Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Сильний головний біль: види, причини, лікування, прогноз

Сильний головний біль: види, причини, лікування, прогноз

Головні болі є частою причиною відвідування медичних установ. У кожної людини час від часу виникає головний біль, проте деякі люди страждають серйознішими видами головних болів, які потребують спеціалізованої медичної допомоги.

У рідкісних випадках, головний біль може бути симптомом загрозливого життя захворювання (див. Головні болі і пов’язані з ними захворювання). Сильний головний біль може бути симптомом, що вказує на серйозне патологічний стан, що вимагає термінової уваги лікарів. Людям, які відчувають сильний головний біль необхідно терміново викликати швидку допомогу.

Причини сильного головного болю

Є багато типів і причин головного болю, серед яких:

Симптоми сильного головного болю

До деяких із симптомів різних типів головного болю можна віднести (не кожен тип головного болю буде провокувати виникнення всіх симптомів):

Коли звертатися за медичною допомогою

Вам необхідно терміново звернутися до лікаря при наступних обставинах:

Негайно зверніться до відділення невідкладної допомоги в наступних випадках:

Діагностика

Лікар поставить вам питання про характер вашої головного болю та інших захворюваннях, якими ви можете страждати, а потім зробить медичний огляд. Після цього, лікар може направити вас на аналізи крові і сечі. При певних обставинах також знадобитися проведення таких діагностичних процедур, як комп’ютерна томографія (КТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ).

При деяких видах головного болю лікаря необхідно буде зробити поперековий прокол (люмбальна пункція або спинномозкова пункція). За допомогою цієї процедури робиться забір зразка спинномозкової рідини для перевірки на наявність ознак інфекції, кровотечі або інших фізіологічних проблем. Люмбальна пункція є безпечною діагностичною процедурою, але на жаль паркан спинномозкової рідини може тимчасово погіршити головний біль у пацієнта.

Після проведення діагностичних процедур, в деяких випадках може знадобитися звернення до вузького спеціаліста, наприклад, вам можуть виписати направлення до нейрохірурга, якщо виявлені ознаки крововиливу в головний мозок.

Лікування сильного головного болю

Залежно від результатів діагностики, лікар може порекомендувати вам два варіанти лікування:

Лікування сильного головного болю в домашніх умовах

Більшість людей, які страждають сильними головними болями, як правило, можуть контролювати спалахи болю, застосовуючи певні знеболюючі засоби, такі як Парацетамол (Ацетамінофен). Прийом Ібупрофену (Адвіла) або інших нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) не рекомендується, тому що, якщо головний біль виник через крововилив в мозок, лікування цими засобами може погіршити стан хворого.

Деякі головні болі напруги полегшуються в результаті усунення ситуацій, що викликають стрес у людини, а також при використанні методів для зняття стресу, про що докладно читайте тут — Як позбутися від стресу — 10 кращих способів.

Прикладання прохолодного, вологого рушника на лоб може також допомогти зменшити симптоми головного болю.

Людині, яка страждає на хронічну мігрень необхідно обговорити план лікування з його лікарем. Якщо потерпілий продовжує відвідувати відділення швидкої допомоги, необхідно захистити його від повторного КТ-сканування, тому що людина піддасться шкідливому опроміненню повторно, що вкрай шкідливо для організму і ніяк не сприятиме прискоренню одужання.

Лікування сильного головного болю під наглядом лікаря

Лікування головного болю залежить від конкретного діагнозу, і в деяких випадках це вимагає постійного контролю з боку лікаря, особливо якщо це стосується лікування та контролю симптомів хронічної мігрені, кластерних головних болів і ін.

Прогноз

Більшість головних болів не є серйозними і можуть бути усунені навіть без лікування. Головні болі, що носять більш серйозний характер, наприклад, такі як мігрені і кластерні головні болі повинні бути оцінені лікарем, після чого призначається відповідний курс лікування.

Деякі головні болі мають страшніший прогноз, особливо, якщо вони не лікуються. Наприклад, якщо не лікувати головний біль, викликані інфекцією головного мозку або кровотечею, це може привести до важкої інвалідності або навіть смерті. Навіть при лікуванні деяких хворих, прогноз все ще може бути невтішним, особливо при несвоєчасно розпочатому лікуванні, або якщо крововилив в мозок виявилося значним.

Підведемо підсумок

Слід пам’ятати, що сильний головний біль може бути потенційно небезпечна для життя. Такі симптоми, як головний біль, що супроводжується високою температурою і ригідністю потиличних м’язів; головний біль, що починається раптово і дуже інтенсивно; головний біль, що виникла в результаті травми голови; головний біль, що супроводжується втратою зору або онімінням рук, або ніг, можуть вказувати на наявність серйозного патологічного стану. У разі, якщо у вас або у вашого близької людини виникли подібні симптоми, слід невідкладно викликати швидку допомогу.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: