Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Шкода меду — в яких випадках мед шкідливий?

Шкода меду - в яких випадках мед шкідливий?

Поговоримо про шкоду меду. Незважаючи на безсумнівні унікальні корисні властивості меду, варто відзначити деякі ситуації, коли потрібно бути уважними при прийомі меду. Саме про це і піде мова в даному матеріалі.

В яких випадках мед шкідливий?

Пропонуємо вашій увазі 7 випадків, при яких шкода меду беззаперечний.

Висока калорійність меду

У 100 гр. меду міститься досить велика кількість калорій — від 300 до світлих сортах, і до 415 в темних, тому не варто їм зловживати людям, схильним до ожиріння або діабету. Для них мед шкідливий.

Мед — потужний алерген

При підвищеній чутливості організму до різного роду алергенів вживати мед потрібно з обережністю. Проявами алергії можуть бути нудота, запаморочення, блювота і пронос, свербіж і кропив’янка, підвищення температури і астматичні напади.

Мед дітям до двох років

Чутливий дитячий організм часто піддається алергії, а мікроорганізми, які можуть перебувати в меді (через наявність в ньому пилку рослин), можуть бути згубними для незміцнілої імунної системи. Шкода меду для деяких дітей до двох років беззаперечний, але не для всіх. Тому рекомендується або уникати вживання меду в ранньому віці, або починати вживати його в дуже малих кількостях (для перевірки на алергічну реакцію).

Небезпека розвитку карієсу

Завдяки густої консистенції, мед має властивість прилипати до зубів, залишаючись на них якийсь час і викликаючи каріозні процеси. Тому рекомендують після прийому меду полоскати рот теплою водою. Так що для зубів мед шкідливий.

Вплив високих температур

При нагріванні, додаванні в занадто гарячий чай або воду, не просто губляться всі корисні властивості меду, він стає шкідливим, навіть небезпечним. Якщо температура впливу на мед перевищить 60˚C, в ньому утворюється гідроксиметилфурфурол — небезпечне токсичну речовину, здатну при регулярному прийомі нагрітого меду спричинити виникнення онкоутворень в травному тракті. У разі нагрівання шкоду меду дійсно великий.

Магазинний мед

Найчастіше він також смачний і натуральний, як і мед, який продається прямо з пасіки. Однак, здебільшого, це все його гідності. Справа в тому, що на заводах, щоб мед не зацукровується і легше розливався по банкам, в нього додають консерванти і пропускають через спеціальні фільтри, де він втрачає практично всі свої корисні властивості.

Термін зберігання

У статті про корисні властивості меду згадувалося про знайдений в єгипетській гробниці горщику з медом. Дійсно, мед — унікальний продукт, здатний зберігатися дуже довго. Але все ж, дослідники відзначають, що після року зберігання корисні властивості меду поступово втрачаються, а вітаміни, ферменти, мікроелементи, антиоксиданти починають руйнуватися. Так що вживати мед найкраще свіжозібраним або протягом року після збору.

Як ви встигли помітити, мед може бути шкідливий для людей, які страждають алергією, цукровим діабетом (див. Чи можна мед при цукровому діабеті) і ожирінням. Також він сприяє розвитку карієсу і його не варто давати дітям до двох років, щоб уникнути алергічних реакцій. Найбільшої шкоди мед може нанести в розігрітому вигляді 60˚C і вище. У всіх інших випадках перерахованих вище, мед просто не несе особливої ​​користі, але не шкодить.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: