Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Псоріаз волосистої частини голови: симптоми, причини, лікування

Псоріаз волосистої частини голови: симптоми, причини, лікування

Псоріаз може з’явитися в будь-якому місці на вашій шкірі. Якщо псориатические бляшки утворюються на волосистій частині голови, його називають — псоріаз волосистої частини голови або псоріаз на голові.

Цей тип псоріазу може також виходити за межі волосяного покриву голови. Він може з’явитися на лобі, а іноді може доходити до задньої частини шиї або з’являтися за вухами.

Причини виникнення псоріаз волосистої частини голови

Часто при цьому типі псоріазу можуть знадобитися інші види лікування. Це пов’язано з тим, що шкіра на волосистій частині голови товщі, а волосся можуть стати перешкодою для лікування стандартними способами.

У кого може з’явитися псоріаз на голові

Поява псоріазу на волосистій частині голови є досить поширеним явищем. За оцінками дослідників, принаймні половина (50%) людей, які страждають бляшкоподібний (звичайним) на псоріаз, щонайменше один раз матимуть спалах псоріазу на шкірі голови.

Що викликає псоріаз на шкірі голови

Незалежно від того, де і в якій формі виникає псоріаз, причина у нього одна. Це захворювання розвивається, коли імунна система посилає неправильні сигнали, які провокують надмірно швидке зростання клітин шкіри. Нові клітини шкіри утворюються в лічені дні, тоді як нормою вважається оновлення клітин шкіри кожні 4 — 12 тижнів (в залежності від віку). Відбувається нашарування клітин шкіри, які не встигають усуватися організмом з поверхні тіла, в результаті чого з’являються щільні, запалені, вкриті сріблястими лусочками бляшки. Читайте більше про причини псоріазу.

Симптоми і ознаки псоріазу волосистої частини голови

Псоріаз може з’явитися в будь-якому місці на шкірі голови. Іноді він може проявитися у вигляді невеликого плями, яке може бути легко приховано волоссям. Псоріаз також може охопити весь шкірний покрив голови. Коли на шкірі голови з’являється псоріаз, ви можете помітити наступне:

Ці ознаки і симптоми можуть з’являтися і зникати. Деякі люди за все життя можуть випробувати тільки одну єдину слабо виражену спалах псоріазу на шкірі голови. У інших же може виникати досить велика кількість спалахів, що варіюються за ступенем тяжкості від легкої до важкої. Багато факторів можуть спровокувати загострення, наприклад, стрес, холод і сухе повітря.

Діагностика псоріазу волосистої частини голови

Дерматолог може діагностувати псоріаз шкіри голови при її огляді.

Іноді може знадобитися біопсія — зішкріб невеликого фрагмента шкіри. Ця шкіра відправляється в лабораторію. Звіт, наданий лабораторією, дасть відповідь, має пацієнт псоріаз волосистої частини голови чи ні.

Лікування псоріазу волосистої частини голови

Псоріаз волосистої частини голови у багатьох людей викликає сильний дискомфорт. Деякі люди відчувають себе ніяково. Лікування може полегшити ці проблеми. Існує багато безпечних і ефективних методів лікування. Деякі люди отримують полегшення від застосування лікувального шампуню або спеціального розчину. Деякі з цих коштів можуть бути придбані без рецепта.

Але псоріаз на голові може бути неподатливим, що може змусити людину відвідати дерматолога. Дерматолог може рекомендувати вам, такі види лікування:

Після відвідин дерматолога, при дотриманні всіх приписів, людина рідко підлягає страждає від псоріазу волосистої частини голови.

Рекомендації

Щоб допомогти своїм пацієнтам отримати максимальний результат від системи лікування псоріазу волосистої частини голови, дерматологи часто дають їм такі поради:

Намагайтеся не дряпати шкіру голови

Дерматологи розуміють, що шкіра голови при псоріазі може дуже сильно свербіти. Подряпини можуть погіршити симптоми псоріазу і викликати його поширення. Пошкодження шкіри можуть привести до незначних кровотеч. Вони також можуть спровокувати випадання волосся, що може стати помітним з боку.

Усувайте свербіж

Не варто чекати поки спалах псоріазу пройде сама по собі. Починайте лікувати захворювання відразу ж, щоб якомога швидше позбутися від сверблячки. Після очищення шкіри від бляшок, свербіж припиниться. Якщо хочете усунути або щонайменше полегшити свербіж, ці натуральні засоби допоможуть — 10 натуральних засобів для лікування псоріазу в домашніх умовах.

Мийте голову акуратно

Втирання шампуню в шкіру голови може дати вам помилкове відчуття того, що вам стає краще. Тертя, очищення і чесання голови, як правило, погіршують симптоми цього захворювання.

Видаляйте лусочки з обережністю

Для ефективного лікування псоріазу волосистої частини голови, необхідно послабити і видалити лусочки на шкірі. Ви повинні зробити це акуратно. Грубе зривання лусочок може посилити спалах псоріазу та привести до випадання волосся.

Використовуйте смягчители лусочок

Використовуйте засоби містять саліцилову кислоту, такі як шампуні, тоніки і мазі. Це допоможе вам пом’якшити лусочки перед їх м’яким видаленням. Пом’якшення псоріатичних бляшок також дозволяє застосовуваним вами ліків ефективніше справлятися з поставленим завданням. При нанесенні ліки на шкіру голови, обов’язково прибирайте волосся в сторону. Це допомагає гарантовано наносити лікарський засіб безпосередньо на шкіру голови, а не на волосся.

Намагайтеся не піддаватися стресу

Спалахи псоріазу для багатьох людей можуть бути досить стресовими подіями. Крім того, що стрес сам по собі негативно позначається на здоров’ї людини, він також може погіршити симптоми вашого псоріазу. Стрес може спровокувати випадання волосся на голові. Якщо ви відчуваєте стрес у зв’язку з вашим захворюванням, вам необхідно шукати способи розслабитися, що може творити чудеса. Це вам може допомогти — Як позбутися від стресу — 10 кращих способів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: