Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Себорейна екзема: причини, симптоми, лікування

Себорейна екзема: причини, симптоми, лікування

Себорейний екзему іноді називають себорейний дерматит — це дуже поширене захворювання шкіри, яке викликає почервоніння, лускаті плями і лупа. Воно найбільш часто впливає на шкіру голови, але також може розвинутися на жирній шкірі обличчя, верхньої частини грудей і спини. Себорейна екзема також може виникнути у немовлят, і в такому випадку її називають найчастіше молочними корочками або гнейсом. Це стан, як правило, розвивається в період перших декількох тижнів життя і поступово зникає протягом декількох тижнів або місяців.

Причини

Точна причина виникнення себорейної екземи невідома. Проте, лікарі вважають, що існують два основні чинники, які можуть сприяти розвитку цього захворювання. Першим фактором є надлишкове вироблення шкірного сала. Надмірна кількість шкірного сала в шкірі може діяти як подразник, в результаті чого шкіра стає червоною і жирної. Другим фактором є Малассеза, що представляє собою тип гриба, який природним чином міститься в шкірному салі. При надмірному його розмноженні шкіра починає секретувати більше шкірного сала, ніж зазвичай, що може привести до розвитку себорейной екземи.

Це захворювання може розвинутися і у дітей в зв’язку з гормональними змінами, які відбуваються в організмі матері під час вагітності. Флюктуіруючі рівні гормонів, як вважають, стимулюють сальні залози немовляти, що призводить до надлишкової виробленні шкірного сала, яке може подразнювати шкіру.

Себорейна екзема є довгостроковим станом шкіри, яке потребує постійного лікування. Належний щоденний догляд за шкірою і ваша здатність розпізнавати симптоми і уникати факторів ризику може допомогти вам ефективно контролювати це захворювання.

Симптоми

Симптоми себорейной екземи часто поглиблюються різними факторами, такими як стрес, зміна пір року, а також розпивання міцних спиртних напоїв. Типи виникають симптомів можуть варіюватися від людини до людини. Крім того, симптоми себорейної екземи можуть виникати не тільки на шкірі волосистої частини голови, а й в інших місцях.

Які області тіла можуть бути порушені

Себорейна екзема має тенденцію до розвитку в жирних областях шкірного покриву. Це захворювання найчастіше вражає шкіру голови, але воно також може виникнути в наступних місцях:

Як виглядає себорейна екзема

Існує ряд ознак і симптомів, за якими ви можете ідентифікувати себорейний екзему:

Фактори ризику

Лікарі досі не можуть зрозуміти, чому себорейна екзема розвивається у деяких людей в той час як у інших цього не відбувається. Проте, вчені прийшли до висновку, що ризик розвитку цього захворювання збільшується в тому випадку, якщо близька член сім’ї страждає на це захворювання.

До інших чинників ризику, як вважають, належить таке:

Діагностика

Симптоми себорейной екземи аналогічні симптомам інших захворювань шкіри, серед яких розацеа і псоріаз. Для того, щоб поставити точний діагноз, ваш лікар виконає фізичний огляд і ретельно огляне уражені ділянки шкіри. Крім того, він розпитає вас про ваших симптомах і про те, коли вони почалися і як часто ви їх відчуваєте.

Також перш ніж поставити діагноз вашого лікаря може знадобитися виконати біопсію. Під час цієї процедури ваш лікар зіскоблити незначна кількість клітин шкіри з місця локалізації себорейної екземи. Ці зразки потім будуть відправлені в лабораторію для аналізу. Результати допоможуть виключити інші захворювання, які можуть викликати подібні симптоми.

Лікування в домашніх умовах

Ваш лікар, швидше за все перш ніж призначити медичні процедури порекомендує вам спробувати використовувати домашні засоби. Для лікування себорейной екземи на шкірі голови часто використовуються шампуні від лупи. Для досягнення оптимальних результатів, як правило, їх необхідно використовувати щодня. Крім цього, потрібно неухильно дотримуватися всіх інструкцій на упаковці шампуню.

До інших видів лікування себорейной екземи в домашніх умовах відносяться:

Лікування — препарати

Якщо ваші симптоми не поліпшуються при використанні методів, перерахованих вище, поговоріть зі своїм лікарем про початок наступних видів лікування:

Молочні скоринки або гнейс

Після народження, у немовляти можуть з’явитися на шкірі голови скоринки, звані молочними корочками або гнейсом, що також є себорейной екземою. Зазвичай цей стан не вимагає медичного лікування, так як часто проходить без лікування протягом шести місяців. Однак, щоб допомогти прибрати ці скоринки з голови вашої дитини, ви можете спробувати наступні методи:

Якщо скоринки усуваються після того різання цих дії, спробуйте перед використанням шампуню помасажувати шкіру голови вашої дитини, завдавши попередньо на неї оливкова олія.

Якщо ж ви хочете використовувати крем з кортизоном або протигрибковий крем, вам обов’язково необхідно проконсультуватися з вашим педіатром, так як деякі з цих препаратів можуть бути токсичними для дітей, при їх всмоктуванні в шкіру. Шампуні від лупи з саліцилової кислотою, як правило, не рекомендуються для немовлят.

Коли звернутися до лікаря

Не у всіх випадках себорейной екземи можна контролювати її симптоми виключно за рахунок використання шампунів від лупи. Оральні препарати, що відпускаються за рецептом шампуні і лікарські креми або гелі для шкіри голови і інших областей тіла можна використовувати в важких випадках хвороби.

Загалом, вам необхідно запланувати зустріч з лікарем, якщо:

Ви також повинні зв’язатися з педіатром, якщо симптоми гнейсу є серйозними або зберігаються кілька місяців. Педіатр може порекомендувати певні лікувальні шампуні чи лосьйони для вашої дитини.

Прогноз

Себорейна екзема є хронічним станом, в результаті чого вам необхідно буде жити з цим захворюванням (яке буде проявлятися себе в тій чи іншій мірі) протягом усього життя. Однак не все так погано, адже часто у людей, які страждають себорейной екземою бувають тривалі періоди, коли її симптоми зовсім відсутні. Але можуть також бути періоди спалахів цього захворювання, під час яких його симптоми можуть ставати досить серйозними.

Згодом ви можете знайти деякі щоденні методи догляду за шкірою, які найкращим чином дозволяють контролювати це захворювання у вашому випадку. Навчитися розпізнавати й уникати фактори ризику також може допомогти вам ефективно контролювати себорейний екзему. Цей стан не призводить до будь-яких серйозних захворювань або інших ускладнень. Молочні скоринки або гнейс, що виникають у немовлят, зазвичай проходять без лікування протягом шести місяців.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: