Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Що корисніше курка або індичка? І де більше білка

Що корисніше курка або індичка? І де більше білка

Біле м’ясо | Темне м’ясо | Що корисніше | висновки

Білок є важливим компонентом збалансованого раціону харчування.

Хоча він може бути отриманий з різних джерел, курка і індичка є одними з найбільш популярних продуктів, багатих білками.

У цій статті досліджується питання що корисніше курка або індичка і яка кількість білка міститься в цих видах домашньої птиці.

Білок в білому м’ясі

Велика частина білого м’яса курки та індички надходить з грудки і крил.

Колір такого м’яса виглядає світліше в порівнянні з більш темними частинами птиці через більш низький вміст білка міоглобіну. Міоглобін транспортує і зберігає кисень в м’язах і відповідає за червонувато-коричневий відтінок більш темних зрізів м’яса (1).

Грудка

Грудка (філе) є однією з найбільш популярних частин домашньої птиці, особливо серед любителів фітнесу і людей, які дотримуються різних дієт через високий вміст білка і низької калорійності.

Ось порівняння вмісту білка в 100-грамової порції смаженої грудки (2, 3):

Куряча грудка містить на 1 грам білка більше, ніж грудка індички в 100-грамової порції м’яса. Однак, говорячи з точки зору поживних речовин, різниця незначна. Будь-який вибір був би хорошим додаванням білка в раціон.

М’ясо крила

Харчова цінність білого м’яса крил як курки, так і індички дуже схожа на грудку. Вміст білка, зокрема, майже однакове у обох птахів в порівнянні з грудкою.

Як м’ясо курки, так і м’ясо індички дає практично однакову кількість білка на 100 грам — 31 грам (4, 5).

Висновок:

Кількість що міститься білка в м’ясі курки та індички практично однаково. Куряча грудка забезпечує на 1 грам білка більше на порцію, ніж грудка індички, але вміст білка в м’ясі крил курки та індички практично ідентично.

Білок в темному м’ясі

Термін «темний» використовується для опису зрізів м’яса з червонувато-коричневим кольором.

Зрізи мають цей пігмент через високу концентрацію білка міоглобіну (1).

Оскільки міоглобін допомагає в транспортуванні і зберіганні кисню в м’язових клітинах, темне м’ясо зазвичай зустрічається в більш активних групах м’язів, таких як стегна і гомілки курки та індички (1).

М’ясо гомілки

У 100-грамової порції приготованого м’яса гомілки курки міститься трохи менше білка, ніж в такій же порції гомілки індички — приблизно на 2,2 грама (6, 7).

Таке незначне розходження в кількості білка робить обидва цих продукту практично однаковими з точки зору змісту поживних речовин.

М’ясо стегна

М’ясо стегна як курки, так і індички містить трохи менше білка, ніж м’ясо гомілки. Іноді стегна продаються все ще прикріпленими до гомілок — цільним шматком (стегенця).

У 100-грамової порції м’яса стегна індички міститься приблизно на 2,5 грама більше білка в порівнянні з куркою (8, 9):

Хоча м’ясо стегна індички технічно є більш багатим джерелом білка в цьому порівнянні, 2,5 грама білка на 100 грам навряд чи буде мати велике значення в цілому. Будь-який вибір, як і раніше буде кваліфікуватися як хороший джерело високоякісного білка.

Висновок:

Вміст білка в гомілках і стегнах курки та індички майже однаково, хоча в м’ясі індички міститься трохи більше ніж на 2 грами більше білка, ніж у курячому м’ясі на 100-грамову порцію.

Що корисніше?

Курка і індичка забезпечують організм людини високоякісним білком і можуть бути здоровою частиною збалансованого раціону харчування. Але майте на увазі, що занадто багато будь-якого окремо взятого продукту, включаючи м’ясо, може чинити негативний вплив на ваше здоров’я (10).

Включення помірної кількості курки або індички в ваш раціон може бути здоровим способом задовольнити ваші потреби в білках, хоча білки не є єдиним живильною речовиною, що містяться в індичці і курці.

При прийнятті рішення про те, який варіант може найкращим чином задовольнити ваші потреби в поживних речовинах поряд з білком потрібно враховувати що містяться в їжі калорії, жири, вітаміни і мінерали.

Калорії і жири

Звернення уваги на калорійність і жирність продуктів харчування може знадобитися в залежності від ваших цілей в відношення вашого здоров’я.

Жир є важливим компонентом здорового харчування, а домашня птиця містить різні види корисних жирів (10).

Однак жир є більш насиченим джерелом калорій в порівнянні з білком. Це означає, що більш жирні частини м’яса будуть містити більше калорій, ніж більш пісні зрізи.

В цілому, темне м’ясо як у курки, так і у індички містить більше жиру, ніж біле м’ясо. Це, як правило, відноситься і до інших видів домашньої птиці.

Темне м’ясо курки має трохи більше жиру і калорій, ніж темне м’ясо індички. Те ж саме можна сказати про білому м’ясі цих двох видів домашньої птиці, оскільки індичка вважається трохи більш пісної з меншою кількістю калорій, ніж курка.

Також варто відзначити, що, якщо ви їсте шкіру птиці, ви споживаєте набагато більше калорій.

Ніщо з цього не означає, що будь-яка з цих двох птахів є кращим вибором, але це може бути доцільно розглянути в залежності від того, чого ви хочете досягти за допомогою свого раціону.

Вітаміни та мінерали

Незважаючи на відсутність істотних відмінностей у вмісті вітамінів і мінералів між куркою та індичкою, можуть бути деякі зміни в складі цих поживних речовин між білим і темним м’ясом в цілому.

Наприклад, куряча грудка містить більше ніацину і вітаміну B6, ніж куряча гомілка, а куряча гомілка містить значно більше цинку, ніж куряча грудка (2, 6).

Тому, якщо ви хочете збільшити споживання цинку, темне м’ясо може бути кращим варіантом, тоді як якщо ви хочете підвищити споживання вітамінів групи B, то біле м’ясо може бути більш підходящим.

Розглядаючи такі дієтичні варіанти, як цей, добре пам’ятати загальну картину. Вживання різноманітних продуктів і скорочення споживання м’яса може бути кращим способом забезпечити організм різними поживними речовинами.

Висновок:

Як курка, так і індичка можуть бути здоровою частиною вашого раціону. На додаток до білка, обидва ці варіанти забезпечують ваш організм калоріями, жиром, вітамінами і мінералами. Ви можете віддати перевагу будь-яку з цих домашніх птахів в залежності від ваших особистих цілей в відношення здоров’я.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: