Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Що можна їсти після видалення зуба мудрості

Що можна їсти після видалення зуба мудрості

Зуби мудрості також відомі під назвою треті моляри. Вони ростуть в задній частині ясен і, як правило, з’являються останніми. У більшості людей є чотири зуба мудрості, які ростуть в кожному кутку щелепи. Оскільки в задній частині рота мало місця, зуби мудрості можуть рости під неправильними кутами або можуть прорізатися лише частково.

Неправильно зростаючі зуби мудрості можуть викликати безліч проблем. Десна в області цих зубів можуть часто запалюватися (інфікуватися), зуби мудрості можуть пошкодити сусідні зуби, викликати скупченість або почати руйнуватися, так як їх важко чистити. Люди з проблемними зубами мудрості часто видаляють їх, щоб уникнути подальших проблем. Однак якщо ці зуби не викликають проблем, їх не слід видаляти.

Відразу після видалення зубів мудрості дуже важливо вживати правильну їжу. Поживна дієта мінімізує ризик ускладнень, допомагає зменшити набряклість, забезпечує організм необхідними поживними речовинами і сприяє загоєнню ран.

Продукти, які ви їсте після операції, повинні бути м’якими і легкими для жування. Вони також повинні бути багаті вітамінами, мінералами, енергією і білком, щоб допомогти загоєнню ран.

Отже, що можна їсти після видалення зуба мудрості? Ось 15 м’яких продуктів, які ви повинні вживати після видалення цих зубів.

1. Супи-пюре

Вживання супу-пюре, такого як томатний або гарбузовий суп, відмінно підходить після видалення зуба мудрості. Такий суп легко споживається і не містить частинок, які можуть дратувати оперовану область.

Крім того, супи зазвичай багаті вітамінами і мінералами. Це допомагає забезпечити вам отримання щоденних рекомендованих норм споживання важливих поживних речовин, коли ви не можете є багато цільних фруктів або овочів.

Супи-пюре, приготовані за допомогою блендера, також можуть підтримувати ваш організм гідратованим, що дуже важливо після операції.

Доцільно, щоб ваші супи були або теплими, або холодними, так як гарячі супи можуть викликати роздратування. Крім того, стежте за тим, щоб при подрібненні в блендері, овочеві супи ставали якомога більш однорідними, без твердих частинок.

Висновок:

Супи-пюре прекрасні після операції з видалення зуба мудрості, тому що вони легко вживаються, як правило, багаті поживними речовинами і можуть підтримувати ваш організм гідратованих. Просто переконайтеся, що компоненти супу ретельно подрібнені в блендері і споживаються в теплому або холодному вигляді.

2. Бульйони

Що можна їсти після видалення зуба мудрості, крім супів-пюре? В якості альтернативи супів-пюре ви можете вживати кісткові бульйони. Вони є відмінним джерелом поживних речовин і не дратують оперовану область. Бульйони не тільки чудові на смак, але і містять безліч вітамінів і мінералів. Крім того, їх вживання — відмінний спосіб залишатися гідратованих, якщо ви намагаєтеся випивати достатню кількість води.

Кістковий бульйон — це тип бульйону, який дуже корисний для здоров’я. Хоча прямих досліджень щодо впливу кісткового бульйону на здоров’я немає, дослідження компонентів кісткового бульйону припускають, що він може мати протизапальні властивості.

Обов’язково споживайте бульйон або теплим, або холодним, щоб не дратувати рану.

Висновок:

Бульйони поживні і легко споживаються. Знову ж таки, переконайтеся, щоб вони вживалися в теплому або холодному вигляді, так як гарячий бульйон може дратувати рану.

3. Грецький йогурт

Грецький йогурт — це корисний для здоров’я продукт з високим вмістом білка, яким ви можете насолоджуватися після стоматологічної операції. У нього гладка і кремова текстура, яка є досить заспокійливої ​​і може допомогти полегшити біль.

Грецький йогурт багатий білком, вітамінами і мінералами, такими як кальцій і цинк. Високобілкові продукти можуть допомогти в процесі відновлення. Насправді, кілька досліджень пов’язали низькобілковий раціон харчування з більш повільним процесом відновлення.

Крім того, дослідження показують, що достатнє споживання цинку може сприяти загоєнню ран. Однак, якщо ваш статус цинку вже хороший, споживання додаткового його кількості може не принести ніяких додаткових переваг. Варто також розуміти, що багато багаті цинком продукти, такі як м’ясо, важко споживати після стоматологічної операції, тому грецький йогурт може стати чудовою альтернативою.

Висновок:

Грецький йогурт багатий білком і різноманітними мінералами, які можуть допомогти у відновленні після стоматологічної операції. Його кремова текстура і холодна температура можуть бути досить заспокійливими.

4. Картопляне пюре

Картопля — це універсальний коренеплід, який можна приготувати різними способами. Зокрема, картопляне пюре може бути комфортною їжею після того, як вам видалили зуб мудрості. Ця страва багате калоріями і поживними речовинами, які важливі для одужання.

Підвищена потреба в калоріях пов’язана з тим, що після декількох операцій люди мають дещо вищі енергетичні потреби. Картопляне пюре дозволяє отримувати багато поживних речовин і енергії при вживанні всього декількох ложок. Просто переконайтеся, щоб ваше картопляне пюре було теплим або холодним, так як гарячі продукти можуть дратувати рану.

Висновок:

Картопляне пюре багато енергією і вуглеводами, які важливі після операції через більш високих потреб організму в енергії. Підлива може допомогти вам легше його ковтати.

5. Яєчня-брехуха або омлет

Переймаючись питанням, що є після видалення зуба мудрості, необхідно також розуміти, що вам слід споживати багато білка для прискореного відновлення. Яйця є одними з найкращих продуктів, які можна їсти після того, як ви позбулися свого зуба мудрості. Вони є джерелом високоякісного білка і багаті вітамінами і мінералами.

Коли справа доходить до покупки яєць, спробуйте знайти пастеризовані або збагачені омега-3 жирними кислотами сорти. Вони, як правило, мають більше омега-3 жирів, що може допомогти загоєнню ран. Яєчню-базіку може бути легше жувати і ковтати, в порівнянні з іншими видами страв з яєць.

Висновок:

Яєчня-брехуха забезпечує організм всіма поживними речовинами, присутніми в яйцях, і її дуже легко вживати після видалення зуба. Пастеризовані і збагачені омега-3 жирними кислотами яйця особливо поживні.

6. Яблучне пюре

Яблука тверді і хрусткі, що робить їх непридатними для вживання після видалення зубів мудрості. На щастя, вживання яблучного пюре — один із способів збільшити споживання фруктів, уникаючи роздратування.

Проте пюре необхідно готувати з очищених від шкірки яблук, що знижує кількість поживних речовин. Це пов’язано з тим, що шкірка містить багато вітамінів, мінералів і клітковини.

Однак є хороша новина — очищені від шкірки яблука все ще є хорошим джерелом вітамінів, таких як вітамін С. Цей вітамін може допомогти підвищити імунну систему, що, в свою чергу, може допомогти процесу загоєння ран.

Висновок:

Яблучне пюре з очищених від шкірки яблук може допомогти вам збільшити споживання фруктів після видалення зубів мудрості. Хоча в яблучному пюре відсутня шкірка, воно як і раніше є хорошим джерелом вітаміну С, що може допомогти імунній системі і процесу відновлення пошкоджених тканин.

7. Банановое пюре

Банани — одні з найпопулярніших фруктів в світі. Їх м’яка текстура дозволяє їм легко жуватися і ковтати після стоматологічної операції. Більш того, банани неймовірно поживні і містять велику кількість вітамінів і мінералів, таких як калій, вітамін B6, марганець і фолієва кислота.

Розтирання бананів в мисці з допомогою ложки або приготування бананового пюре за допомогою блендера можуть додатково пом’якшити їх текстуру, зменшивши тим самим ризик виникнення дискомфорту при вживанні.

Висновок:

Банани поживні і легко жують і глотаются. Приготування бананового пюре може зробити цей фрукт ще більш зручним для споживання, що допоможе зменшити ваш дискомфорт.

8. Банановое морозиво

Які продукти можна їсти після видалення зуба мудрості, якщо хочеться притупити біль і прискорити одужання? Коли людина оговтується після видалення зуба мудрості, фахівці часто рекомендують їсти морозиво, але в його вживанні є один мінус — морозиво не є поживним продуктом. Хоча холод може надавати заспокійливу дію на рану, морозиво зазвичай має високий рівень цукру, що робить його дуже шкідливим (див. Шкода цукру для організму людини: 6 причин для відмови від цукру).

Бананове морозиво — це здорова і смачна домашня альтернатива звичайному морозиву.

Ось рецепт бананового морозива:

Складові:

Процес приготування:

Висновок:

Бананове морозиво є здоровою альтернативою звичайному фабричному морозиву і може полегшити біль у роті після того, як вам видалили зуби мудрості.

9. Авокадо

Авокадо — унікальний плід. У той час як більшість фруктів містять багато вуглеводів, авокадо має низький вміст вуглеводів, але багатий корисними жирами. Їх однорідна, вершкова текстура робить їх відмінними для вживання після видалення зуба мудрості.

Авокадо дуже поживні і багаті на вітамін К, вітамін С і калієм. Цікаво, що дослідження на тваринах показало, що авокадо може прискорити процес загоєння ран. Хоча це дослідження не вказує на те, що авокадо прискорює загоєння ран у людей, результати є багатообіцяючими.

У той час як авокадо, як правило, легко є, приготування пюре з авокадо може полегшити вживання цього фрукта під час вашого одужання.

Детально про корисні властивості авокадо ви можете дізнатися на цій сторінці — 12 корисних властивостей авокадо підтверджених наукою.

Висновок:

Авокадо легкий у використанні і дуже поживний. Приготування пюре з авокадо може допомогти, якщо ви все ще знаходите ці фрукти дуже жорсткими.

10. Смузі

Смузі є солодким густим напоєм у вигляді змішаних у блендері або міксері ягід, фруктів або овочів з додаванням соку. Вживання смузі відмінний спосіб збільшити споживання великої кількості поживних речовин, що сприяє прискореному одужанню після операції з видалення зуба.

Їх легко пити, і вони дуже універсальні, так як ви можете регулювати інгредієнти в коктейлях відповідно до ваших смаків і цілями в відношення отримання потрібних поживних речовин.

Наприклад, смузі з додаванням грецького йогурту або совка білкового порошку можуть значно збільшити споживання білка, що важливо для одужання. Дослідження показали, що споживання низької кількості білка може погіршити процес відновлення.

Спробуйте поряд з протеїновим порошком (продається в спортивних магазинах) додати в блендер деякі фрукти і овочі.

Висновок:

Смузі легко споживати, і вони можуть бути дуже поживними, що робить їх відмінним продуктом після видалення зуба мудрості. Спробуйте додати в блендер при приготуванні смузі протеїновий порошок і різні фрукти і овочі, і обов’язково ретельно їх змішайте.

11. Хумус

Хумус — поширена закуска в близькосхідній кухні, яка стала популярною у всьому світі. Ця страва є хорошим джерелом корисних жирів, вітамінів, мінералів і білка, що робить його відмінною їжею для тих, кому видалили зуби мудрості.

Ви можете приготувати хумус, змішавши нут, оливкова олія, тахини (густа жирна паста з меленого кунжутного насіння), лимон і часник в кухонному комбайні. Крім того, ви можете придбати готовий хумус в супермаркеті.

На жаль, ви не зможете насолоджуватися хумусом з чіпсами або лавашем, тому що їх хрустка текстура може пошкодити рану. Проте хумус сам по собі дуже смачний, що дає вам можливість отримувати багато важливих поживних речовин, що сприяють відновленню, і насолоджуватися відмінним смаком.

Висновок:

Хумус — хороший джерело корисних жирів, вітамінів, мінералів і білка, які можуть допомогти у відновленні після того, як вам був видалений зуб мудрості.

12. Сир

Якщо ви не знаєте, що краще їсти після видалення зуба, то придивіться також до такого високобілкові кисломолочному продукту як сир. Сир має низький вміст калорій і містить вітаміни і мінерали. Він має м’яку і вершкову консистенцію, що дозволяє вам легко його жувати і ковтати, коли ви оговтується після операції на зубах мудрості.

Крім того, сир багатий білком, який може допомогти швидше відновити рану. Його також легко включити в свій раціон. Спробуйте додати сир в омлет або в ваші коктейлі (смузі).

Висновок:

Сир багатий на вітаміни і білком, і легко додається в ваш раціон. Наприклад, це відмінне доповнення до коктейлів (смузі) і яєчні-брехуха (омлету).

13. Вівсянка швидкого приготування

Вівсянка є одним з найбільш корисних продуктів на планеті. Вона дуже ситна і є хорошим джерелом клітковини, вітамінів і мінералів. Вівсяна каша має злегка жувальну і липку текстуру, тому її слід включати в раціон через три дні після видалення зуба мудрості.

Також краще віддавати перевагу вівсяній каші швидкого приготування, тому що її немає необхідності ретельно пережовувати, в порівнянні з іншими типами вівсянки, наприклад, приготовленої з очищеного цільного вівса. Щоб уникнути роздратування, перед вживанням вівсяної каші переконайтеся, що вона достатньо охолола.

Висновок:

Вівсянка дуже ситна і поживна. Найкраще включати її в раціон через принаймні три дні після операції через її злегка жувальної і липкою текстури. Вівсянка швидкого приготування — кращий варіант після стоматологічної хірургічної операції, тому що її легше є, ніж інші види цієї каші.

14. Гарбузове пюре

Гарбуз — популярний осінній овоч, який відмінно підходить для вживання в їжу після видалення зубів мудрості. Її м’яка текстура дозволяє легко жувати і ковтати, не викликаючи роздратування.

Більш того, гарбуз багата вітамінами А, С і Е, а також мінералами, такими як калій. Ці вітаміни можуть сприяти підвищенню імунітету, що, в свою чергу, може допомогти організму оговтатися після видалення зуба мудрості. Найкраще готувати з гарбуза гарбузове пюре. Перед вживанням переконайтеся, що воно досить охололо, щоб не дратувати рану.

Висновок:

Гарбуз живильна, смачна і її легко ковтати, особливо якщо ви їсте гарбузове пюре. Вітаміни в складі гарбуза також можуть сприяти імунітету, що, в свою чергу, може поліпшити загоєння ран.

15. Лосось

Лосось — одна з найкорисніших для здоров’я риб, яку ви можете з’їсти. Також вона дуже корисна після стоматологічної хірургії, тому що м’ясо лосося м’яке і легко жується.

Лосось є багатим джерелом білка і корисних жирів, таких як жирні кислоти омега-3. Ці жири можуть допомогти загоєнню ран, зменшуючи запалення, особливо якщо ви недоотримуєте цих жирних кислот з їжі.

Хоча запалення є природним в процесі загоєння ран, надмірне запалення може перешкоджати відновленню, якщо воно триває занадто довго.

Висновок:

Лосось — чудова риба, багата омега-3 жирними кислотами. Ці корисні жири можуть допомогти зменшити запалення, що в свою чергу може сприяти загоєнню ран.

Які продукти не можна їсти після видалення зуба мудрості

Кілька видів продуктів можуть дратувати рани в роті, оскільки вони гояться після операції. Ось деякі продукти, яких слід уникати після видалення зуба мудрості.

Також важливо уникати використання соломинок (трубочок) для вживання напоїв під час відновлення після видалення зуба мудрості. Соломинки створюють ефект всмоктування в роті, що збільшує ризик розвитку сухих лунок.

Суха лунка — це хворобливий стан, при якому кров’яний згусток, який захищає кістку і нервові закінчення, де був видалений зуб, зміщується. В результаті кістка і нерви в цій області піддаються впливу повітря, що викликає біль і затримує відновлення.

Висновок:

Після видалення зуба мудрості краще уникати вживання хрустких, розсипчастих, пряних і вимагають пережовування продуктів, а також алкоголю і більшості зерен і насіння, тому що вони можуть дратувати рану. Також важливо уникати вживання напоїв через соломинку, тому що всмоктування може порушити рану.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: