Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Простатит: причини, симптоми, лікування, діагностика

Простатит: причини, симптоми, лікування, діагностика

Простатит часто характеризується як інфекція передміхурової залози. Він також може бути запальним процесом, не пов’язаним з інфекцією. Всього від 5% до 10% випадків простатиту викликані бактеріальною інфекцією.

Доброю новиною може бути те, що це захворювання не підвищує ризик розвитку раку простати.

Простатит може виникнути у людини в будь-якому віці. За даними Національного Інституту Здоров’я, простатит реєструється у приблизно 25% молодих і середнього віку чоловіків, які звернулися в лікарню зі скаргами, пов’язаними з проблемами статевої та сечовидільної систем. Насправді, хронічний простатит є причиною номер один візиту до уролога у людей у ​​віці до 50 років. У деяких випадках, хронічний простатит є наслідком нападу гострого простатиту. Хронічний простатит може бути також пов’язаний з іншими інфекціями сечових шляхів.

Причини виникнення простатиту

У науці причини простатиту досі до кінця не виявлені. На сьогоднішній день існує протиріччя серед найбільш шанованих експертів у цій галузі. Необхідно розуміти, що один пацієнт одночасно може мати більш ніж одну причину простатиту.

Існує точка зору, що простатит є загальною назвою декількох різних захворювань, при яких проявляється той же або аналогічний ряд симптомів у різних людей.

Існує три основні причини простатиту і ряд додаткових можливих причин. Розглянемо їх.

Основні причини простатиту

Додаткові можливі причини простатиту

Якщо простатит викликаний бактеріальною інфекцією, знання цього факту має допомогти вашому лікареві успішно впоратися з нею і вилікувати простатит. На жаль, багато лікарів і клініки роблять тільки швидку перевірку на наявність бактерій. Але навіть лікарі, які роблять дуже ретельну перевірку на предмет бактерій, після їх виявлення не завжди можуть повністю усунути симптоми простатиту у своїх пацієнтів.

Якщо бактеріальний посів не підтвердив наявність бактерій, лікар може припустити іншу причину простатиту. Якщо ви здогадуєтеся або навіть знаєте, що ваш простатит викликаний розладом імунної системи, чи означає це, що є ясний шлях до усунення вашої проблеми? Не схоже.

Якщо причиною простатиту в вашому випадку стали фізичні проблеми, існують різноманітні методи лікування. Є люди, здатні навчити вас методам релаксації або зміцнення м’язів, відновлення або поліпшення мускулатури тазового дна. Але все ж немає ясного шляху лікування, який би спрацьовував у всіх.

Чому лікарі далеко не завжди можуть вилікувати вас

Ну, по-перше, вони не навчені дуже добре діагностики та лікування простатиту. Урологи присвячують більшу частину свого часу вивченню хірургії. Якщо простатит може бути вилікуваний хірургічним шляхом, вони обов’язково запропонують вам цей вихід і спробують діяти в цьому напрямку. Інші ж лікарі можуть порекомендувати пацієнту «навчитися жити з цим».

В результаті всього цього виходить, що вам, і тільки вам доведеться взяти на себе відповідальність з’ясувати, що стало причиною простатиту. Звичайно, вам будуть потрібні лікарі, щоб допомогти вам при здачі аналізів і тестів, а також їх розшифровці для вас, і в призначенні препаратів, якщо це знадобиться.

Які фактори ризику виникнення простатиту

Простатит може виникати у чоловіків будь-якого віку, але частіше за все його можна зустріти в молодому і середньому віці. Відзначають такі фактори ризику, здатні збільшити ймовірність розвитку простатиту:

Симптоми простатиту

Простатит може ніяк не виявляти себе або симптоми простатиту можуть бути настільки раптові і важкі, що ви просто не зможете обійтися без невідкладної медичної допомоги.

Прояви простатиту можна розділити на основні і додаткові.

Основні симптоми простатиту

До основних проявів простатиту відносять:

Інші симптоми простатиту

До інших проявів простатиту відносять:

Діагностика простатиту

При підозрах на простатит або інше захворювання простати, терапевт може направити вас до уролога (лікаря, що спеціалізується на захворюваннях сечовивідних шляхів і хворобах чоловічої репродуктивної системи) для підтвердження діагнозу.

Пацієнти, як правило, піддаються всебічному огляду, в тому числі ректальної пальпації простати, під час чого лікар зможе оцінити наскільки передміхурова залоза збільшена в розмірах. Також просто необхідно визначити причину виникнення простатиту, в зв’язку з чим ваш лікуючий лікар може направити вас на аналізи:

Після проведених досліджень, при виявленні наявності простатиту і причин його виникнення призначається відповідне лікування.

Лікування простатиту

Методи лікування простатиту варіюються в залежності від причини виникнення захворювання і від лікуючого вас уролога.

Правильно поставлений діагноз має вирішальне значення, і успіх в лікуванні безпосередньо залежить від цього.

Лікування простатиту в гострій формі

Гостра форма простатиту виникає зазвичай при ураженні передміхурової залози бактеріальною інфекцією і лікується антибіотиками. Більшій частині пацієнтів з гострим простатитом знадобиться пройти курс антибіотикотерапії протягом чотирьох тижнів. Симптоми простатиту зазвичай проходять протягом двох тижнів, але не дивлячись на це, просто необхідно завершити призначений курс прийому антибіотиків, щоб уникнути повторного поширення інфекції.

Больові симптоми можуть бути усунені за допомогою парацетамолу або ібупрофену. Якщо біль неможливо терпіти, вам можуть бути прописані сильні болезаспокійливі засоби, такі як кодеїн.

Лікування хронічного простатиту

Якщо хронічний простатит був викликаний бактеріальною інфекцією, вам необхідно буде пройти курс антибіотикотерапії, тривалістю від 4 до 6 тижнів. Також вам можуть бути прописані альфа-блокатори, які допомагають розслабити м’язи простати і сечового міхура, що поліпшить сечовипускання.

Під час застосування альфа-блокаторів можуть спостерігатися деякі побічні ефекти, серед яких:

Після завершення антибіотикотерапії, вам буде необхідно здати на аналіз сечу або сперму для перевірки на наявність бактерій у вашій передміхуровій залозі або біля неї. Якщо аналізи виявляться позитивними, може знадобитися ще один курс антибіотиків.

Для зняття болю використовують, як правило, парацетамол та ібупрофен, як і при виникненні гострої форми простатиту.

Якщо причиною виникнення простатиту стали інші фактори, антибіотики вам не знадобляться. В цьому випадку, вам просто будуть призначені альфа-блокатори, знеболюючі засоби, заспокійливі та ін. Препарати, про які читайте нижче.

Небактерійний форма хронічного простатиту лікується за допомогою інших препаратів, але їх дія і ефективність при простатиті до кінця не вивчені. До цих препаратів належать:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: