мікозах тощо. При регулярному використанні, прополіс може допомогти усунути хронічні захворювання і стійку алергію.

При нанесенні прополісу на пошкоджені шкірні покриви або при його ковтанні, він заспокоює запалення і зменшує біль в постраждалих районах. Його можна жувати для того, щоб боротися з інфекціями ясен, зубним нальотом і постійними болями, пов’язаними з носінням зубних протезів або карієсом. Прополіс особливо ефективний у виді жувальної гумки для лікування дріжджових інфекцій порожнини рота.

Прополіс знижує кров’яний тиск

Оксид азоту є дуже важливою речовиною для здоров’я серця. Внутрішня поверхня кровоносних судин використовує окис азоту для розслаблення оточуючих гладких м’язів, в результаті чого відбувається вазодилатація (розслаблення і розширення кровоносних судин) і поліпшення кровотоку.

Зниження біодоступності оксиду азоту відіграє значну роль у розвитку високого кров’яного тиску (гіпертонії). Без цього з’єднання у вас може статися інфаркт або інсульт. Існує фермент тирозингідроксилази (TH), який обмежує вироблення оксиду азоту в організмі.

Дослідники припустили, що прополіс може зменшити ТН, що в свою чергу сприятиме зниженню кров’яного тиску. Вони провели дослідження з використанням безлічі щурів, яких годували їжею, яка мала метиловий ефір нітро-L-аргінін протягом 15 днів, що викликало у щурів високий кров’яний тиск. Потім, останні п’ять днів вони годували щурів прополісом.

В результаті дослідження вчені виявили, що прополіс зменшив TH активність у щурів. Це дозволило їм припустити, що прополіс може допомогти модулювати кров’яний тиск.

Якщо ви страждаєте від гіпертонії, ви можете розглянути можливість використання сирого меду з прополісом, так як було доведено, що це дозволяє знизити підвищений кров’яний тиск.

Прополіс при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки

Прополіс з давніх часів використовується в лікуванні захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки, яких як виразки і гастрити. Він володіє загоює, анестезуючу і протизапальну дію, завдяки яким відбувається знеболювання і швидке загоєння виразок. Крім цього, прополіс знижує кислотність шлункового соку і зменшує спазми гладкої мускулатури травного тракту. Детально про лікування шлунку прополісом читайте тут — Прополіс для шлунка і всього шлунково-кишкового тракту: лікування шлунку прополісом.

Прополіс допомагає лікувати хвороби кісток

Ще однією корисною властивістю прополісу є те, що його застосування допомагає утворювати і відновлювати здорову кісткову тканину.

Вчені нещодавно виявили, що кавова кислота фенетил ефіру, присутня в складі прополісу, може зупинити або повернути назад остеолітичні кісткові захворювання. Вони виявили, що це компонент дуже ефективно пригнічує запальні сполуки, що викликають хвороби кісток. Вчені навіть висунули припущення, що прополіс цілком може використовуватися для лікування зниження щільності кісток (остеопорозу).

Якщо ви страждаєте зниженням щільності кісткової тканини або в вашому роду були випадки захворювання остеопорозом, щоденний прийом прополісу може допомогти запобігти і лікувати це захворювання.

Прополіс при алергії

Унікальною властивістю прополісу є його здатність усувати симптоми сезонної алергії.

Вчені давали прополіс щурам протягом двох тижнів і виявили, що він в значній мірі гальмує вивільнення гістаміну з опасистих клітин щурів. Гістамін є з’єднанням, який змушує вас чхати, призводить до слезотечению і нежиті, тим самим ускладнюючи вам життя. Антигістамінні препарати є основними лікарськими засобами від алергії, продаваними без рецепта.

В результаті цього дослідження стало ясно, що прополіс може бути ефективним засобом для полегшення симптомів алергічного риніту, за допомогою інгібування вивільнення гістаміну.

Так що під час сезону алергії не обмежуйте себе тільки прийомом бджолиного пилку, а й додавайте щоденну дозу прополісу.

Прополіс при гаймориті, інфекціях пазух носа і нежиті

Завдяки своїм вираженим антибактеріальним, противірусну, протизапальну та протинабрякову властивостями, прополіс ефективний в лікуванні синуситу (гаймориту, фронтита, етмоїдити і сфеноїдити) — запалення слизових оболонок придаткових пазух носа, в наслідок чого виникає закладеність носа і нежить. Крім перорального способу прийому прополісу, його рекомендують також закапувати в ніс. Детально про це читайте тут — Настоянка прополісу в ніс при гаймориті і нежиті.

Прополіс при раку простати

Серед всіх ракових захворювань у чоловіків, рак передміхурової залози є досить поширеним явищем. Але є цікава новина щодо цього смертельного захворювання — прополіс здатний запобігти виникненню і навіть придушити цей тип раку (принаймні в пробірці).

Вчені досліджували здатність прополісу пригнічувати два найпоширеніші види раку простати, використавши настоянку прополісу. Виявивши, що настоянка прополісу помітно підсилює загибель ракових клітин простати, вони рекомендували використовувати це народний засіб в хіміопрофілактики раку простати.

Додатково щодо лікування раку простати читайте — Вітамін D зменшує запалення і покращує стан при раку простати на 60%.

Прополіс при раку кишечника

Не так давно, вчені вирішили подивитися на протираковий і антимікробний потенціал прополісу одночасно.

Спочатку вони перевірили антибактеріальну активність прополісу, вплинувши їм на чотири різних патогена. Тим з нас, хто вже використовував прополіс в лікуванні простудних захворювань, відомо, що прополіс має дуже сильну антимікробну активність.

Потім учені впливали прополісом на ракові клітини товстої кишки. Вони виявили, що це призводить до загибелі ракових клітин від некрозу, що означає, що в результаті впливу прополісу виникала зупинка кровопостачання уражених клітин і це приводило тільки до локальної загибелі ракових клітин, не надаючи негативного впливу на здорові клітини.

Хіміотерапія працює інакше — вона крім ракових клітин, вбиває також і здорові живі клітини, що і призводить до таких сильних і руйнівним побічним ефектам і навіть смерті (див. Скільки людей помирає від хіміотерапії, а не від раку).

Прополіс при харчовому отруєнні

Прополіс дуже ефективний при отруєннях. Він знімає інтоксикацію і справляється з дисбактеріозом. Він сприяє виведенню токсинів і отрут з організму, посилюючи відтворення фагоцитів — клітин відповідають за виведення чужорідних частинок.

Метою недавнього дослідження було проаналізувати антимікробну активність прополісу проти патогенів, що викликають харчове отруєння.

Вчені виявили, що прополіс пригнічує ріст Кампілобактер еюні (Campylobacter jejuni), ентерокок фекального (Enterococcus faecalis) і Золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus) — трьох патогенів, часто пов’язаних з харчовими отруєннями.

Вони заявляють, що препарати прополісу можна використовувати в якості підтримки традиційної терапії для усунення інфекції, особливо коли антибіотики не проявляють активності щодо цих мікроорганізмів.

Прополіс при запаленнях

Мабуть, травматичні ушкодження зубів представляють складні ситуації для клініциста через ускладнення після лікування, таких як запалення.

У цьому дослідженні, вчені оцінювали прополіс як антірезорбтівного речовини. В основному, вони хотіли побачити, чи зможе прополіс допомогти контролювати запалення, що виникає при сильних механічних пошкодженнях зубів, наприклад, при вибитих зубах, щоб вони змогли вставити зуби на місце вибитих.

Вони виявили, що прополіс дійсно може допомогти. Прополіс має виражену протизапальну дію у багатьох частинах тіла. Запалення відповідально за такі захворювання, як артрит, хвороби серця, хвороба Альцгеймера і багато іншого. Велика частина останніх досліджень показує, що одним з основних корисних властивостей прополісу є протизапальний ефект.

Швидше за все, у людей, що регулярно споживають прополіс, запалень в організмі значно менше, що в кінцевому рахунку знижує захворюваність і призводить до більш здоровою і тривалості життя!

Читайте докладно про те, що лікує прополіс.

Прополіс при геморої

У поєднанні з іншими інгредієнтами прополіс можна використовувати в лікуванні геморою. Його можна використовувати у вигляді крему або супозиторіїв. Завдяки протизапальним та загоює ефект, прополіс є ефективним засобом від геморою і анальних тріщин. Про те, як легко приготувати мазь з прополісом, ви можете детально дізнатися тут — Як приготувати мазь з прополісом від геморою.

Тепловий стрес і спортивні результати

Однією з причин того, чому прополіс настільки корисний для здоров’я є те, що він просто рясніє антиоксидантами.

Завдяки науковим дослідженням ми можемо тепер дізнатися, наскільки корисні конкретно взяті антиоксиданти, присутні в прополісі, для людей, що займаються спортом, так як вони захищають спортсменів від перегріву і покращують спортивні результати.

Активним інгредієнтом прополісу є Фенетіл ефір кавової кислоти (CAPE). Він має широкий спектр біологічної активності, серед яких:

Тепловий стрес вважається основним чинником, що призводить до ранньої втоми і обезводнення, що виникають під час тривалого тренування на спеці.

Дослідники вивчили кров 30 змагаються велосипедистів, які займалися тренуваннями на витривалість протягом двох-чотирьох років до дослідження.

Провідний дослідник заявив по завершенні дослідження, що CAPE (один з потужних з’єднань в прополісі) якраз може сприяти підвищенню спортивних результатів. Так що, якщо ви професійно займаєтеся спортом, приймайте прополіс особливо влітку. Він допоможе захистити ваш організм від перегріву і поліпшити результати!

Прополіс від бородавок

Настоянка прополісу здатна усунути бородавки менш ніж за два тижні, і при цьому вони ніколи більше не виникнуть на тому місці.

Про це повідомляється в листопадовому випуску Міжнародного Журналу дерматології 2009 року. Вчені виявили, що прополіс показує сильну активність проти бородавок.

В одному сліпому рандомізованому тримісячному дослідженні, 135 пацієнтів з різними типами бородавок брали перорально прополіс, ехінацею або плацебо.

Коли пацієнти брали прополіс, одужання настало у 75% піддослідних. Ці результати були значно краще, ніж у випробовуваних, які брали ехінацею або плацебо.

Прополіс при опіках

В одному дослідженні, при опіках використовували бразильський прополіс і порівнювали його дію зі спеціальним лікувальним кремом від опіків, який використовується для швидкого загоєння, а також полегшення болю і дискомфорту. В результаті вчені виявили, що ефективність використання прополісу при опіках аналогічна ефективності спеціального крему. Було також виявлено, що прополіс заспокоює біль і дискомфорт при незначних опіках навіть більш ефективно, ніж звичайні ліки.

Прополіс при вушних інфекціях

Інфекції середнього вуха (середній отит) вражають мільйони дітей щороку, і можуть торкнутися навіть дорослих. Іноді це може привести до тимчасової втрати слуху — страхітливого стану для більшості людей. Фенетил ефіру кавової кислоти (з’єднання, знайдене в прополісі), допомагає ефективно зменшити запалення у внутрішньому вусі, що вказує нам на можливість використання вушних крапель з прополісом в лікуванні вушних інфекцій.

Прополіс при кандидозі

Candida Albicans при надмірному зростанні викликає грибкову інфекцію під назвою кандидоз, яка, як правило, виникає на слизових поверхнях геніталій і в роті. У постійно триваючій боротьбі за пошук відповідного і ефективного засобу від кандидозу, дослідники проаналізували також і прополіс. Результати показали, що прополіс може перешкоджати зростанню Candida, а також стимулює імунну відповідь на цю дріжджову інфекцію.

Прополіс від грибка нігтів

Лабораторні тести, з використанням прополісу для придушення грибкових інфекцій нігтів виявили, що прополіс має пригнічує ефект на більш широкий спектр патогенів, у порівнянні з часто прописують кремами від грибка нігтів.

Прополіс в гінекології

За деякими даними, було виявлено, що прополіс є більш ефективним засобом, ніж деякі фармацевтичні препарати від вагінального герпесу. Випробування також показують, що прополіс може значно зменшити ймовірність прогресуючої герпетичної інфекції. Крім того, як уже говорилося вище, прополіс може захистити від статевої інфекції Кандидоз.

Прополіс при ендометріозі

Безліч жінок у всьому світі страждає від ендометріозу — захворювання, при якому відбувається розростання в різних органах і областях тіла жінки тканин схожих на слизову оболонку порожнини матки. Це викликає біль, втома, проблеми з кишечником, безпліддя і багато іншого. В одному дослідженні, жінки з ендометріозом брали прополіс для поліпшення фертильності. 60% жінок, що приймали прополіс в результаті цього завагітніли, в порівнянні з 20% жінок, що приймали плацебо.

Прополіс в стоматології

Багато людей використовують прополіс в лікуванні стоматиту. При нанесенні настоянки прополісу на уражену область 2-3 рази на день, відбувається швидке полегшення і стоматит проходить (див. Прополіс при афтозний стоматит).

Завдяки дослідженням на тваринах було виявлено, що прополіс знижує ймовірність утворення каріозних порожнин до 60% і частково пригнічує фермент, що викликає зубний наліт. Для профілактики карієсу і більш ефективного усунення зубного нальоту, ви можете використовувати зубні пасти з прополісом. Якщо ж карієс вже має місце бути, а до стоматолога ви потрапите не так скоро, рекомендують наносити настоянку прополісу безпосередньо на каріозну порожнину кілька разів на день.

Прополіс при діабеті

Діабет є проблемою, яка зачіпає мільйони дорослих і дітей. Часто хворий на діабет повинен лікуватися все життя, роблячи ін’єкції інсуліну і приймаючи лікарські препарати. Дослідження показали, що прополіс може пригнічувати ферменти, що підвищують рівень цукру в крові. Вважається, що за стабілізацію рівня цукру в крові відповідальні антиоксидантні сполуки, присутні в прополісі.

Прополіс при онкології

Прополіс є потужним антиоксидантом і застосовується в онкології. Він локалізує пухлинний процес, очищає клітинні мембрани, нормалізує процеси дихання клітин. Прополісом лікують початкові стадії онкологічних захворювань. На більш пізніх стадіях розвитку хвороби, при його застосуванні зменшуються больові відчуття і поліпшується загальний стан хворого.

Стародавні ассірійці часто використовували прополіс для пригнічення росту пухлини, і недавні дослідження показують, що в цьому є логіка. Міститься в прополісі з’єднання CAPE, як було виявлено, перешкоджає росту ракових клітин шийки матки, раку простати, раку кишечника і ін. Деякі види прополісу, такі як червоний Бразильський і коричневий Кубинський, також пригнічують шкідливі сполуки, що сприяють росту ракових клітин. Детальніше про застосування прополісу при онкології читайте тут — Прополіс для імунітету і лікування ракових захворювань.

Прополіс від паразитів

Одне дослідження показало, що 52-60% випробовуваних, які брали прополіс з метою виведення паразитів, успішно позбулися лямбліозу.

Паразити важко діагностуються в зв’язку з тим, що симптоми часто схожі на інші проблеми зі здоров’ям. Навіть якщо ви не впевнені в тому, що у вас є паразити, завдяки заспокійливому і стимулюючого імунну відповідь дії прополісу, його прийом дозволяє підтримати здоров’я організму на високому рівні. Крім того, застосовуючи прополіс в протипаразитарної програмі, ви можете добитися кращих результатів.

Про ознаки зараження паразитами і способи позбавлення від них читайте тут — Очищення організму від паразитів — рішення безлічі проблем.

Прополіс для шкіри

Прополіс багатий антиоксидантами, завдяки чому він може допомогти вам захистити і очистити шкіру.

Прийом добавок прополісу і нанесення засобів для шкіри, в яких присутній цей продукт бджільництва, допоможе вам поліпшити зовнішній вигляд шкіри і очистити її від прищів і юнацької вугрової висипки. Одне дослідження показало, що прополіс має виражену активність проти бактерій, які перш за все відповідальні за виникнення прищів і наривів.

Прополіс володіє антибактеріальними і протигрибковими властивостями, які відіграють велику роль в загоєнні невеликих опіків і ран. Він в основному використовується для боротьби з інфекціями і лікування абсцесів у діабетиків.

Прополісом лікують псоріаз та інші шкірні хвороби. Застосовується при укусах отруйними комах, опіках і грибкових захворюваннях шкіри.

Читайте докладно про користь прополісу для шкіри, обличчя та слизових поверхонь.

Поєднання антибіотиків з застосуванням прополісу

Поєднання прополісу і антибіотиків підсилює вплив останніх. Це стосується Тетрациклина і Стрептомицина. При поєднанні ж прополісу з Левоміцетином і пеніцилін, посилення їх дії не виявлено. Причому, дуже важливим моментом є те, що при прийомі антибіотиків і прополісу, природна мікрофлора кишечника не гине і не потрібно проводити відновну терапію.

Додаткова інформація

Прополіс — протипоказання і побічні ефекти

Прополіс безпечний при прийомі всередину або нанесенні на шкіру, проте його використання може викликати алергічні реакції, особливо у людей, які страждають алергією на бджіл або продукти бджільництва. Льодяники, що містять прополіс, можуть викликати роздратування і виразки в роті.

Особливі запобіжні заходи та попередження:

Вагітність і годування груддю: Існує недостатньо надійної інформації про безпеку прийому прополісу під час вагітності або грудного вигодовування. Щоб уникнути негативних реакцій, рекомендується уникати використання прополісу.

Астма: Деякі експерти вважають, що певні хімічні речовини, що містяться в прополісі, можуть погіршити симптоми астми. Якщо ви страждаєте астмою, вам слід уникати використання прополісу.

Кровотеча: Певні компоненти в прополісі можуть уповільнити згортання крові. Прийом прополісу може збільшити ризик кровотечі у людей з порушенням згортання крові.

Алергічні реакції: Не використовуйте прополіс, якщо у вас алергія на продукти бджільництва, хвою, тополя і саліцилати.

Хірургічна операція: Певний хімічний компонент в прополісі може уповільнити згортання крові. Прийом прополісу може збільшити ризик кровотечі під час і після операції. Припиніть приймати прополіс за 2 тижні до призначеної операції.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: