Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Себорейний дерматит: причини, симптоми, лікування

Себорейний дерматит: причини, симптоми, лікування

Себорейний дерматит є поширеним хронічним захворюванням шкіри, яке головним чином вражає шкірний покрив голови. Під час цієї хвороби на шкірі виникають лускаті плями, почервоніння і стійка лупа. Себорейний дерматит може також розвинутися на ділянках жирної шкіри, таких як особа, верхня частина грудей і спини.

Себорейний дерматит не впливає на загальний стан здоров’я, але може викликати відчутний дискомфорт, почуття невпевненості в собі і збентеження. Це захворювання не заразне і не є ознакою поганої особистої гігієни.

Себорейний дерматит, як правило, є хронічним захворюванням, тобто воно протікає протягом тривалого періоду часу. Вам можливо буде потрібно багато повторних обробок уражених ділянок шкіри до того, як симптоми повністю зникнуть. Однак навіть після повного одужання може виникнути рецидив захворювання. Ви можете управляти спалахами цього захворювання, розпізнаючи його симптоми і самостійно проробляючи деякі процедури і застосовуючи лікарські засоби.

Себорейний дерматит також називають лупою, себорейной екземою та себорейним на псоріаз.

Симптоми

При себорейному дерматиті ви можете відчувати такі симптоми:

Коли звернутися до лікаря

Зверніться до лікаря, якщо:

Причини

Лікарі поки не знають точної причини розвитку себорейного дерматиту. Але це захворювання може бути пов’язане з:

Фактори ризику

Існує ряд факторів, що збільшують ризик розвитку себорейного дерматиту:

Підготовка до відвідування лікаря

Найімовірніше при зверненні до лікарні вас направлять насамперед до терапевта, який згодом може направити вас до лікаря, що спеціалізується на шкірних захворюваннях (дерматолога).

Ось деяка інформація, здатна допомогти вам підготуватися до відвідування цього лікаря.

Чого очікувати від вашого лікаря

Ваш лікар може задати вам ряд питань, підготувавшись до яких ви заощадите свій і його час. Ваш лікар може задати вам такі питання:

Що ви можете зробити

Ви можете використовувати протигрибковий крем або крем від сверблячки. Якщо вражена шкіра голови, застосування протигрибкового шампуню може полегшити симптоми себорейного дерматиту. Намагайтеся не дряпати або здирати кірки, що утворюються в постраждалий областях шкіри, так як це підвищує ризик погіршення стану і інфікування ураженої області.

Діагностика

Ваш лікар може зішкребти клітини шкіри для дослідження (біопсія), щоб виключити захворювання зі схожими симптомами, серед яких:

Лікування

Містять лікарську речовину шампуні, креми і лосьйони є основними засобами для лікування себорейного дерматиту. Ваш лікар, швидше за все перш ніж прописати будь-які сильні засоби порекомендує вам спробувати використовувати шампуні від лупи. Якщо домашні засоби не допомогли, поговоріть з вашим лікарем про те, щоб спробувати наступні процедури і лікарські препарати:

Спосіб життя і домашні засоби

Ви зможете контролювати себорейний дерматит внісши в свій спосіб життя деякі зміни і використовуючи певні засоби від цього захворювання, багато з яких доступні в аптеках без рецепта лікаря. Можливо, вам доведеться спробувати різні лікарські засоби або поєднання деяких з них, перш ніж ваш стан покращиться.

При виборі цих засобів необхідно враховувати ваш тип шкіри, тяжкість вашого стану, місце локалізації себорейного дерматиту (шкіра голови або інші частини вашого тіла). Але навіть якщо ваші шкірні покриви очистилися, цілком ймовірно, що це захворювання може рецидивувати. Слідкуйте за симптомами і при їх повторному виникненні негайно відновлюйте лікування.

Мийте волосся медикаментозним шампунем від лупи

Спробуйте використовувати продаються в аптеці шампуні від лупи, такі як:

Ці шампуні можуть бути особливо корисні для усунення лупи (легка форма себорейного дерматиту). Якщо один вид шампуню допомагає, але з часом вам здається, що він вже не робить належного ефекту, спробуйте чергувати два різних види шампуню. Використовуючи будь-який з перерахованих вище засобів не забувайте дотримуватися рекомендацій, зазначених на упаковці (не змивати його з шкіри голови зазначений час) — це дозволяє підвищити ефективність активних інгредієнтів, присутніх в шампуні. Ці шампуні можна м’якими рухами втирати в шкіру обличчя, вух і грудей, після чого їх необхідно повністю змити.

Рекомендації

Наступні рекомендації можуть допомогти вам лікувати і тримати під контролем симптоми себорейного дерматиту:

Альтернативна медицина

Багато альтернативні методи лікування, в тому числі ті, які перераховані нижче, допомогли деяким людям позбутися від себорейного дерматиту. Але доказів їх ефективності недостатньо. Перш ніж використовувати будь-які альтернативні лікарські засоби рекомендується проконсультуватися з лікарем. Ось деякі з досить безпечних таких коштів від себорейного дерматиту:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: