Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Протеїновий коктейль на воді: користь і шкода, застосування

Протеїновий коктейль на воді: користь і шкода, застосування

Протеїнові коктейлі на воді готуються шляхом поєднання протеїнового порошку і води.

Вони продаються також в розфасованому вигляді і стали популярними в останні роки, особливо серед тих, хто хоче відновити сили після тренування. Проте ви можете задатися питанням, чи корисні вони.

Ізолят сироваткового білка, який витягується з коров’ячого молока, є одним з найбільш поширених форм протеїну, використовуваних в цьому продукті.

Однак також використовуються інші типи білків, включаючи рослинні білки і пептиди на основі колагену тваринного походження, які отримані з сполучної тканини.

У цій статті представлений детальний огляд протеїнових коктейлів на воді і аналізується необхідність їх вживання.

Містять мало калорій, але багато білка

Залежно від бренду протеїнові коктейлі на воді можуть бути досить багаті білком, забезпечуючи при цьому ваш організм відносно невеликою кількістю калорій.

Наприклад, в 480 мл пляшці може міститися 15 грамів білка і тільки 70 калорій.

Протеїнова (білкова) вода може також містити гарне кількість вітамінів і мінералів на кількість калорій, які вона містить — але це залежить від бренду.

Різновиди, виготовлені з сироваткового білка або колагену, також містять кальцій і магній — два мінерали, які важливі для здоров’я кісток.

Крім того, деякі види можуть містити додаткові вітаміни і мінерали, в тому числі вітаміни B6, B12, C і D.

Проте деякі бренди використовують інгредієнти, які не є корисними для здоров’я, такі як додані цукру, а також штучні барвники, ароматизатори або підсолоджувачі.

Хоча кількість цукру, що використовується в протеїнових коктейлях на воді, ймовірно, досить мало, воно все одно може накопичуватися, якщо ви регулярно споживаєте багато протеїнової води.

Висновок:

Протеїнові коктейлі на воді зазвичай містять 15 грамів білка і тільки 70 калорій на пляшку об’ємом 480 мл. Вони також можуть бути збагачені вітамінами і мінералами. Проте деякі сорти можуть містити підсолоджувачі, штучні барвники та ароматизатори.

Може допомогти тим, хто потребує додаткового білку

Деяким людям потрібно більше білка, ніж в середньому. До цих груп відносяться спортсмени, ті, хто проходить лікування раку, і літні люди.

Вживання протеїнових коктейлів на воді на додаток до збалансованої дієти може допомогти цим групам населення.

Проте цілком можливо задовольнити зрослі потреби в білку, просто збільшивши споживання білка в раціоні харчування. Тому пити цей продукт не обов’язково.

Покладаючись на протеїнову воду — замість джерел їжі — ви також можете зменшити різноманітність споживаних вами амінокислот. Амінокислоти є будівельними блоками білка, і для підтримки оптимального здоров’я вам необхідно отримувати різні амінокислоти.

Після тренування

Протеїнова вода стала популярним напоєм після тренування в фітнес-співтоваристві.

Це пов’язано з тим, що люди, які дуже активні, особливо ті, хто займається тренуваннями з обтяженнями, потребують більшої кількості білка для відновлення і росту м’язів.

Активні дорослі зазвичай потребують 1,2-2 грамах білка на кг маси тіла.

Це значно більшу кількість білка, ніж необхідно дорослим, які ведуть сидячий спосіб життя — 0,8 грама на кг маси тіла. Однак люди, які дуже активні, все ще можуть легко задовольнити свої потреби за допомогою дієтичних джерел.

Корисні поживні речовини, які ви отримаєте від вживання різноманітних джерел цільного білка, також допоможуть росту м’язів і відновленню після тренувань.

Тому, хоча вживання протеїнових коктейлів на воді час від часу після важкої тренування не шкідливо, користь від вживання в їжу цільних продуктів набагато вища.

Схуднення

Збільшення споживання білка також може допомогти схуднути.

Це відбувається головним чином тому, що білок може стимулювати обмін речовин і підсилювати відчуття ситості, що призводить до зниження загального споживання калорій в цілому.

У світлі цих ефектів деякі люди можуть розраховувати на протеїнову воду як на засіб, що сприяє схудненню.

Проте немає необхідності вживати цей продукт, щоб знизити свою вагу. Досить просто збільшити споживання пісних дієтичних білків.

Висновок:

Білкова вода може бути хорошим варіантом для тих, кому необхідно збільшити споживання білка, таких як спортсмени, ті, хто намагається схуднути, або люди, у яких підвищена потреба в білку.

Ймовірно, не потрібні для більшості людей

Вживання протеїнової води, приготовленої з мінімальної кількості інгредієнтів і без будь-яких добавок, швидше за все, не завдає шкоди. Проте робити це, як правило, не потрібно для задоволення ваших потреб у білку.

Споживання цільних продуктів з високим вмістом білка, включаючи яйця, м’ясо, молочні продукти, бобові та горіхи, забезпечить ваш організм великою кількістю білка і поживних речовин, ніж вживання протеїнових коктейлів на воді.

Насправді, ви вже можете споживати досить білка.

Одне дослідження, проведене серед 58 000 чоловік, показало, що більшість людей отримують достатньо цієї поживної речовини. Було встановлено, що учасники споживали достатню кількість білка — 14-16% від загального споживання калорій — що знаходиться в рекомендованому діапазоні.

Таким чином, вживання білкової води на додаток до споживання дієтичного білка може бути непотрібним — і може стати дорогою звичкою.

Кому слід уникати протеїнових коктейлів на воді?

Деякі люди повинні їсти менше білка, ніж в середньому, в тому числі люди із захворюваннями нирок або з поганою функцією нирок, а також люди з проблемами метаболізму білка, такими як гомоцистинурія і фенілкетонурія.

Якщо вам потрібно обмежити або стежити за споживанням білка, вам не слід пити протеїнову воду.

Більш того, будьте обережні з вживанням білкової води, якщо у вас алергія або непереносимість молока, або молочних білків, так як багато різновидів готуються з молочної сироватки.

Висновок:

Більшості людей вживання протеїнових коктейлів на воді не зашкодить, але вони не потрібні для задоволення ваших потреб у білку. Тим, кому необхідно обмежити споживання білка або хто має алергію на сироватковий білок, слід уникати вживання протеїнової води.

Підведемо підсумок

Протеїнова вода (англ. Protein water ) — це розфасований продукт, який продається в спортивних магазинах. Вона проводиться шляхом комбінування води і протеїнового порошку, такого як ізолят білка молочної сироватки або пептиди колагену.

У ній багато білка, мало калорій і, швидше за все, вона не шкідлива в помірних кількостях для більшості здорових людей і тих, кому необхідно збільшити споживання білка.

Проте немає необхідності її пити, щоб задовольнити ваші потреби в білку. Регулярне вживання може бути дорогим задоволенням, і деякі види можуть містити додані цукру, барвники або ароматизатори.

Якщо ви хочете спробувати протеїнову воду, ви можете знайти її в більшості спортивних магазинів, в Інтернеті і в спортивних залах. Просто уважно прочитайте етикетки продуктів, щоб мінімізувати споживання шкідливих добавок.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: