Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Прополіс при афтозному стоматиті

Прополіс при афтозному стоматиті

Немає ніяких сумнівів, афтознийстоматит (виразкові ураження слизової оболонки рота) може викликати болісну біль. Це захворювання досить поширене — до 20% людей щонайменше один раз в житті страждають афтозним стоматитом, симптоми якого можуть тривати протягом двох тижнів, викликаючи сильне печіння і біль, через які людині важко приймати їжу і говорити.

Лікарі достеменно не знаю, що саме викликає утворення виразок на слизовій поверхні рота. Однак деякі експерти вважають, що причиною виникнення афтозного стоматиту в деяких випадках може стати авітаміноз, в результаті чого традиційні ліки не допомагають позбутися від цього захворювання. Лікарські засоби, призначені для полегшення хворобливих симптомів і обмежують частоту епізодів хвороби, дійсно існують, але можуть викликати серйозні побічні ефекти.

Чи існує натуральні засоби від афтозного стоматиту?

Просто не існує того, з чим не змогли б впоратися природні засоби, і одним з кращих натуральних засобів від будь-якого різновиду стоматиту, в тому числі і афтозного стоматиту є такий видатний продукт бджільництва, як прополіс. Прополіс володіє просто видатними властивостями. Він ефективно знімає будь-якого роду запалення, пригнічує всілякі патогени, такі як віруси, бактерії і грибки, і знеболює. Корисних властивостей прополісу дуже багато, а застосування його настільки широко, що це просто приголомшує уяву. Прополіс при афтозний стоматит допомагає не тільки полегшити симптоми, але і дозволяє звести нанівець рецидиви виникнення виразок у роті.

Що таке прополіс?

Прополіс, або як його ще по-іншому називають «бджолиний клей», є смолистим речовиною, використовуваним бджолами для дезінфекції осередків сот і ізоляції сторонніх предметів в вулику. Він складається з клейкої речовини, що збирається бджолами навесні з листяних бруньок дерев, бджолиного воску, смоли з хвойних дерев і особливих ферментів бджіл. Прополіс є природним антибактеріальним засобом, яке вже багато тисяч років використовується народними цілителями і знахарями для боротьби з інфекцією і прискорення загоєння ран.

Завдяки сучасним медичним дослідженням, на сьогоднішній день відомі численні корисні властивості прополісу, який крім усього успішно застосовується в стоматології для лікування стоматитів і карієсу.

Детально ознайомитися з корисними властивостями прополісу і його застосуванням ви можете тут — Прополіс: властивості, застосування, протипоказання.

Натуропати і авторитети медицини вражені дією прополісу

Доктора медичних наук, лікарі, натуропати та провідні фахівці в області лікування натуральними засобами, захоплюються терапевтичної цінністю прополісу. Вони відзначають, завдяки численним науковим дослідженням в даний час достеменно відомо, що прополіс має виражену антибактеріальну і противірусну властивостями. Безліч фахівців в медицині рекомендують прополіс в якості безпечного і корисного домашнього кошти від афтозного стоматиту.

Вченими університету University of Maryland Medical Center підтверджується благотворний вплив прополісу і повідомляється, що він зміцнює імунну систему і допомагає боротися з інфекцією (див. Прополіс для імунітету і лікування ракових захворювань). У NYU Langone Medical Center відзначають, що у людей, що використовують прополіс як засіб для полоскання рота після щелепно-лицевої хірургії, загоєння відбувається помітно швидше. Вони також підтверджують, що в результаті досліджень було виявлено виражені антиоксидантні та протизапальні ефекти прополісу.

Яким чином прополіс полегшує біль і запобігає інфекції?

Прополіс має в своєму складі велику кількість флавоноїдів — рослинних речовин, що володіють антиоксидантними здібностями, що наділяють його антимікробну дію. Кавова кислота, яка присутня в прополісі, також має антибактеріальну властивість. Прополіс також має виражену анестезуючу і протизапальну дію.

В одному дослідженні за участю піддослідних тварин, екстракт прополісу продемонстрував здатність зменшувати запалення, яку за силою можна порівняти з дією диклофенаку, фармацевтичного нестероїдних протизапальних препарату (НПЗП).

Чи проводилося клінічне дослідження, спрямоване на виявлення ефективності прополісу при афтозний стоматит?

Так. У рандомізованому, подвійному сліпому, плацебо-контрольованому пілотному дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Oral Investigations в 2007 році, людям, що страждають афтозним стоматитом, давали або 500 мг прополісу в день, або плацебо. Дослідники відзначили, що 60% пацієнтів в групі випробовуваних, які брали прополіс, зазнали більш ніж 50% зниження частоти спалахів афтозного стоматиту.

Команда вчених рекомендує використовувати прополіс для лікування афтозного стоматиту, а також закликає до проведення більш масштабних досліджень.

Яким чином прополіс запобігає розвитку карієсу?

У науковому огляді, опублікованому в 2009 році в журналі Journal of Ethnopharmacology, проаналізувавши численні дослідження прополісу, проведені з 1978 по 2008 рік, автори прийшли до висновку, що екстракт прополісу знижує в слині рівень стрептококів (бактерій, відповідальних за розвиток карієсу), тим самим значно перешкоджаючи їх адгезії із зубною емаллю. Автори прийшли до висновку, що прополіс є перспективним каріостатичний (запобігає карієс) агентом.

Крім того, вивчається ефективність прополісу для його використання в лікуванні важких захворювань пародонту, а також, наскільки він ефективно зміцнює зубну емаль.

Як найкраще використовувати прополіс при стоматиті?

Прополіс широко доступний в інтернет магазинах здорової їжі і аптеках, і там представлений в різних формах:

Для лікування виразок, що виникають при афтозний стоматит, лікарі радять використовувати його у вигляді настою. Ви також можете приймати його у формі капсул, як це робили випробовувані в клінічному дослідженні, описаному вище.

Запобіжні заходи і протипоказання

Природно, перед початком лікування стоматиту прополісом найкраще проконсультуватися з лікарем або стоматологом. Прополіс вважається безпечним засобом, однак у деяких людей він може викликати алергічну реакцію, особливо після тривалого застосування. Якщо ви страждаєте на алергію на тополю або хвою, або у вас є схильність до екземи, виникнення алергічної реакції на прополіс більш імовірно.

Якщо у вас виникло відчуття печіння, набряк, почервоніння або підвищилася температура тіла, припиніть використовувати прополіс. Якщо у вас алергія на бджолині укуси або продукти бджільництва, такі як мед або маточне молочко — прополіс використовувати не варто.

Підведемо підсумок

Афтознийстоматит зазвичай проходить без серйозних ускладнень, але завдає багато дискомфорту, викликаючи сильне печіння і інтенсивну біль. Прополіс при афтозний стоматит є хорошим вибором, так як він натуральний і безпечний. Прийом прополісу при стоматитах вирішує не тільки цю проблему, і, якщо ви страждаєте також іншими захворюваннями, він може принести полегшення можливо і з цим. Детально ознайомитися зі списком захворювань, при яких застосовується прополіс, ви можете тут — Що лікує прополіс: список захворювань.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: