Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Рецидивуючий цистит у жінок: симптоми, лікування

Рецидивуючий цистит у жінок: симптоми, лікування

Цистит є запаленням сечового міхура і як правило, викликаний попаданням інфекції в сечівник.

Деякі жінки страждають рецидивуючим циститом (симптоми циститу виникають повторно) — два епізоди хвороби протягом шести місяців, або три епізоди в рік. У багатьох випадках немає ніякої видимої на те причини.

Що таке цистит

Цистит — це запалення слизової оболонки сечового міхура. Причиною циститу у жінок, як і у чоловіків є бактеріальна інфекція (найчастіше викликається кишковою паличкою). Типовими симптомами циститу є біль при сечовипусканні і часті позиви до сечовипускання. Ви також можете відчувати біль в нижній частині живота, високу температуру, а також може спостерігатися кров у сечі. Крім цього, ваша сеча може стати каламутною і мати жахливий запах.

Близько половини всіх жінок, в перебігу життя, щонайменше один раз страждають від циститу. Багато жінок відчувають тільки один або два епізоди циститу за все життя. Тим не менш, деякі жінки мають повторні (повторювані) напади циститу або хронічний цистит. Це найбільш часто зустрічається у жінок за 20 і у жінок у віці старше 55 років.

Цей матеріал призначений для жінок, схильних до рецидивирующему циститу. Цистит називається рецидивуючим в тому випадку, якщо у жінки трапляється два випадки інфекції протягом шести місяців або три випадки інфекції протягом року.

Розуміння області сечового міхура і статевих органів

Більшість інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП) викликаються бактеріями (бактеріями), які зазвичай тримають шлях з вашого власного кишечника в сечовипускальний канал (уретру), а потім в сечовий міхур. Вони не завдають шкоди, перебуваючи в кишечнику, але можуть викликати інфекцію, якщо потрапляють в інші частини вашого тіла. Деякі бактерії починають бурхливо розмножуватися, перебуваючи в сечі, що стає причиною виникнення інфекції.

Деякі бактерії знаходяться в області ануса після відвідування туалету. Ці бактерії можуть іноді поширитися в уретру і сечовий міхур. Деякі бактерії бурхливо розмножуються в сечі, що природно викликає цистит.

Цистит у жінок виникає набагато частіше, ніж у чоловіків, так як їх сечовипускальний канал (уретра) значно коротше і розташовується близько до анусу.

Чому у деяких жінок виникають рецидиви циститу?

Ваш організм має захист, для запобігання бактеріальних інфекцій, що викликають цистит. Слиз навколо піхви і уретри є слабокислою, що запобігає розмноженню бактерій. Незважаючи на те, що бактерії можуть процвітати в сечі, регулярне спорожнення сечового міхура, очищає його від них. Крім цього, клітини, що вистилають внутрішню поверхню сечового міхура і сечовипускального каналу, чинять опір бактеріям.

У більшості випадків, немає ніяких видимих ​​причин того, чому виникають рецидиви циститу у жінок. При повторних епізодах циститу, в більшості випадків не виявлено будь-які проблеми з сечовим міхуром або імунною системою. Можливо має місце бути незначна зміна в здатності організму протистояти бактеріям, які потрапили в сечовий міхур, що і викликає інфекцію. Невелика зміна в захисної функції організму може схилити чашу терезів на користь бактерій. Аналогічним чином, деякі люди більш схильні до застуд, тонзиліту, і т. д.

У деяких жінок одне з наступних станів може сприяти виникненню рецидивів циститу:

Дізнатися більше про причини виникнення циститу у жінок ви можете тут — Цистит: причини виникнення у жінок, види, фактори ризику.

Що я можу зробити, щоб допомогти запобігти цистит?

Якщо у вас цистит виникає тільки час від часу, вам немає необхідності нічого робити або змінювати свій спосіб життя. Якщо у вас виникають регулярні рецидиви циститу, один або декілька з наступних рекомендацій можуть вам допомогти:

Гігієна

Насправді, не існує достатньої кількості доказів того, що погана гігієна може призводити до циститу. Насправді, деякі жінки миють задній прохід (анус) і піхву занадто ретельно, що може принести більше шкоди, ніж користі. Занадто старанне очищення статевих органів може в незначній мірі пошкодити їх шкіру. Мікроби (бактерії) краще себе почувають і розмножуються на пошкодженій шкірі. Промивання піхви (спринцювання) можуть змінити нормальний баланс захисної слизу, що послаблює бактеріальну захист і уможливлює виникнення циститу та інших інфекційних захворювань. Найкраще мити анус і довколишні шкірні покриви помірно, один раз в день з милом і водою. Не тріть статеві органи і не робіть спринцювання в піхву.

Завжди витирайте ваш анус таким чином, щоб туалетний папір з частинками калу не мала можливості стосуватися ваших геніталій. Важливо, щоб бактерії прибиралися в зворотну сторону від уретри, а не до неї.

Питний режим

Щодня пийте достатньо велика кількість води — це допоможе інтенсивно вимивати бактерії з сечового міхура. Нормою вважається вживання 30 мл води на кожен кілограм вашого тіла. Завжди виходите не з свого реального ваги, а з нормальної ваги при вашому зрості, тому що ви можете мати надлишкову масу тіла або навпаки її недолік.

Це є дієвим методом для запобігання виникнення симптомів циститу. Також цей метод зазвичай радять використовувати для лікування циститу, якщо його симптоми вже присутні. Цей метод в якійсь мірі може допомогти очистити запалений сечовий міхур від бактерій, але також може викликати більше наболілих питань ходінь в туалет.

Спідня білизна

Носіть бавовняну нижню білизну і міняйте його щодня. Не носіть щільно облягаючі штани або колготки. Це дозволяє уникнути виникнення теплої, вологої, безповітряному середовища в області статевих органів, яку так люблять деякі види бактерій.

Лікування рецидивуючого циститу у жінок

Існує кілька варіантів лікування, яке необхідно почати негайно. До них відносяться:

Як самостійно лікувати напади циститу?

При лікуванні рецидивуючого циститу у жінок (особливо середнього і високого ступеня тяжкості) зазвичай необхідні антибіотики. Якщо ваші симптоми слабо виражені, то, як правило, рекомендується дочекатися результатів аналізу сечі, щоб зрозуміти, які антибіотики необхідні. Однак, якщо ваші симптоми сильно виражені або відбувається погіршення, то вам необхідно почати приймати антибіотики без зволікання.

Деяким жінкам з рецидивуючим циститом рекомендують зробити деякий запас антибіотиків, щоб вони завжди були під рукою. Ви можете починати лікування циститу, не чекаючи звернення до лікаря, як тільки симптоми починають проявлятися. Триденний курс антибіотиків є звичайним лікуванням кожного нападу циститу.

В ідеалі, ви повинні здати зразок сечі на аналіз, який відправлять до лабораторії, перш ніж почати курс прийому антибіотиків. Вам необхідно звернутися до лікаря, якщо ваші симптоми не проходять протягом декількох днів або якщо вони погіршуються.

Дізнайтеся про те, як лікувати цистит в домашніх умовах швидко.

Довгострокова профілактика антибіотиками

У деяких випадках може бути показаний регулярний прийом антибіотиків в низьких дозах. Один прийом щоночі, як правило, дозволяє зменшити кількість нападів циститу. Зазвичай призначається шестимісячний курс антибіотиків.

При прийомі антибіотиків в низьких дозах, ви все ще можете страждати нападами циститу, але вони виникають набагато рідше. Якщо запалення все ж виникає, то, як правило, воно викликається бактеріями стійкими до цього антибіотика. В цьому випадку, необхідно здати повторно сечу на аналіз, для визначення нового типу антибіотика, здатного придушити інфекцію. У зв’язку з тим, що антибіотики пригнічують імунну систему, руйнуючи мікрофлору вашого кишечника, також показаний прийом пробіотиків. Читайте про те, навіщо і як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків.

Цистит, пов’язаний з сексом

Деякі жінки вважають, що протягом дня після статевого акту, у них розвивається цистит. Це може бути частково пов’язане з тим, що під час рухів під час сексу, бактерії можуть потрапляти через уретру в сечовий міхур. Також може виникати незначні пошкодження сечівника, що дає можливість бактеріям розмножуватися інтенсивніше, і викликати запалення. Це трапляється частіше, якщо піхву під час сексу не зволожені. Нормальне зволоження слизом всередині і навколо піхви також може бути ускладнено в тому випадку, якщо використовуються сперміцидниє контрацептиви або вагінальна діафрагма. Що ви можете зробити, щоб знизити ймовірність розвитку циститу після сексу:

Сік журавлини

Існує суперечливі дані про те, що продукти на основі журавлини запобігають цистит у жінок. Журавлина не є антибіотиком і не вбивають бактерії. Вважається, що хімічні сполуки в журавлині, запобігають прикріплення певних бактерій до клітин, що вистилають сечовий міхур. У теорії, це допомагає запобігти бактеріальне зараження сечового міхура. Тому, журавлина може допомогти запобігти (а не вилікувати цистит).

У 2011 році було проведено дослідження, в якому протягом шести місяців спостерігалися 319 студентів, які страждають рецидивуючим циститом. Вони були розділені на дві групи:

Результати показали, що кількість жінок, які мали рецидив циститу протягом цих шести місяців не відрізняється в цих двох групах.

Факт наявності — журавлинний сік, це не чарівне ліки, здатні запобігти всім напади циститу. Але, його вживання можливо може допомогти зменшити кількість рецидивів циститу у жінок. Також, крім журавлинного соку, ви можете використовувати такі продукти на основі журавлини:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: