Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Симптоми апендициту + 16 найкращих методів відновлення

Симптоми апендициту + 16 найкращих методів відновлення

Апендикс являє собою придаток сліпої кишки, який здійснює захисну функцію і є надійним сховищем корисних мікроорганізмів, що населяють кишечник. Апендицит — це запалення апендикса, яке здатне привести до його розриву і викликати серйозні ускладнення аж до летального результату.

Що таке апендицит?

Апендицит є запаленням апендикса, яке може привести до його розриву. Де знаходиться апендицит? Апендикс є невеликим пальцевидний орган, розташований у правій клубової області (в правому нижньому кутку живота — під печінкою), недалеко від правої кістки стегна. Коли апендикс запалюється, людина може відчувати такий поширений перший симптом апендициту, як раптовий біль, часто починається в нижньому правому куті живота або поблизу пупка. У міру того, як запалення погіршується, біль стає більш серйозною.

У той час як тупа травма живота, наприклад, автомобільна аварія або спортивна травма, може привести до розриву апендикса, його обструкція також може стати причиною розриву. Коли апендикс закупорений, бактерії всередині нього починають швидко розмножуватися. Це викликає абсцес і утворення гною. Якщо апендикс розривається, гній і бактерії поширюються по черевній порожнині і потрапляють в кровотік. Ось чому, коли з’являються симптоми апендициту людина потребує невідкладної медичної допомоги.

Щорічно проводиться близько 300 000 апендектомія. Фактично, це найпоширеніша екстрена операція в розвинених країнах. Симптоми апендициту повинні сприйматися серйозно. Як дітям, так і дорослим потрібна негайна медична допомога.

Згідно Клівленда клініці, апендицит є найбільш поширеною причиною абдомінальної хірургії у дітей. Фактично, чотирьом з кожних 1000 дітей у віці до 14 років в якийсь момент показана апендектомія. Щороку в розвинених країнах у 1 з 500 чоловік виникає апендицит, в результаті чого пацієнт потребує негайної медичної допомоги. На щастя, ми можемо благополучно жити після видалення апендициту.

Ознаки та симптоми апендициту

Як розпізнати апендицит? Ранні симптоми апендициту можуть бути неправильно витлумачені можуть бути переплутані з такими станами, як розлад шлунка або здуття живота, тому що спочатку часто можуть бути присутніми незначні спазми. Якщо цей стан триває більше 24 годин, і з’являються інші симптоми апендициту в наведеному нижче списку, прийшов час звернутися до лікаря.

Як визначити апендицит? Найбільш поширеними ознаками та симптомами апендициту у дітей і дорослих є:

Якщо ви вагітні, симптоми апендициту можуть починатися з болю у верхній частині живота, так як апендикс під час вагітності зсувається трохи вище. Апендицит у вагітних жінок не рідкість — насправді апендицит зустрічається у 1 з 1500 вагітних. Якщо ви вагітні і відчуваєте які-небудь симптоми, які не списуйте їх на ранні пологи або дискомфорт, пов’язаний з вагітністю. Раннє втручання є ключем до здорової вагітності.

Ознаки та симптоми апендициту у маленьких дітей складніше визначити.

Симптоми апендициту у маленьких дітей можуть включати:

Якщо ці симптоми з’являються з підвищеною температурою, негайно зверніться за невідкладною медичною допомогою.

Причини і фактори ризику

Хоча дослідники не до кінця розуміють причини запалення апендициту у деяких людей, інфекція, запалення або обструкція в апендиксі або травному тракті, мабуть, є найбільш поширеною причиною. Закупорка апендикса може привести до розмноження бактерій, що швидко призведе до запалення апендикса, набрякання і заповнення гноєм. Якщо апендикс лопається, інфекція поширюється по черевній порожнині і потрапляє в кровотік.

Ось загальновизнані фактори ризику розвитку апендициту:

Традиційне лікування

Апендицит — серйозне захворювання, що вимагає невідкладної медичної допомоги. Щоб визначити найкращий курс дій, лікар проведе фізичне обстеження, проведе аналіз крові і сечі, а також часто може направити на комп’ютерну томографію (КТ), магнітно-резонансну томографію (МРТ) або абдомінальне УЗД (УЗД апендициту), для подальшого розуміння стану і симптомів апендициту, які ви відчуваєте. Буде вивчена повна медична історія. Крім того, медична бригада, швидше за все, запитає про симптоми травлення, включаючи недавніх дефекаціях.

Якщо апендикс не розірвано, людині будуть вводитися антибіотики. Крім того, може знадобитися від 12 до 24 годин спостереження в лікарні. Але, якщо апендикс лопнув, він буде видалений хірургічним шляхом. Більшість апендектомія сьогодні виконуються як лапароскопічна операція (видалення апендициту лапароскопией), яка дозволяє зменшити біль і рубці, і полегшує більш швидке загоєння. Однак, якщо апендикс лопнув, і інфекція поширилася по черевної порожнини, лапароскопія апендициту може виявитися неприйнятною.

Коли апендикс лопається, бактерії і гній потрапляють в черевну порожнину, в результаті чого хірургу необхідно якомога швидше очистити нутрощі людини від бактерій і гною. Після операції з живота буде виведена трубка, яка залишиться в такому положенні на пару тижнів. Трубка потрібна щоб абсцес продовжував стікати. Також будуть призначені антибіотики, щоб позбавити організм від інфекції. Після апендектомії більшість пацієнтів з апендицитом без ускладнень звільняються через пару днів.

В даний час в David Geffen School of Medicine at UCLA проводиться клінічне дослідження, метою якого є визначення, чи безпечно і ефективно чи лікування апендициту (до розриву) в амбулаторних умовах тільки за допомогою антибіотиків. Початкові результати є багатообіцяючими. Дослідники очікують остаточних результатів в 2021 році.

16 Природних способів відновлення після апендициту

Ось найбільш ефективні способи відновлення після видалення апендициту:

1. Дотримуйтесь рекомендацій хірурга щодо активності, ліків і догляду за раною

Як правило, після лапароскопічної хірургічної операції вам необхідно обмежити активність протягом трьох-п’яти днів. Після відкритої апендектомії ви повинні обмежити активність протягом 10-14 днів. Рухайтеся повільно і свідомо; уникати перенесення або підбору важких предметів. Місце розрізу повинно залишатися чистим і сухим.

2. Практикуйте керовані образи

За даними клініки Майо, після апендектомії керовані образи можуть допомогти контролювати біль. Це може бути особливо корисно для дітей, які можуть відчувати занепокоєння, а також біль після операції. Відомо, що керована медитація полегшує занепокоєння, зменшує біль, покращує якість сну і багато іншого.

3. кашляє обережно

Після апендектомії кашель досить хворобливий. Щоб запобігти деяким болю, натискайте на живіт перед тим, як кашляти. Скрутіть рушник або використовуйте подушку — покладіть її на живіт і акуратно трохи натискайте на неї перед кашлем або чханням, щоб запобігти біль.

4. Ароматерапія

Апендектомія — це травматичне фізичне подія, і для відновлення потрібен час. Велика кількість відпочинку і розслаблення після операції допоможе вам відчувати себе краще і відновлюватися швидше. Щоб стимулювати розслаблення, зменшити біль і краще спати, використовуйте ароматерапію. Дослідження показують, що ароматерапія з використанням ефірного масла лаванди знижує розумову стрес і занепокоєння. Після травми такого характеру діти особливо сприйнятливі до страху і тривозі. Аромат ефірних масел може допомогти усунути ці емоції.

Існує широкий спектр досліджень, які показують, що ароматерапевтические кошти зменшують болі будь-якого характеру і можуть навіть надавати довгострокову дію в відношення зменшення болю у пацієнтів з опіками, ревматоїдний артрит, під час пологів і у людей, які страждають хронічним болем. Пара цих досліджень виявила високу ефективність ефірного масла лаванди або комбінацію рожевого і лавандового масел, в той час як в інших дослідженнях не було вказано певний ефірну олію.

5. Гомеопатична Арніка 6X

Відома своїми протизапальними і знеболюючими властивостями, арніка може також зменшити припухлість після операції. Використовуйте за призначенням протягом двох тижнів після операції.

6. Підтримуйте здорову функцію печінки

Після апендициту важливо підтримувати функцію печінки. Анестетики, які використовуються під час операції, можуть привести до зниження функції печінки, що викликає накопичення токсичних речовин. Протягом декількох тижнів після апендектомії уникайте вживання занадто великої кількості кофеїну і алкоголю, а також традиційно вирощуваних фруктів, овочів і м’яса. Зосередьтеся на свіжих, органічних продуктах, домашньому м’ясі і дикої спійманої риби, такої як лосось.

7. Підвищіть здоров’я імунної системи

Уникайте інфекцій після апендектомії, особливо якщо апендикс лопнув, і бактерії і гній потрапили в черевну порожнину. Кращий спосіб захиститися від інфекції — забезпечити оптимальну ефективність вашої імунної системи. Практикуйте кращі поради, щоб підвищити вашу імунну систему, включаючи прийом високоякісних добавок, таких як імбир, кордицепс, женьшень, вітамін D, ехінацея та ін.

Апендикс є частиною травного тракту, тому ви можете під час лікування відчувати деякі нові шлунково-кишкові симптоми. Дотримуйтеся здорового раціону харчування і уникайте будь-яких фабричних продуктів, фаст-фуду і будь-яких продуктів, до яких ви чутливі, в тому числі глютеносодержащіе продукти і звичайні молочні продукти. Їжте потроху і тільки поживні, багаті безліччю корисних речовин продукти.

8. Бромелайн

У невеликому дослідженні, проведеному дослідниками з University of Texas Advanced Wound Healing, добавка, що містить вітамін С, екстракт виноградних кісточок, рутин і бромелайн, сприяла швидшому загоєнню, а учасники в меншій мірі відчували почервоніння і набряк.

Бромелайн (фермент, знайдений в ананасі), демонструє неймовірну науково доведену користь для здоров’я. Він ефективно використовується з метою профілактики раку, серцево-судинних захворювань і цукрового діабету. Після операції приймайте тисячі міліграмів високоякісної добавки бромелайна три рази в день, щоб стимулювати загоєння.

9. Вітамін C

Вітамін C допомагає організму метаболизировать анестетики, які використовуються під час операції, і може допомогти прискорити загоєння, повідомляють дослідники з медичного центру Gundersen Lutheran. Доктор і провідний пластичний хірург Майкл А. Фіоріллов, рекомендує приймати 2000 міліграмів на день високоякісної добавки вітаміну C будь-якій людині з відкритою раною, так як ця добавка допомагає рані гоїтися швидше.

Крім того, робіть упор на споживання органічних продуктів, багатих вітаміном С, таких як гуава, апельсини, лимони, червоний або зелений перець і папайя. Вітамін С підвищує імунну систему і допомагає поліпшити засвоєння мінералів, що є ключовим фактором при відновленні після операції.

10. Вітамін A

Якщо у вас хвороба Крона, ви веган, у вас проблеми з підшлунковою залозою або у вас муковісцидоз (кістозний фіброз) — ви можете відчувати дефіцит вітаміну А. Дефіцит вітаміну А може зробити вас більш сприйнятливими до розвитку інфекції, що може бути неймовірно небезпечно після операції і травми.

Ось рекомендована добова доза вітаміну А:

Діти:

Дорослі жінки:

Дорослі чоловіки:

Крім того, вживайте багато багатих на вітаміни продуктів, таких як дикий спійманий тунець, морква, солодка картопля (батат) та листова зелень — це допоможе підвищити імунну систему при відновленні після апендициту.

11. Цинк

Навіть незначний дефіцит цинку може перешкоджати відновленню після видалення апендициту. Згідно Boston University School of Medicine, підвищене споживання вітаміну А, вітаміну Е і цинку може впливати на швидкість загоєння ран. Насолоджуйтесь багатими цинком продуктами під час відновлення після операції, наприклад, яловичина і баранина, насіння гарбуза, нут і навіть какао-порошок сприятимуть прискореному загоєнню.

12. Аргінін і омега-3

Дослідження, проведене Shriners Hospitals for Children і University of Cincinnati Medical Center, показало, що комбінація аргініну і омега-3 жирних кислот зменшує число інфекцій після хірургічних операцій на 50%, що значно скорочує перебування в лікарні і відділенні інтенсивної терапії.

У дослідженні пацієнтам давали 10 г аргініну, а також індивідуальну дозу омега-3. В якості запобіжного заходу, аргінін не слід давати, якщо у пацієнта сепсис або високий кров’яний тиск.

13. Глютамин

Незамінна амінокислота глутамін підтримує здоров’я шлунково-кишкового тракту. Крім того, дослідження показують, що вона знижує ризик зараження після операції або травми. Під час одужання приймайте від 2 до 5 г глютамина два рази в день разом з високоякісними добавками вітаміну В12 для досягнення найкращих результатів.

14. Прибуток

Анестетики і антибіотики, які використовуються під час і після операції завдають шкоди здоровому бактеріального балансу кишечника. Щоб відновити мікрофлору, приймайте високоякісні пробіотичні добавки, які забезпечують не менше 50 мільярдів КУО на порцію. Крім того, включіть в раціон харчування продукти, багаті пробіотиками, такі як кефір, йогурт, квашена капуста і яблучний оцет.

Детально про те, навіщо після прийому антибіотиків необхідно приймати пробіотики і які з них найкраще працюють ви можете дізнатися тут — Як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків і найголовніше «чому».

15. Кокосове масло

Щоб запобігти утворенню значних рубців, як тільки шви або скоби були видалені, обережно втирайте кокосове масло навколо шраму. Це допоможе живити шкіру і запобігти поширенню будь-яких грибкових, вірусних і бактеріальних інфекцій на шкірі.

16. Насолоджуйтесь корисними продуктами

Апендикс є частиною травної системи, тому під час одужання необхідна здорова, чиста дієта. Доктор Елсон М. Хаас, доктор медицини, засновник і директор профілактичного медичного центру Марін в Сан-Рафаелі, Каліфорнія, каже, що дієта після операції повинна бути легкою, не жирної і легко засвоюваній. Зосередьтеся на багатих поживними речовинами білкових порошках, кістковому бульйоні і органічних продуктах.

Запобіжні заходи

Якщо апендикс лопається, інфекція і бактерії можуть поширитися по всій черевної порожнини, викликаючи перитоніт — це може бути небезпечним для життя. Прийміть всерйоз симптоми апендициту і швидко зверніться до лікаря.

Після апендектомії зверніться до лікаря, якщо у вас спостерігається висока температура тіла, озноб, кровотеча або гнійні виділення з місця розрізу, блювота, втрата апетиту, кашель, задишка, судоми, відсутність дефекації протягом двох днів або довше, або діарея протягом трьох або більше днів.

Заключні думки про апендицит

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: