Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Псоріаз на голові — причини, симптоми, лікування, прогноз

Псоріаз на голові - причини, симптоми, лікування, прогноз

Псоріаз є запальним захворюванням шкіри, яке, за деякими оцінками, вражає близько 2,2% дорослого населення.

Деякі люди можуть бути генетично схильні до псоріазу. Пошкоджені гени, мабуть, беруть участь в регуляції імунної системи. Псоріаз проявляється у вигляді червоних плям і висипу (папул) на шкірі, злегка виступаючих над неушкодженими ділянками, які в сукупності утворюють бляшки. У більшості випадків, псоріаз з’являється на ліктях і колінах, але також він може проявити себе на будь-якій частині тіла. У багатьох людей, які страждають на це захворювання, бляшки можуть з’явитися також і на волосистій частині голови (псоріаз на голові). Як і при бляшкоподібний (простому) псоріазі, бляшки, що з’являються на волосистій частині голови, покриваються сріблястими лусочками і можуть свербіти. У важких випадках, хвороба може призвести до втрати волосся на голові, які зазвичай відростають знову після того, як відновлений контроль над хворобою.

Які причини виникнення псоріазу на голові?

Загальновизнано, що псоріаз на голові виникає з тієї ж причини, що і інші види псоріазу, а саме внаслідок генетичних дефектів, які впливають на певні частини імунної системи. Звичайно ж, початкове розвиток псоріазу у генетично схильних людей провокують в першу чергу фактори навколишнього середовища. Існує важко доказові переконання, що «емоційне напруження» грає причинний роль або принаймні посилює симптоми псоріазу. Однак немає сумнівів, що псоріаз волосистої частини голови може стати надзвичайно стресових досвідом для людини. Читайте більше про причини виникнення псоріазу.

Які симптоми і ознаки псоріазу на голові?

Як уже згадувалося вище, псоріаз проявляється у вигляді невеликого запаленого опуклого плями (папули, об’єднані в одне велике або не дуже велика пляма). Коли ці папули об’єднуються, на що утворилися бляшках з’являється товстий шар ороговілої шкіри, у вигляді сріблястих лусочок. Коли лусочки обсипаються, вони виглядають як лупа. Луска обсипаються в досить великій кількості, що з боку може виглядати досить неприємно. Розчісування цих бляшок через сверблячки або в пориві гніву, з метою усунення мертвих шарів шкіри, є дуже поганий затією, в зв’язку з тим, що це може спровокувати явище Кебнера (відповідь Koebner або изоморфную реакцію). Це пов’язано з тим, що псоріаз дуже добре розвивається в області травм і подряпин. Розчісування бляшок тільки погіршить ваш стан.

Діагностування псоріазу на голові

У зв’язку з тим, що шкіра голови покрита волоссям, діагностування та лікування псоріазу викликає деякі труднощі у багатьох людей. Якщо лускаті бляшки присутні на ділянках шкіри голови, не покритій волоссям, то діагноз захворювання шкіри голови зробити стає набагато легше.

Засоби для лікування псоріазу на голові

Найбільш важливим елементом в лікуванні псоріазу шкіри голови є ефективний засіб для зовнішнього застосування, але перед тим, як почати його використовувати, необхідно видалити лусочки нетравматичним чином. Крім лусочок, лікування перешкоджають також і волосся. Усунути ороговілу шкіру можна за допомогою частого промивання уражених місць. Використання шампунів, що містять дьоготь, селен або саліцилову кислоту, може виявитися корисним для вашої шкіри. Якщо лусочки наросли досить щільним шаром, можливо, доведеться мити голову принаймні два рази на день. Акуратно, подушечками пальців (ні в якому разі не нігтями) легкими рухами видаліть ороговілий шар шкіри (лусочки).

Слід мати на увазі, що лусочки наростають через неймовірно швидкого оновлення клітин шкіри, а не через її сухості. Іноді може бути корисним намазувати шкіру голови мінеральним маслом (масло з додаванням мінералів) на ніч. Щоб уникнути неприємного безладу на голові, необхідно після нанесення масла надягати на голову шапочку для душу або плавання. При помірній або важкій формі захворювання шкіри голови, часто потрібно застосування мазей, що містять стероїди. Ефективність стероїду буде залежати від тяжкості стану. Тип засобу (лосьйон, крем, розчин або піна) залежить від лікаря і переваги пацієнта. Важливо пам’ятати, що ліки повинні минути волосся, і досягти шкіри голови. Іноді інші препарати можуть також бути корисні, наприклад, місцеве застосування кальціпотріена (Dovonex, Sorilux) в формі лосьйону або піни.

Спеціальні процедури для лікування псоріазу на голові

У рідкісних випадках може бути корисним введення тріамцинолону ацетоніду безпосередньо в псориатические бляшки. Користь від його застосування може відчуватися в кращому випадку протягом шести тижнів. Ультрафіолетове світло довжиною хвилі в 313 нанометрів (узкополосной UVB) є ефективним в лікуванні псоріазу. Однак, волосся можуть являти собою бар’єр, що перешкоджає ефективному лікуванню. Таку довжину ультрафіолетових хвиль видає також ексимерний лазер, що робить його також корисним, якщо волосся сильно заважають лікуванню.

Системне лікування псоріазу

Якщо шкіра голови вражена занадто сильно і зовнішнє застосування різних лікарських засобів не допомагає, то необхідно вдатися до прийому пероральних препаратів або ін’єкцій. Всі ці лікарські засоби здатні викликати ряд побічних ефектів, що не відбувається при нанесенні на шкіру ліків місцевого застосування. Такі препарати несуть певний ризик для здоров’я людини. До них відносяться:

Ця системна терапія вимагає регулярного лабораторного контролю токсичності.

Який прогноз псоріазу? Чи є ліки від псоріазу?

В офіційній медицині, псоріаз вважається невиліковним захворюванням, в зв’язку з чим, людям, що страждають на псоріаз потрібно пам’ятати, що постійна турбота і догляд за своєю шкірою дає можливість тримати захворювання під контролем. Так як уражену шкіру не завжди вдається приховати від сторонніх очей, пацієнти часто впадають в депресію і стають замкнутими, а їх самооцінка прагне до нуля.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: