Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Що можна їсти при аутоімунному тиреоїдиті, а чого не можна

Що можна їсти при аутоімунному тиреоїдиті, а чого не можна

Аутоімунне захворювання | Причини аутоімунних захворювань | Аутоімунне захворювання і функції щитовидної залози | Щитовидна залоза | АІТ | Хто схильний до ризику | Що викликає АИТ | Фактори ризику | симптоми | Що потрібно їсти | Функціональне харчування та харчові добавки | Заборонені продукти | Що ще можна

Оскільки наш навколишній світ і їжа стає все більш забрудненими, захворюваність на аутоімунні захворювання буде неухильно зростати. Наше довкілля вбиває нас, і немає ніяких ліків, щоб захистити нас від цього. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про те, як скорегувати ваш раціон харчування і що можна їсти при аутоімунному тиреоїдиті з метою полегшення свого стану і комплексного лікування цього захворювання, а також чого не можна їсти при цьому захворюванні.

Аутоімунне захворювання

Перш за все аутоімунне захворювання розвивається, коли імунна система, яка захищає організм від хвороб, вирішує атакувати здорові клітини, тому що вона приймає їх за чужорідні. Аутоімунність найбільш легко розуміється як «гіперімунні» стан. Залежно від типу аутоімунних захворювань, воно може вплинути на одне або безліч різних типів тканин тіла. Простого придушення імунної системи також недостатньо щоб повернути назад всі запалення, дегенерації і втрати тканинної структури і функцій, які виникають під час аутоімунного процесу.

«Здорове харчування» з акцентом на чергування очищає і детоксикаційної дієти з репаративної дієтою, є природним способом приборкати надмірну реакцію імунної системи. Різноманітність метаболічних, функціональних лабораторних випробувань рекомендується, щоб визначити «збуджуючі імунітет» речовини, після чого визначити дієту, харчові добавки і розробити програму способу життя, щоб впоратися з проблемою. Спочатку, більшість пацієнтів вибирають природний і медичний підхід. Однак з часом, коли організм відновлюється, ви можете вже менш жорстко дотримуватися цих стратегій в лікуванні і контролі вашого захворювання.

Причини аутоімунних захворювань

В даний час вчені приділяють недостатньо уваги для виявлення причин виникнення або факторів ризику, що сприяють розвитку аутоімунних станів, таких як розсіяний склероз, вовчак, ревматоїдний артрит, склеродермія, і навіть деякі форми діабету. Постійний стрес, токсини, травми і неправильне харчування, плюс генетична схильність, сприяють виникненню агресії імунної системи щодо тканин свого власного організму (руйнуються чутливі тканини тіла).

Аутоімунне захворювання і функції щитовидної залози

Поряд з епідемією ожиріння, через низьку функції щитовидної залози часто виникає гіпотиреоз, в результаті чого людина починає набирати вагу, і обидва цих стану часто пов’язані між собою. Коли щитовидна залоза або її гормони стають мішенню імунної атаки, то результатом може стати зниження функції щитовидної залози, і цей стан може досить важко діагностуватися на ранніх стадіях. Саме тому вкрай важливо фахівцям в області харчування, а також медичним працівникам навчитися розпізнавати симптоми і прояви на ранніх стадіях. Гіпотиреоз, якщо його не лікувати, може сприяти небажаного збільшення ваги і появи безлічі виснажливих симптомів, які можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Що таке щитовидна залоза і як вона працює

Щитовидна залоза

Щитовидна залоза — це невелика заліза бабочкообразной форми, розташована біля основи горла, під кадиком, що відповідає за вироблення декількох гормонів, які впливають на вироблення енергії майже кожної клітини, тканини і органу в тілі. Вона контролює обмін речовин, регулює температуру тіла, і впливає на масу тіла, м’язову силу, енергетичні рівні і фертильність.

Первинні гормони, що виробляються щитовидною залозою (Т4 і Т3) утворюються з амінокислоти тирозину і йоду. Виробництво гормонів залежить від гіпоталамуса, який відстежує потреба організму в більшій кількості гормонів щитовидної залози і сигналізує гіпофізу вивільняти ці гормони. Тиреотропного гормону, випущений з гіпофіза, контролює і впливає на виробництво вищеназваних гормонів. Рівень тиреотропного гормону піднімається і знижується у відповідь на коливання цих гормонів в крові.

Гіпотиреоз може виникнути, коли відбувається дисфункція в будь-який з цих залоз, в результаті чого виникає недолік виробництва гормону щитовидної залози. Це також може бути результатом інших проблем, таких як: неефективне перетворення прегормона Т4 в гормон Т3 або нечутливість гормональних рецепторів в клітинах. Знижена активність щитовидної залози сприяє розвитку величезної кількості фізіологічних ефектів по всьому організму.

Аутоімунний тиреоідит

Тиреоїдит Хашимото або аутоімунний тиреоїдит є аутоімунним запальним захворюванням, що викликається клітинами імунної системи Т-хелперами. При аутоімунному тиреоїдиті, симптоми, як правило, такі ж, як і при інших формах гіпотиреозу, і, якщо не лікувати це захворювання, щитовидна залоза в кінцевому рахунку може бути знищена. Коли це відбувається, організм виробляє антитіла, які атакують його власну щитовидну залозу. Це характеризується наявністю аутоантитіл і часто асоціюється з іншими аутоімунними захворюваннями, особливо з целіакію.

Аутоімунний тиреоїдит найчастіше діагностуються форма гіпотиреозу в розвинених країнах, з симптомами, що впливають приблизно на 2% населення. Що робить це захворювання більш підступним, так це те, що значна кількість пацієнтів з діагнозом аутоімунний тиреоїдит не мають будь-яких симптомів. Інший же невеликий відсоток чоловіків і жінок страждають субклінічній формою цього захворювання, тобто їх симптоми практично не помітні, а захворювання вкрай складно виявити за допомогою клінічних тестів.

Хто схильний до ризику розвитку аутоімунного тиреоїдиту

Узі щитовидної залози при АІТ

Аутоімунний тиреоїдит може з’являтися в будь-якому віці, навіть у дітей молодшого віку, і може виникати у людей обох статей. Проте, це захворювання найбільш поширене серед жінок, як правило, у віці від 30 до 50 років. У віці 60 років, за оцінками вчених, у 20% жінок спостерігається гіпотиреоз. За різними оцінками, жінки хворіють в 10 — 50 разів частіше за чоловіків. Це, як вважають, пов’язане з тим, що у жінок, система, яка регулює імунітет, регулює також і репродуктивний цикл.

Що викликає аутоімунний тиреоїдит?

Дослідження показують, що поєднання генетичної схильності і забруднення навколишнього середовища, здатне стати вагомим фактором ризику розвитку аутоімунного тиреоїдиту. Як аутоімунний тиреоїдит, так і Базедова хвороба, в сім’ях з історією аутоімунних захворювань підвищує ризик їх розвитку. Крім цього, існує безліч екологічних чинників, здатних спровокувати це захворювання. Фахівці вважають, що, ймовірно, безліч факторів відразу, а не тільки один, сприяють виникненню гіпотиреозу.

Токсини викликають особливе занепокоєння, особливо ті, які створюються з нафтохімічних продуктів, таких як пластмаси (знайдені в пляшках для води, яку ми п’ємо), пестициди, добрива, діоксин, засоби по догляду за тілом, а також забруднення, присутні в повітрі і водопровідної воді — містять речовини, які імітують естрогени організму. Ці ксеноестрогени є потужними руйнівниками ендокринної системи, і впливають на баланс гормонів. Зокрема, ртуть в рибі і зубних пломбах, і фториди в зубних пастах і воді, також є ендокринними руйнівниками. Ртутні амальгами особливо небезпечні (так як вони знаходяться дуже близько до горла) і можуть представляти серйозну загрозу для щитовидної залози.

Можливі фактори ризику:

Симптоми

Як було зазначено вище, аутоімунний тиреоїдит може протікати безсимптомно, але коли симптоми з’являються, вони зазвичай починаються з поступового збільшення щитовидної залози (зоб) і. або поступового розвитку гіпотиреозу, з наступними симптомами:

Є й інші, менш часті симптоми, серед яких підвищений кров’яний тиск і надлишок вушної сірки. Результатом зниженою функції щитовидної залози також можуть бути глибокі наслідки для здоров’я, серед яких низькорослість, зниження концентрації уваги, а також зниження IQ у дітей, народжених матерями з гіпотиреозом і цілком можливо, підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Що потрібно їсти при аутоімунному тиреоїдиті

Після того, як поставлений діагноз аутоімунний тиреоїдит, необхідно збалансувати раціон харчування таким чином, щоб ви допомогли організму зупинити запалення, збалансувати гормональний фон, допомогти щитовидній залозі виробляти гормони і перетворювати їх належним чином. Коли в організмі виявляються антитіла до клітин щитовидної залози, лікарі призначають прийом синтетичного гормону T4 (левотироксин), а на додаток до медикаментозної терапії дієтологи рекомендують почати дотримуватися певної лікувальної дієти (див. Дієта при аутоімунному тиреоїдиті щитовидної залози).

Поживна підтримка щитовидної залози є найкоротшим шляхом до лікування. Використання дієти, багатої високоякісними білками і жирами, що буяє свіжими органічними овочами, фруктами, горіхами, насінням, цільним зерном певних типів і іншими поживними продуктами, є ключовим фактором. Настійно рекомендується споживати підвищену кількість білка, так як знижена функція щитовидної залози знижує здатність організму використовувати споживані білки. Проте, люди, метаболізм яких приводиться в рух в першу чергу їх залозами, щитовидною залозою або статевими залозами, потребують незначних дієтичних зміни, незважаючи на діагноз АІТ. Крім того, крім трьох основних прийомів їжі, спробуйте також робити два-три перекусу в день, щоб підтримувати рівень енергії протягом всього дня.

Білки

При кожному прийомі їжі рекомендується споживати 40 грамів білка, особливо білки тваринного походження. Крім того, щонайменше 20 грамів білка необхідно отримувати під час кожного перекусу, і вживання холодноводних риби є винятковим вибором, оскільки вона містить омега-3 жирні кислоти. Сироватковий протеїн також є хорошим джерелом, але, якщо ви веган або вегетаріанець, хорошими джерелами рослинного білка для вас будуть:

Корисні жири

Щодня споживайте 4-6 столових ложок «корисних жирів» з авокадо, горіхів і насіння (особливо насіння гарбуза, Чіа і льону), органічне вершкове масло і топлене вершкове масло, оливкову олію і кокосове молоко, м’ясо і рослинне масло. Кокосове масло дуже корисно для щитовидної залози, у зв’язку з що міститься в ньому лауриновой кислотою, яка заспокоює ендокринну систему. Среднецепочечние жирні кислоти в кокосових продуктах швидко засвоюються і є чудовим джерелом енергії для організму, а також корисні для зниження маси тіла!

Продукти, багаті антиоксидантами

Людям з аутоімунний тиреоїдит необхідно також зосередитися на вживанні великої кількості продуктів, багатих антиоксидантами, так як вони необхідні для боротьби зі шкодою, що наноситься вільними радикалами, викликаними запальним процесом. Акцент слід зробити на вживання продуктів, що містять велику кількість вітаміну A, так як вони особливо корисні в зв’язку з тим, що у людей з аутоімунними захворюваннями часто розвивається дефіцит вітаміну A. Причина цього полягає в тому, що їх організми часто не можуть ефективно перетворювати бета каротин в вітамін А. до інших поживних речовин, які мають антиоксидантні властивості, в яких люди з аутоімунний тиреоїдит можуть відчувати брак, відносяться вітаміни с і Е, йод, цинк і селен.

Овочі

Щодня споживайте не менше 900 грам різнокольорових овочів в злегка вареному або сирому вигляді. Уникайте вживання овочів, родини капустяних (листова капуста, брокколі, цвітна капуста, ріпа і ін.) В сирому вигляді, так як ці овочі пригнічують функцію щитовидної залози. Однак не варто сильно старатися — все повинно бути в міру.

Вуглеводи

Фрукти, зернові та крохмалисті овочі слід вживати в помірних кількостях. Вживайте 500 грам фруктів в день, плюс 100 — 200 грам один або два рази на день цільного зерна або крохмалистих овочів. Цілісне зерно необхідно вживати в вимоченому або пророслому вигляді — це зробить їх більш засвоюваними. Це дуже важливо для людей з ослабленим травленням, так як це стан часто спостерігається у людей з гіпотиреозом.

Вода

Щодня випивайте не менше 8 склянок чистої, фільтрованої води. Уникайте вживання води з хлором і фтором, так як ці елементи є галогенами і конкурують з йодом, що може привести до порушення функції щитовидної залози. Крім того, пам’ятайте: нерозумно купувати воду в пластикових пляшках!

Крім коригування раціону харчування ви також можете використовувати народні засоби для лікування аутоімунного тиреоїдиту та гіпотиреозу, про які ви можете дізнатися тут — Аутоімунний тиреоїдит: лікування народними засобами.

Функціональне харчування та харчові добавки

Для людей з великою кількістю проблем зі здоров’ям, прийом харчових добавок у вигляді дієтичного порошку є прекрасною ідеєю. Ви можете приймати неденатурований концентрат сироваткового білка (або інший протеїновий порошок для тих, хто ненавидіти молочне або є веганів. вегетаріанцем), суміші водоростей, злакових трав, морських овочів, суміші харчових волокон (клітковини), в тому числі льняного шроту і яблучного пектину.

Рекомендовано приймати протизапальні екстракти органічних фруктів і овочів, а також інших терапевтичних компонентів, таких як алое вера, детоксифицирующие трави, іонні мінерали, пробіотичні бактерії (кисломолочні продукти, пробіотики, квашена капуста та ін.) І травні ферменти. Ця комбінація забезпечує організм легко засвоюваним білком, багатим сірковмісних амінокислотами, які допомагають очистити організм від токсинів; цілющим хлорофілом і протизапальними поживними речовинами, які допомагають «охолодити» «перегріту» імунну систему і очистити кров, щитовидну залозу та її гормони від домішок.

Ці продукти ви можете використовувати в якості заміни деяких прийомів їжі, приймаючи їх у вигляді смузі або просто додаючи до теплої або прохолодної рідини (в воду або чай). Змішуючи їх з кокосової водою, ви зможете ще більше оздоровити свій організм.

Кращі рослинні харчові добавки

Харчові добавки на основі рослинних компонентів продаються в багатьох формах, переважно у формі капсул і таблеток, які слід приймати зазвичай по кілька штук кілька разів в день. Таким графіком прийому добавок не кожен може неухильно дотримуватися. Порошок можна приймати один раз в день, і так набагато зручніше. Так як різні продукти мають різні інгредієнти, то має сенс використовувати більш одного і чергувати їх. Одними з кращих таких продуктів є It Works Greens ™, Athletic Greens® і Garden of Life Perfect Food Green. Їх можна змішувати з водою або додавати в пюре. Знову ж, добавка не може замінити здоровий раціон харчування, але хороші рослинні харчові добавки безумовно можуть відчутно оздоровити ваш раціон.

Чого не можна їсти при аутоімунному тиреоїдиті

Глютен протипоказаний при АІТ

Клейковина (глютен): Аутоімунний тиреоїдит виникає в більшій мірі у пацієнтів з целіакію. Молекули глютену дуже схожі на тканини щитовидної залози, і цілком можливо, що імунна система плутає щитовидну залозу з глютеном і нападе на неї. Уникайте вживання пшениці, ячменю, жита і тритикале, а також приготованих з них продуктів (хліб, макаронні вироби, випічка та ін.).

Аспартам: Крім всіх відомих токсичних ефектів аспартама, цей підсолоджувач представляється особливо проблематичним для щитовидної залози. Аспартам додають в безалкогольні напої, жувальні гумки, вітаміни, таблетки від кашлю, гарячий шоколад, цукерки, йогурти і багато іншого.

Йодована сіль: Незважаючи на те, що щитовидна залоза залежить від йоду для виробництва гормонів, це не найкращий спосіб його отримання. Неможливо з’їсти достатньої кількості солі, щоб отримати щоденну рекомендовану дозу йоду (150 мкг). Крім цього, вживання продукту, який має високу ступінь переробки, часто також несе в організм алюміній і декстрозу. Кращим вибором буде використання морської солі, так як вона не обробляється і містить мікроелементи. Детально про те, яка сіль найкорисніша, ви можете дізнатися тут — Користь солі. Яка сіль найкорисніша.

Ненасичені масла (включаючи масло канола): Ці масла сприяють розвитку гіпотиреозу, тому що вони містять багато сприяють запаленню омега-6 жирних кислот, і вони, як правило, стають згірклими, перш ніж розливаються в пляшки (або прогоркают в прозорих пляшках).

ГМО соя: руйнівні для ендокринної системи, і вважається в деякій мірі токсичною. Соя вважається хорошим джерелом білка, проте вона ГМО соя не рекомендується хворим на аутоімунний тиреоїдит, навіть в невеликих кількостях, так як така соя пошкоджує гормональну систему. Винятком з цього правила є ферментовані соєві продукти (з натуральної сої), такі як темпі, натто і місо.

Спіруліна та інші водорості: Хоча дефіцит йоду може допомогти викликати гіпотиреоз, Американська асоціація щитовидної залози попереджає, що спроба лікувати розлад, споживаючи великі дози йоду, включаючи йод, присутній в морських овочах, таких як спіруліна, може погіршити симптоми цього стану. Це особливо актуально, якщо гіпотиреоз викликаний на аутоімунний тиреоїдит (хворобою Хашимото) — аутоімунним захворюванням, при якому тканину щитовидної залози піддається впливу власних імунних клітин організму. Надмірна кількість йоду може стимулювати ці клітини до збільшення активності, посилюючи аутоімунний процес.

Що ще можна при аутоімунному тиреоїдиті

Оскільки аутоімунний тиреоїдит може погіршити травлення, хорошою ідеєю буде підтримувати травлення ферментами і пробіотиками, і доповнити свій раціон прийомом додаткових поживних речовин, в яких організм найбільш часто відчуває дефіцит при цьому захворюванні.

Додаткові харчові добавки:

Веганам можливо доведеться додатково приймати поживні речовини, зазвичай відсутні в достатній кількості в їх раціоні харчування, що виключає продукти рослинного походження. Їм рекомендується додатково приймати вітамін B12, вітамін D, L-карнітин, цинк і селен.

Рекомендації

Наступні корисні рекомендації також можуть допомогти лікувати аутоімунний тиреоїдит та гіпотиреоз:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: