Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Шкода солі: тільки факти

Шкода солі: тільки факти

Сіль — цей продукт присутній практично на кожному столі людей всіх країн і народів світу на всіх континентах. Цей мінерал додається в їжу людиною з давніх часів. Навіть тварини не є винятком, наприклад, зебри починають залишати свої місця пасовищ, ризикуючи при цьому своїм життям, і в перебігу двох тижнів йдуть в місця, де є сіль, щоб наїсться вдосталь. Шкода солі для організму, безумовно, є. Але в яких випадках сіль шкідлива, і яких збитків завдає нашому здоров’ю? На ці питання ми і постараємося знайти відповідь у цьому матеріалі.

Чому сіль шкідлива?

Є безліч вчених стверджують про шкоду солі. Всім нам відома фраза, що відноситься до солі — «біла смерть». Але чому ж, сіль так шкідлива, як про неї говорять? До недавніх пір вважалося, що сіль і особливо споживання її у великих кількостях призводить до розвитку тромбозів, гіпертонії, інфарктів і інсультів. Насправді зараз виявилося з точністю до навпаки: відсутність надходження солі призводить якраз таки до цих захворювань. Це звичайно не означає, що сіль можна безконтрольно є.

У великих кількостях вона викликає ожиріння, за рахунок того, що вона сприяє затриманню води в організмі. Добова норма споживання солі — 3-7 грам. Люди, які набрали вагу в зв’язку з великим споживанням солі, перейшовши на вживання її в менших кількостях, швидко починають худнути і в середньому можуть втратити 4 — 8 кг зайвої ваги.

Сіль, споживана в великих кількостях, може викликати таке серйозне захворювання, як камені в нирках. Це відбувається за рахунок зниження розчинності однонатріевой солі сечової кислоти, яка випадає в осад і формує камені в каналах виведення сечі. Крім усього іншого сіль у великих кількостях дає набряки тканин організму, стає причиною захворювань нирок, підшлункової залози і серця.

Зауважте, що ми завжди говорили про велику кількість солі. Шкоди завдає саме підвищене споживання, але що ж буде якщо вживати сіль в нормальній кількості або відмовитися від неї взагалі? Читайте далі.

Навіщо потрібна сіль?

Сіль — це природний для організму будь-якого земного істоти продукт. Адже життя зародилося в море і істоти спочатку мали у вільному доступі стільки солі, скільки їм необхідно. Вийшовши на сушу, тварини почали пристосовуватися і отримувати необхідну сіль з їжі. І людина тут не є винятком. Все це ми обговорюємо для того, щоб зрозуміти, що сіль життєво необхідний елемент. Наш організм містить близько 300 грам хлориду натрію (солі). Він знаходиться в значній концентрації в крові, плазмі і виділяється з сечею, потом і сльозами. І якщо цей запас починає зменшуватися через недостатнє споживання, це призводить до розладів нервової системи, захворювань серця і судин, непритомності, поганому загоєнню ран, підвищенню холестерину в крові, і ін.

Висновок: ми обговорили шкоду солі і прийшли до висновку, що не можна споживати її понад норму але і відмовлятися від неї зовсім, також не розумно. І те й інше тягне за собою негативні наслідки для нашого організму у вигляді різних захворювань. Які види солі найкраще споживати, і яку користь вона несе? Читайте далі — Користь солі.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: