Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Псоріаз — лікування. Традиційна медицина і природні засоби

Псоріаз - лікування. Традиційна медицина і природні засоби

Незважаючи на те, що псоріаз в офіційній медицині вважається невиліковним захворюванням, він добре реагує на застосування багатьох засобів місцевого призначення і системне лікування. Навіть люди з важкими формами псоріазу можуть отримати полегшення під час спалаху приблизно в 85% — 90% випадків.

Зовнішні засоби для лікування псоріазу

Кошти місцевого призначення втирають прямо в уражені ділянки шкіри, щоб отримати полегшення безпосередньо на місці виникнення псоріатичних бляшок. Цей метод хороший тим, що ви обходитесь без спеціальних системних препаратів, здатних викликати побічні ефекти, при прийомі всередину. Існує безліч зовнішніх коштів для лікування псоріазу. До них можна віднести:

Саліцилова кислота

Деякі лікарі рекомендують мазі з саліцилової кислотою, які сприяють злущування лусочок з поверхні шкіри, що робить її гладкою. Однак, застосування саліцилової кислоти на великих ділянках шкіри може призвести до того, що вона починає поглинати занадто велика кількість цього лікарського засобу і це призводить до побічних ефектів. Саліцилова кислота може також викликати подразнення шкіри і послабити волосяні стрижні, що може зробити їх ламкими і спровокувати випадання. Ефективність препаратів, що містять саліцилову кислоту, є в кращому випадку помірної.

Стероїдні креми

Основою лікування псоріазу є стероїдні креми, що зменшують запалення, свербіж і блокують наростання клітин шкіри, які надмірно активно утворюються на її поверхні при псоріазі. Сильніші препарати (існують різні за силою впливу), які в той же час і більш ефективні, можуть спровокувати появу побічних ефектів, серед яких — печіння, сухість, подразнення і витончення шкіри. Будьте особливо пильні і уважно вивчайте рекомендації щодо застосування таких кремів перед використанням.

Мазі, що містять Кальціпотріол (Calcipotriol або Calcipotriene)

Кальціпотріол — синтетичний аналог вітаміну D. Він довів свою ефективність в лікуванні псоріазу, особливо в поєднанні з кортикостероїдними мазями. Мазі, що містять кальципотриол краще використовувати тільки в обмеженій кількості, щоб уникнути побічних ефектів.

Мазі і шампуні, що містять кам’яновугільний дьоготь

Ці кошти можуть допомогти уповільнити швидке зростання клітин шкіри і полегшити симптоми псоріазу, але у деяких людей можуть виникати побічні ефекти, особливо — фолікуліт, прищі на волосяних фолікулах і висип. Ці ліки повинні використовуватися тільки під наглядом лікаря.

Ретиноїди

Ці препарати місцевого застосування, що містять синтетичну форму вітаміну А, можуть допомогти зменшити симптоми псоріазу. Вони не працюють так само швидко, як стероїди. Місцеве застосування ретиноїдів може іноді викликати сухість і роздратування шкіри.

Світлова терапія при псоріазі

У деяких людей, псоріаз може виявитися досить стійким і важко піддається лікуванню. У таких випадках багато лікарів рекомендують світлолікування. Одним з найбільш ефективних методів лікування є ПУВА (препарат псорален в поєднанні з опроміненням ультрафіолетом B або UVA світлом). Проте, ця форма терапії сьогодні застосовується набагато рідше, в зв’язку з тим, що вона збільшує ризик розвитку раку шкіри, навіть через роки після припинення цієї терапії.

Деякі лікарі можуть призначати лікування ультрафіолетовим B світлом (UVB) з використанням тільки ультрафіолетових ламп або в поєднанні з іншими засобами, такими як кам’яновугільний дьоготь. Більш спрямованим лікуванням ультрафіолетовим світлом, є узкополосная UVB терапія, яка в меншій мірі канцерогенів, ніж ПУВА, але майже настільки ж ефективна.

Пероральні препарати для лікування псоріазу

Коли інші методи лікування не дають бажаного результату, деякі лікарі призначають пероральні препарати для лікування псоріазу. Деякі з цих препаратів впливають на імунну систему. Одним з таких ліків є метотрексат (також використовується в якості хіміотерапії при ракових захворюваннях і різних формах артриту), який здатний потужно очищати шкіру від псоріатичних уражень. Проте, він може викликати сильні побічні ефекти, тому лікар, який призначив цей препарат повинен регулярно стежити за аналізами крові. Є також інший препарат цього типу — циклоспорин.

Ретиноїди в формі таблеток або капсул, які містять синтетичний аналог вітаміну A, можуть бути корисні людям з важкими формами псоріазу. При прийомі цих препаратів, жінкам дітородного віку необхідно уникати ймовірності завагітніти після їх застосування протягом трьох років, в зв’язку з тим, що це пов’язано з підвищеним ризиком появи вроджених дефектів у дитини.

Тепер також доступні і нові методи лікування людей з важкими формами псоріазу та псоріатичного артриту. Кілька «біологічних» препаратів, зроблених з людських і тваринних білків, здатні контролювати імунну відповідь організму. Ці препарати є досить ефективними, але коштують дуже дорого. Ось їх назви: Етанерцепт (Енбрел), Адалімумаб (Хуміра) і устекінумаб (Стелара).

Природні засоби для лікування псоріазу

Якщо синтетичні лікарські засоби не дають належного ефекту в полегшенні симптомів псоріазу або викликають небажані побічні ефекти, люди можуть спробувати використовувати природні засоби, такі як рослини і вітаміни. Для деяких людей з псоріазом виявляються корисними природне сонячне світло і морська вода. Деякі приморські курорти пропонують спеціальні програми для людей з псоріазом.

Якщо ви розглядаєте природні засоби для лікування псоріазу, ось те, що ви повинні знати про деякі з найбільш часто використовуваних засобів:

Алое вера

Попередні дослідження показують, що місцеве застосування гелю або крему з алое вера, може поліпшити симптоми псоріазу. В одному дослідженні було виявлено, що зовнішнє застосування алое вера було більш ефективним, ніж плацебо. Звичайно, не варто розраховувати на значне поліпшення стану шкіри при використанні цього засобу.

Риб’ячий жир

Риб’ячий жир може бути корисним в лікуванні псоріазу при прийомі всередину. Дослідження показали, що щоденний прийом добавок риб’ячого жиру, що містять від 1,8 до 3,6 грамів ейкозапентаеновой кислоти (ЕПК), може принести деяке поліпшення.

Солі Мертвого моря

Прийом ванни з додаванням солі Мертвого моря або Англійської солі може допомогти послабити свербіж і усунути лусочки при псоріазі. Просто додайте необхідну кількість солі в теплу ванну і почекайте 15 хвилин, після чого можна приймати ванну. Відразу після купання нанесіть зволожуючий крем на шкіру. Однак не слід очікувати дива від цього кошти, хоча деяке поліпшення ви все ж відчуєте.

Стручковий перець

Пекучий перець використовувався в лікувальних цілях протягом тисяч років. Капсаїцин (надає пекучий смак перцю), що входить до складу стручкового перцю, є активним інгредієнтом в багатьох знеболюючих гелях і кремах. Одне дослідження показало, що нанесення крему з капсаїцином на шкіру, зменшує свербіж та шкірні ураження у людей з псоріазом. Капсаїцин може викликати відчуття печіння на шкірі, яке менше відчувається при тривалому його використанні. Завжди мийте руки відразу ж після застосування крему з капсаїцином і не в якому разі не торкайтеся до очей або рота, якщо ваші руки в кремі.

Дієта

Дієта при псоріазі може виявитися досить ефективним способом контролювати спалахи псоріазу. Було виявлено, що лікувальне голодування також є ефективним способом зменшення кількості і сили спалахів псоріазу, але не кожна людина готова до таких радикальних цілющим практикам.

Детально про дієти при псоріазі читайте тут — Дієта при псоріазі — що корисно, а що ні.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: