Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Розацеа: догляд за шкірою — як допомогти самому собі при розацеа

Розацеа: догляд за шкірою - як допомогти самому собі при розацеа

Що ви можете зробити самостійно для полегшення вашого стану при розацеа? Як доглядати за шкірою при розацеа?

Якщо ви страждаєте від цього захворювання, існує ряд методів, які ви самостійно можете проробляти для того, щоб тримати ваш стан під постійним контролем і звести до мінімуму його можливе прогресування.

Уникайте факторів, що активують симптоми розацеа

Багато людей, які страждають розацеа зазвичай знають чинники погіршують прояви їх захворювання. Існує безліч причин виникнення розацеа, але саме контроль з вашого боку активують чинників в сукупності з грамотно підібраним лікуванням, дає стійкі позитивні зміни, і інші люди зможуть навіть не здогадуватися про вашу хворобу. Однак не завжди вдається і буває часом неможливим уникати дратівливих факторів, приймаючи ці заходи ви зможете зменшити тяжкість і частоту симптомів розацеа.

Якщо ви не знаєте, які саме чинники впливають на погіршення вашого стану, то ви можете знайти корисним ведення спеціального щоденника. Це дозволить вам визначити, що саме погіршує прояви розацеа, наприклад, рід діяльності, вживання певної їжі, напоїв тощо. Рекомендації про те, як уникнути поширених факторів, що активують симптоми розацеа ви знайдете нижче.

Сонячне світло

Вплив сонячного світла — це найбільш часта причина погіршення стану людини, що страждає розацеа. Якщо сонячне світло негативно відбивається на стані вашої шкіри, вам необхідно використовувати сонцезахисний крем настільки часто, наскільки це можливо, навіть при похмурій погоді.

Рекомендується крем для засмаги з фактором захисту від сонця (SPF) не менше 30 одиниць. Слід використовувати сонцезахисний крем широкого спектру, що захищає від UVA і UVB променів. Використання ж дитячих кремів для засмаги допоможе зменшити роздратування шкіри.

Уражені ділянки шкіри по можливості слід покривати одягом або використовувати капелюх, що теж добре допомагає в захисті від сонця.

У літній період постарайтеся звести до мінімуму своє перебування на сонці, особливо в спекотний полудень. Але також пам’ятайте про те, що сонце буває також досить активним як в ранковий, так і у вечірній час. Тому приймайте всі необхідні запобіжні заходи.

Стрес

Якщо ви відчуваєте постійний стрес, який також сильно впливає на прояви хвороби, навчитеся контролювати свої емоції і рівень стресу знизиться, що обов’язково позначиться на вашому зовнішньому вигляді. Існують перевірені способи зменшення стресу. Ось деякі з них:

Так як фізичні навантаження можуть погіршити симптоми розацеа, рекомендується програма вправ низької інтенсивності. Наприклад, ходьба або плавання значно краще підходять людям з розацеа, ніж біг або аеробіка.

Про методи позбавлення від стресу читайте докладно тут — Як позбавиться від стресу — 10 кращих способів.

Їжа та напої

Найчастіше люди, які страждають розацеа зазначають, що погіршення симптомів захворювання настає при вживанні алкогольних напоїв і гострої їжі. Усуньте повністю ці продукти зі свого раціону, і ви відзначите поліпшення вашого стану.

Існує також безліч інших «харчових активаторів» проявів розацеа. Відстежуйте уважно ті продукти, які здатні погіршувати прояви захворювання і записуйте їх в блокнот для розуміння того, яку їжу слід виключити з раціону.

Холодна погода

Покриття вашого обличчя і носа шарфом допомагає захистити шкіру від низьких температур і вітру. Якщо вам необхідно провести чимало часу на відкритому повітрі в холодну пору року, вам може допомогти також балаклава.

Догляд за шкірою при розацеа

Догляд за шкірою обличчя при розацеа є необхідною умовою для успішного контролю спалахів захворювання.

Наведені нижче методи по догляду за шкірою також покликані допомогти контролювати симптоми розацеа.

Макіяж

Спеціальний макіяж зазвичай використовується для маскування особливо стійких червоних плям на шкірі обличчя, які не піддаються швидкому лікуванню.

Гігієна століття

При запаленнях повік в слідстві розацеа (блефарит), необхідно проробляти щоденні процедури по їх очищенню.

Припинення використання макіяжу очей може також допомогти зменшити симптоми очного розацеа. Однак якщо ж ви все-таки вирішите користуватися макіяжем, то переконаєтеся, що він є одним з тих, які легко змиваються, щоб ви могли при першій необхідності його змити.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: