Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Різкий біль в спині — поширені причини і діагностика

Різкий біль в спині - поширені причини і діагностика

Ой! Раптовий різкий біль в спині може зупинити вас в будь-який момент. На відміну від тупого болю, яка виникає при занадто довгому сидінні за комп’ютером або поступове Сковування шиї від довгого водіння автомобіля, причини раптової різкого болю в спині (також відомої як гострий біль в спині), не завжди очевидні. Насправді, існує ряд поширених і менш поширених причин гострого болю в спині. Розглянемо їх.

Діагностика різкого болю в спині: поширені причини

Гострі, різкі болі в спині, викликані пошкодженням кісток, міжхребцевих дисків, зв’язок, або м’язів спини — це один з найбільш поширених видів болю в спині. Розберемо деякі конкретні причини гострої, різкого болю:

М’язовий спазм

Спазми м’язів є тривалим скороченням або жорсткістю м’язів спини, які можуть бути викликані травмою або постійною напругою. М’язовий спазм на спині може статися із захисною метою при пошкодженні хребта, щоб захистити його від подальших ушкоджень. Спазм може стати причиною різких болів у верхній або нижній частині спини.

Грижа міжхребцевого диска

Міжхребцева грижа — це зміщення міжхребцевого диска з розривом фіброзного кільця. Цей стан може викликати раптову різкий біль в спині. Причиною появи міжхребцевої грижі може стати неправильний підйом важких предметів або надмірно напружена діяльність. Гострий біль в спині може віддавати вниз, через сідниці в ноги, що часто називається попереково-крижовий радикуліт, поширеним симптомом грижі міжхребцевого диска.

Компресійний перелом

Цей термін відноситься до переломів кісток хребта (хребців). Компресійний перелом може бути викликаний травмою (падіння або аварія) або статися (так би мовити, «на рівному місці») у зв’язку з ослабленими кістками (остеопороз). При цьому біль, як правило, дуже гостра.

Інфекція

Іноді, в слідстві травми або за допомогою кровотоку в кістковий мозок можуть потрапити піогенні бактерії або мікобактерії, що призводить до досить рідкісного захворювання, під назвою остеомієліт. Різкий біль в спині, яка пов’язана з наявністю бактерій в хребті, зазвичай супроводжується підвищенням температури тіла, інтоксикацією, зниженням тиску, болями в серці і іншими симптомами.

Діагностика різкого болю в спині: менш поширені причини

Іноді різкий біль в спині, яка, здається виникає саме там, насправді зовсім не є болем в спині. Наприклад, розрив головної артерії в черевній порожнині (так званий розрив аневризми селезінкової артерії) може бути надзвичайно серйозною причиною гострого болю в спині. Крім того, інфекція нирок (пієлонефрит) та інфекція плевральних листків (плеврит) можуть імітувати болю в спині. У цих випадках лікування реальної причини, як правило, вирішує проблему.

Майте на увазі, якщо ви зіткнулися з несподіваною, гострим болем у спині, то найкращим виходом для вас буде консультація з лікарем. Якщо ви відчули раптовий біль, що виникла без видимої причини, зателефонуйте до швидкої допомоги.

Якщо ви впевнені, що біль в спині викликана защемлением нерва, напругою м’язів попереково-крижового відділу спини, ось деякі ефективні вправи, які допоможуть вгамувати біль. Дивіться на відео.

Підсумуємо

Існує безліч причин виникнення раптової різкого болю в спині, але більшість з них не вимагають складного лікування. Поговоривши з вашим лікарем, пройшовши необхідні тести і здавши аналізи (якщо буде потрібно), ви можете визначити причину і мати розуміння того, як з цим впоратися. Це кращий шлях до одужання і повернення до вашої повсякденної діяльності.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: