Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Розлад шлунка: причини, симптоми, лікування

Розлад шлунка: причини, симптоми, лікування

Термін « Розлад шлунка » використовується для опису одного або декількох симптомів, серед яких можна відзначити почуття переповнення шлунка під час їжі, відчуття важкості після їжі, дискомфорт в області шлунка після їжі і печіння або біль у верхній частині живота.

Що викликає розлад шлунка?

Причиною розладу шлунка можуть стати захворювання або патологічні стани, такі як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), виразкова хвороба, рак, або аномалії підшлункової залози або жовчних проток. Якщо захворювання або патологічний стан, що викликає розлад шлунка поліпшується або виліковується, відчуття дискомфорту після їжі і інші симптоми, як правило, проходять.

У деяких випадках медики не можуть виявити причину виникнення розладу шлунка. Такий тип розлади називають функціональною диспепсією, яка, як вважають, виникає в області, де шлунок стикається з тонкої кишки. Розлад шлунка може бути пов’язано з аномальною рухливістю (стиснення або релаксуючу дію) м’язів шлунка при його наповненні їжею, процесі перетравлення і просуванні їжі в тонку кишку.

Які симптоми розладу шлунка?

Більшість людей, які страждають цим станом відчувають деякі з наступних симптомів:

Іншими, менш частими симптомами розладу шлунка є:

Виникнення нудоти і здуття живота можуть бути пов’язані з іншими станів, такими як переїдання або харчове отруєння.

Іноді при описі симптомів печії використовується термін «розлад шлунка» або «диспепсія», але не варто плутати ці різні стани. Печія є болючим відчуттям печіння в області грудей, що поширюється до шиї або спині. Печія викликається попаданням шлункової кислоти в стравохід і може бути симптомом ГЕРХ. У людини, що страждає розладом шлунка можуть також спостерігатися і симптоми печії. Якщо ви періодично або часто страждаєте печією, з’ясувати від чого вона виникає вам допоможе наступний матеріал — 4 основні причини печії.

Як діагностується розлади шлунка?

Після опитування про симптоми і фізичного обстеження, лікар може направити людину на рентгенівське дослідження шлунка і тонкої кишки.

Лікар може також направити людину на аналізи крові або калу, якщо він підозрює, що у хворого в шлунково-кишковому тракті присутні хвороботворні бактерії, що викликають виразкову хворобу, яка можливо і є причиною розладу шлунку.

Лікар може виконати ендоскопічне дослідження шлунка. Перед цією процедурою, хворому дають заспокійливе засіб, щоб він зміг розслабитися і став сонним. Після цього через рот людини лікар вводить ендоскоп (довгу, тонку трубку з камерою на кінці), обережно направляючи його вниз по стравоходу в шлунок. При цьому лікар оглядає внутрішню поверхню стравоходу і шлунка, перевіряючи на наявність аномалій. Також, лікар може виконати біопсію (видалення невеликих шматочків тканини) для дослідження під мікроскопом, в пошуках можливих збитків від ГЕРБ або інфекції.

Часті випадки розлади шлунка можуть бути ознакою більш серйозного захворювання. Вам необхідно в найкоротші терміни звернутися до лікаря якщо у вас виникають такі симптоми:

Як лікувати розлад шлунка?

Деякі люди можуть відчувати полегшення симптомів розладу шлунка в результаті:

Детально про продуктах і натуральних засобах, що полегшують розлад шлунка ви можете дізнатися на цій сторінці — Що можна їсти і приймати при розладі шлунка.

Лікар може порекомендувати прийом антацидних препаратів або ліків, що знижують вироблення соляної кислоти або сприяють швидшому спорожнення шлунка. Багато з цих препаратів можна придбати без рецепта. Продукція, що без рецепта ліки слід використовувати тільки в зазначених дозах, не перевищуючи при цьому тривалість прийому за часом, зазначеного на етикетці. Якщо ви спостерігаєтеся у лікаря, на початку використання нового препарату завжди інформуйте його про це, тому що це має важливе значення.

Для полегшення розлади шлунка, як правило, рекомендують такі антациди:

Багато брендів на ринку використовують різні комбінації трьох основних солей — магнію, кальцію і алюмінію з гідроксид-іонами або бікарбонат-іонами для нейтралізації шлункової кислоти. Однак, при прийомі антацидів можуть спостерігатися побічні ефекти. Солі магнію можуть спровокувати виникнення діареї, а солі алюмінію можуть викликати запор. Солі магнію і алюмінію часто присутні в одному продукті, щоб збалансувати ці ефекти.

Антациди з карбонатом кальцію, такі як Тамс, Тітралак і Алка-2, також можуть бути додатковим джерелом кальцію, хоча вони можуть викликати запор.

До блокаторів H2-гістамінових рецепторів (H2RAs) відносяться такі препарати:

H2RAs усувають симптоми розладу шлунка за рахунок зниження продукції соляної кислоти. Вони працюють довше, але не так швидко спрацьовують, як антациди. Серед побічних ефектів блокаторів Н2-гістамінових рецепторів можуть спостерігатися головний біль, нудота, блювота, запор, діарея і виникнення незвичайних кровотеч або синців.

До інгібіторів протонної помпи (ІПП) відносяться такі препарати:

ІПП є більш потужними препаратами, ніж блокатори Н2-гістамінових рецепторів, хоча вони також усувають симптоми розладу шлунка шляхом зменшення вироблення шлункової кислоти. Інгібітори протонної помпи найбільш ефективні в лікуванні симптомів розладу шлунку у людей, які також страждають ГЕРБ. Серед побічних ефектів застосування ІПП можуть спостерігатися болі в спині, ниючі болі, кашель, головний біль, запаморочення, біль у животі, метеоризм, нудота, блювота, запор та діарея.

Прокинетики, такі як Метоклопрамид (Реглан) можуть бути корисними для людей, які страждають утрудненим випорожненням шлунка. Метоклопрамід також покращує м’язову активність в шлунково-кишковому тракті. До частих побічних ефектів прокинетиков відносяться: втома, сонливість, депресія, тривога і мимовільні м’язові спазми.

Якщо результати аналізів показують, що в шлунку присутні бактерії, що викликають виразкову хворобу, лікар може прописати антибіотики для придушення цієї інфекції.

Слід пам’ятати

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: