Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Розацеа на обличчі: лікування природними засобами

Розацеа на обличчі: лікування природними засобами

Розацеа є поширеним захворюванням шкіри, яке зачіпає від 0,5 до 10% населення. Воно зазвичай розвивається в підлітковому віці, а також у віці 20-30 років. Починаючи з 30 або 40 років стан шкіри при розацеа може помітно погіршати. У сучасній медицині не існує ліків, здатних вилікувати це захворювання, від якого люди, як правило, страждають до кінця свого життя. Якщо ви маєте розацеа, лікування природними засобами є найкращим варіантом. Чому? Детально про це читайте нижче.

Замість того, щоб боротися з постійно з’являються симптомами розацеа, намагаючись контролювати їх інтенсивність, набагато краще використовувати здатні, які допоможуть вам очистити шкіру і перешкоджати рецидивам захворювання. Для цього необхідно зробити певні зміни в свій спосіб життя, одночасно з цим приймаючи деякі лікарські засоби (якщо знадобиться). Як ви дізнаєтеся далі, навіть якщо ви вже пробували деякі лосьйони, креми і таблетки, що не приносили належного полегшення, є багато холистических кроків, які можна зробити, щоб допомогти запобігти виникненню хворобливих папул і пустул, значного почервоніння, гнійних проривів і роздратування.

Коли справа доходить до шкірних проблем, пов’язаних з розацеа, акне, екземою, кропив’янкою або іншими захворюваннями, як правило, є деякі конкретні причини і фактори ризику, які викликають спалахи цих хвороб. Не завжди можна повністю вилікувати розацеа, але після послідовного лікування розацеа на обличчі за допомогою запропонованих нижче методів, ви можете значно знизити ймовірність повторного виникнення симптомів цього захворювання, усунувши початкові причини, які збільшують запалення. Ці способи допомагають природним чином запобігти висипання або принаймні знижують їх інтенсивність.

Ознаки та симптоми розацеа

Залежно від типу розацеа, люди можуть відчувати такі симптоми:

Розацеа може спочатку виявитися як невелика висип, опуклі плями або почервоніння, після чого симптоми можуть стати більш явними і інтенсивними. Це захворювання не є інфекційним, і часто симптоми можуть з’являтися і зникати в залежності від впливу факторів ризику, таких як стрес, перенапруження, сонячне світло, а також якщо ваш щоденний раціон харчування викликає будь-які аутоімунні реакції. Розацеа не обов’язково буде погіршуватися з плином часу, і у багатьох людей, навіть якщо вони не роблять спроб лікування, симптоми можуть не погіршуватися навіть через багато років.

4 Типу розацеа

Перш за все, розацеа є різновидом запалення, яке проявляється у вигляді висипки, схожою з іншими висипаннями і гнійними прищами, які викликають на шкірному покриві почервоніння, чутливість і запалення. Висипання викликані роздратуванням, алергіями, інфекціями, захворюваннями і структурними дефектами шкіри, такими як заблоковані пори або неправильна робота сальних залоз. Розацеа за своєю природою схожа з іншими видами шкірної висипки, наприклад, акне, дерматит, екзема, кропив’янка, пітиріаз і псоріаз.

Існує чотири підтипи розацеа, які мають різні симптоми. Люди, які страждають цим захворюванням шкіри, можуть відчувати симптоми тільки одного підтипу розацеа, проте деякі з цих людей будуть відчувати симптоми відразу декількох підтипів одночасно. Ось чотири типи розацеа:

4 підтипу розацеа на обличчі

Якщо ви відчуваєте які-небудь з цих симптомів, поговоріть зі своїм дерматологом про те, чи дійсно у вас розацеа, яким підтипом ви страждаєте, і чи може це бути іншим захворюванням шкіри. Ваш лікар може діагностувати розацеа на обличчі, обстежуючи як вашу шкіру і очі, а також розпитавши вас про вашу медичної історії, розглянувши генетичні фактори і спосіб життя (раціон харчування і рівень стресу).

Не кожна людина з розацеа буде відчувати однакові поширені симптоми і ознаки цього захворювання. Існують різні методи лікування розацеа на обличчі, які найкраще працюють в залежності від підтипу цього захворювання. Тому ваш лікар неодмінно огляне шкіру вашого обличчя і шкіру навколо очей, щоб підібрати найкращий метод лікування і порекомендує відповідний догляд за шкірою при розацеа. У разі, коли розацеа вражає очі, вам можливо також буде необхідно відвідати офтальмолога, який призначить вам кращий спосіб лікування області навколо очей і порекомендує методи, що дозволяють запобігти виникненню проблем із зором.

Деякими із способів, до яких вдаються дерматологи з метою лікування розацеа є:

Що викликає розацеа

Розацеа являє собою тип запалення шкіри на обличчі. Медичні експерти досі не знають точно ряд реакцій, які викликають розвиток розацеа, але так як це стан здається викликано підвищеним рівнем запалення і в деякій мірі гіперактивної імунною системою, протизапальна дієта (можливо, включаючи аутоімунний протокол) допомагає багатьом людям контролювати тяжкість їх симптомів.

Що викликає запалення — основну причину розацеа? Ряд чинників, ймовірно, сприяє розвитку розацеа. До цих факторів належать:

В одному дослідженні, проведеному в 2009 році в Клініці амбулаторної дерматології Ягеллонського університету Медичної школи в Кракові, було виявлено, що серед 43 жінок і 26 чоловіків з розацеа, найбільший вплив на розвиток симптомів цього захворювання надавали такі чинники:

Сонячне світло є одним з найсильніших чинників ризику виникнення симптомів розацеа на обличчі

6 Природних методів лікування розацеа на обличчі

Наступні методи допоможуть вам знизити інтенсивність симптомів розацеа і значно зменшити частоту спалахів цього захворювання:

1. Виявити всі продукти харчування, здатні приводити до спалахів розацеа

Так як розацеа робить шкіру чутливою, багато людей виявляють, що спроби усунення помітних симптомів, наприклад, за допомогою хімічних кремів, прописаних ліків, світлолікування і різних лосьйонів, на самому погіршують симптоми цього захворювання. Ці методи лікування розацеа на обличчі можуть зменшити ознаки і симптоми захворювання у деяких людей, принаймні тимчасово, але вони абсолютно не вирішують основну причину проблеми.

Багато експертів рекомендують думати про розацеа як «проблеми всього організму», а не просто як про шкірне захворювання. Запалення бере свій початок в проблемах, пов’язаних з кишечником, які стають причиною безлічі шкірних захворювань. Ваша шкіра в кінцевому рахунку, є відображенням вашого загального стану здоров’я, яке залежить від того, наскільки добре ви засвоюєте поживні речовини, чи є у вас чутливість або алергія на що-небудь, наскільки добре збалансований рівень ваших гормонів, чи достатньо ви спите і т. Д.

Завдяки багатьом дослідженням, вчені виявили зв’язок між шкірними захворюваннями (розацеа, акне, дерматит і псоріаз) і запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Гіперактивна імунна система, що викликає аутоімунні реакції, ймовірно, є однією з основних причин виникнення захворювань шкіри і розладів травлення, включаючи синдром дірявого кишечника, виразковий коліт, симптоми надмірного бактеріального росту в тонкій кишці, хвороба Крона і целіакію. Люди, які страждають цими захворюваннями, часто мають підвищений рівень імунореактивних нейронів в межах їх тканин і кровоносних судин, які викликають прогресування запалення. Це запалення здатне змінити структуру популяцій мікроорганізмів, які зазвичай колонізують шкіру і захищають її від пошкоджень, почервоніння і висипань.

Так як запалення, що виявляється на шкірі може вказувати на те, що у вас є запалення в кишечнику, виявлення продуктів харчування, які сприяють розвитку запалення в шлунково-кишковому тракті є важливим першим кроком на шляху до одужання. Кращим способом усунення розацеа є повний перегляд вашого звичного раціону харчування, зосередження уваги на вживанні протизапальних продуктів і усунення поширених харчових алергенів (принаймні тимчасово, щоб відстежувати реакції вашого організму). Це може надати величезний вплив на шкірні захворювання, позитивно впливає на здоров’я кишечника, позбавляє від дріжджових інфекцій і шкідливих бактерій.

До кращих продуктів для лікування розацеа на особу відносяться:

Органічні овочі та фрукти

Вони містять протизапальні сполуки і антиоксиданти, які знижують окислювальний стрес і пошкодження від сонячних променів, а також вітаміни і мінерали, які допомагають відновити здорові клітини шкіри. Зелень і помаранчеві. жовті фрукти і овочі особливо корисні, так як вони забезпечують організм каротиноїдами, які знижують шкоду, що наноситься впливом сонця. Чому так важливо вибирати саме органічні (вирощені в домашніх умовах без використання шкідливих добрив і пестицидів) фрукти, овочі та зелень? Всякий раз, коли ви вживаєте органічні фрукти і овочі замість тих, які вирощуються в промислових масштабах, ви знижуєте вплив токсинів і хімічних речовин, які можуть викликати шкірні реакції.

Заміна вживання овочів і фруктів, які вирощують в промислових масштабах на органічні (домашні), допомагає впоратися з симптомами розацеа на обличчі

Корисні жири

Кокосове масло, оливкову олію, авокадо і масло авокадо, горіхи і насіння (наприклад, лляне насіння і насіння Чіа) — все це може допомогти зменшити системне запалення в кишечнику. Вживання продуктів, що містять корисні жири також має важливе значення для надання допомоги в боротьбі зі стресом і належної вироблення гормонів (плюс до всього, вони довше допомагають залишатися ситими, в результаті чого вас буде значно менше тягнути на фабричну їжу, вживання якої може викликати симптоми розацеа ). Дізнатися більше про їжу, що містить корисні жири ви зможете тут — 5 найкорисніших жирів для організму людини.

Високоякісні білки

Для нормального функціонування, імунна система потребує достатньої кількості якісного білка, але деякі білкові продукти з великою ймовірністю будуть викликати погіршення вашого стану, тому необхідно підійти до вибору білкової їжі з повною серйозністю. Спіймана дика риба, така лосось, оселедець, скумбрія та ін. (Забезпечує організм протизапальними омега-3 жирними кислотами), домашні курячі яйця (якщо у вас немає алергії), м’ясо тварин, вирощених природними для них кормами і бобові культури є розумним вибором.

Протизапальні продукти і трави

Згідно з численними дослідженнями, куркума, імбир, часник, цибуля, хрестоцвіті овочі (такі як брокколі, капуста, редис і т. д.), морква, помідори і зелений чай, можуть допомогти вам боротися із запаленням шкіри.

До продуктів, що допомагає лікувати розацеа на обличчі, а також до продуктів, які варто виключити з раціону, відносяться:

Папайя, авокадо, журавлина, брокколі, червонокачанна капуста, чорниця, імбир, волоський горіх, куркума і селеру, є одними з кращих протизапальних продуктів

2. Щодня наносите сонцезахисний крем

Будь-якій людині з симптомами розацеа або будь-якими почервоніння на шкірі слід регулярно наносити сонцезахисний крем на чутливі ділянки шкіри (особливо шкіри обличчя). УФ-світло посилює симптоми розацеа і може викликати запалення.

Дослідження показують, що щоденні схеми по догляду за шкірою, в тому числі використання сонцезахисного крему, забезпечують значне зниження інтенсивності симптомів розацеа. Вплив сонця на організм людини має важливе значення для виробництва вітаміну D в шкірі, тому бувати на сонці просто життєво необхідно, але при цьому слід гарненько подбати про захист шкіри обличчя. Відповідно до недавніх досліджень, сонячне світло вважається одним з найсильніших чинників, що негативно впливають на стан шкіри при розацеа. Однак, при виборі сонцезахисних кремів, вам слід бути гранично обережними, так як дослідження показують, що багато сонцезахисні засоби є токсичними і, отже, можуть ще більше погіршити ваші симптоми.

3. Використовуйте натуральні зволожувачі та косметичні засоби

Клінічні оцінки шкірного покриву і рівня його гідратації показують, що зволоження пошкодженої розацеа шкіри може допомогти відновити шкірний покрив. Було виявлено, що, коли пацієнти регулярно очищають і зволожують суху, огрубілу, покриту плямами шкіру, видимі симптоми, дискомфорт і чутливість шкіри відчутно знижуються.

Використання зволожуючого крему при жирній, почервонілий або чутливій шкірі, яка також часто покривається акне, вимагає деяких зусиль і дисципліни з вашого боку. Перевагу необхідно віддавати нанесення нехимических, натуральних антибактеріальних зволожують шкіру засобів, наприклад, на основі кокосового масла, так як вони забезпечують шкірний покрив необхідними кислотами, не викликаючи виникнення наривів або додаткового подразнення.

Дикі рослини, багаті натуральними маслами (такі як кокосові горіхи, алое і багато інших, з яких отримують ефірні масла), як правило, використовуються для лікування шкірних захворювань у всьому світі. Ці рослинні масла використовувалися для лікування проблемної шкіри в перебігу багатьох століть і зарекомендували себе з найкращого боку. Природні засоби для лікування розацеа на обличчі викликають значно менше роздратування, вони доступні за ціною і їх також легко можна придбати, як і синтетичні лікувальні креми.

Якщо ви хочете замаскувати ознаки розацеа на вашому обличчі за допомогою косметичних засобів (якщо ви соромитеся), будьте обережні, так як багато засобів для макіяжу здатні ще більше погіршити симптоми розацеа. Купівля м’якої органічної косметики обмежує кількість агресивних хімікатів, які згодом потраплять на вашу чутливу шкіру. Ви завжди можете звернутися до дерматолога за допомогу у виборі м’яких косметичних засобів або спробувати знайти в мережі інтернет людей, які роблять натуральну домашню косметику на замовлення.

Натуральний зволожувач шкіри допоможе вам впоратися з почервонінням, лущенням, плямами і сухістю шкіри при розацеа

4. Контролюйте рівень стресу

Крім всіх фізичних факторів ризику, які можуть призвести до розацеа, багато людей також відчувають стрес і емоційне напруження в зв’язку зі своїм станом шкіри. Високий відсоток людей, які страждають розацеа повідомляють про зниження впевненості в собі через свою зовнішність. Постійна присутність плям, припухлостей і почервоніння на шкірі обличчя може бути викликом для людини в емоційному плані (так само, як і у людей, які страждають від акне), і що ще гірше, постійний стрес, що виникає на цьому тлі, ще більше погіршує стан хворого.

Стрес, як відомо, є поширеним фактором, що погіршує симптоми розацеа, в результаті чого, навіть коли шкіра вашого обличчя нормально виглядає, у вас можуть на грунті стресових ситуацій виникати спалахи цього захворювання. Вам необхідно всіляко уникати стресу у вашому житті з двох причин:

Пам’ятайте, що ви не завжди можете повністю уникнути виникнення симптомів і не повинні відчувати почуття провини, якщо спалахи цього захворювання все ще мають місце бути. У той же час, ви також не безпорадні і можете в якійсь мірі контролювати тяжкість ваших симптомів. Тому постарайтеся зосередитися на тому, що у вас є можливість замість відчуття почуття збентеження і безсилля зосереджуватися на пошуку способів позбавлення від стресу і їх впровадження в своє життя.

Дізнайтеся все про своє захворювання, дізнайтеся більше про лікування розацеа на обличчі і будьте відкритими до нових методів і підходів в лікуванні цієї недуги, які допоможуть вам почувати себе краще. Використовуйте методи для зниження стресу, такі як фізичні вправи, медитації, зцілення молитвою та ін., Щоб спробувати заспокоїти себе якомога сильніше. Майте на увазі, що, розацеа не має нічого спільного з поганою гігієною і обумовлена ​​внутрішніми факторами. Усвідомлення цього факту може принести полегшення, а якщо інші люди можуть подумати протилежне, будьте відкритими і чесними по відношенню до вашого стані — це може допомогти вам почувати себе краще і отримати підтримку з боку інших людей.

5. Поговоріть зі своїм лікарем про способи лікування

Якщо природні засоби не працюють досить добре, ви можете вдатися до лікування розацеа на обличчі за допомогою спеціально розроблених для цього кремів, лосьйонів і гелів, які може порекомендувати вам лікар. Останнім часом, медичне співтовариство отримало деякі цінні відомості про патофізіології розацеа, в результаті чого вдалося розробити кілька ефективних препаратів для лікування і контролю симптомів цього захворювання.

Проте, не дивлячись на те, що ці кошти можуть бути корисними в лікуванні, важливо розуміти, що ці препарати не здатні повністю вилікувати розацеа і використовуються тільки для контролю симптомів. Розацеа в першу чергу є запальне захворювання, яке не пов’язане з впливом на організм певних штамів, бактерій або вірусів. Однак, лікар може призначити вам антибіотики, не дивлячись на відсутність інфекції, так як ці препарати здатні допомогти зменшити сильну набряклість, гнійні нариви і запалення.

Ліки від розацеа на обличчі, як правило, містять активний інгредієнт під назвою азелаиновая кислота або антибіотик метронідазол. Тетрациклін та метронідазол (в тому числі фірмові найменування MetroGel, MetroCream, Galderma) використовуються поряд з кремами, що містять азелаїнової кислоту, такими як Азелік, Азелекс, Allergan, Кліндаміцин, еритроміцин і Сульфацетамід. Також іноді може прописуватися сірчана мазь. В даний час випускаються також і нові терапевтичні засоби, наприклад, антагоністи рецепторів вітаміну D.

Активна форма вітаміну D (1,25-дигідроксивітамін D3) є природним регулятором антимікробної пептиду в нашій шкірі під назвою кателіцідін. У той час як нам ще належить багато чого дізнатися про роль кателіцідіна в лікуванні шкірних захворювань, ми знаємо, що аномальний рівень цього пептиду пов’язаний з загоєнням ран і шкірними захворюваннями, включаючи псоріаз, розацеа і атопічний дерматит.

У разі розацеа, деякі початкові дослідження показують, що у пацієнтів може бути підвищений рівень кателіцідіна в шкірі, тому антагоністичні препарати, що блокують виробництво кателіцідіна можуть допомогти зменшити симптоми і реактивність. В майбутньому ми зможемо побачити маніпулювання кателецідінамі в якості ефективної форми лікування захворювань шкіри, в тому числі і лікування розацеа на обличчі.

Незважаючи на те, що розацеа не пов’язана з інфекцією, для усунення запалення, гнійних наривів і набряклості, лікар може призначити тривалий курс антибіотиків

Побічні ефекти препаратів, що призначаються при розацеа

Якщо ви вирішите використовувати синтетичні лікарські препарати для лікування розацеа або антибіотики, краще за все почніть з застосування кремів або гелів, які наносяться зовнішньо, так як пероральний прийом антибіотиків може негативно позначитися на здоров’ї вашого кишечника. Антибіотики крім придушення патогенної мікрофлори попутно знищують корисні бактерії, що мешкають в травному тракті, які необхідні для правильного травлення, всмоктування поживних речовин, імунного захисту і багато чого іншого.

Через пошкодження шкіри, розацеа може прогресувати, в зв’язку з чим деякі дерматологи вважають за краще призначати тривалі курси прийому антибіотиків (прийом протягом більше одного року поспіль). Тим не менш, це створює ризики, так як антибіотики при їх тривалому застосуванні небезпечні для здоров’я. Постійне використання антибіотиків збільшує ймовірність появи резистентних штамів мікроорганізмів, що означає, що ці та подібні препарати можуть з часом перестати працювати і навіть незначна інфекція може стати небезпечною не тільки для здоров’я, але і для життя людини.

6. Спробуйте добавки і ефірні масла в лікуванні розацеа

Багато добавки і ефірні масла можуть допомогти боротися із запаленням, яке є основною причиною розацеа. Рослинні лікарські засоби дають можливість безпечно і ефективно лікувати різні види захворювань шкіри, навіть якщо ваша шкіра дуже чутлива. Рослинні добавки використовувалися тисячі років в таких країнах, як Індія, Австралія і країни Азії. Навіть сьогодні, більше 80% людей в Індії використовують традиційні методи лікування, пускаючи в хід різні рослинні засоби для лікування шкірних проблем.

Багато натуральні рослинні екстракти, спеції і трави не просто зменшують почервоніння, запалення і нариви на шкірі; вони допомагають ефективно боротися з ростом бактерій, дріжджів, грибків, ознаками старіння, зморшками, розтяжками і гіперпігментацією. Ці натуральні засоби також допомагають прискорити кровообіг і, отже, загоєння ран за рахунок поліпшення притоку крові до ураженої області; зменшують кількість бактерій, які можуть погіршити стан шкірного покриву, і запобігають загибель здорових клітин шкіри.

До деяких з кращих ефірних масел і добавок для лікування розацеа на обличчі і зменшення запалення шкіри відносяться:

Лікування розацеа на обличчі вимагає величезного терпіння, тому що вам необхідно буде виявити фактори, що запускають виникнення симптомів цього захворювання. У багатьох випадках вам доведеться перепробувати безліч методів і засобів для досягнення оптимальних результатів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: