Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Симптоми харчового отруєння у дорослих і дітей

Симптоми харчового отруєння у дорослих і дітей

Симптоми харчового отруєння можуть варіюватися в залежності від типу патогена, що став причиною виникнення цього хворобливого стану.

Симптоми харчового отруєння у дорослих не відрізняються від симптомів харчового отруєння у дітей, проте діти можуть переносити хворобу гірше, тому що їх імунна система ще недостатньо розвинена. Існують деякі характерні ознаки, знаючи які, ви можете досить точно визначити, що у вас або вашого близької людини виникло саме харчове отруєння.

Наприклад, при отруєнні сальмонелою (викликає сальмонельоз), який є найбільш поширеним типом харчового отруєння в розвинених країнах, виникають спазми в животі, головний біль, нудота, лихоманка, блювота і пронос. Ці симптоми досить поширені, і, за великим рахунком присутні практично в кожній формі харчового отруєння.

Крім того, під час болісних симптомів хвороби, ви часто не можете приділяти увагу тонким відмінностям між спазмами в животі і болем в животі.

Харчове отруєння або розлад шлунка?

Крім того, ви могли б запитати себе, чи дійсно ви відчуваєте симптоми харчового отруєння або у вас може бути просто розлад шлунка.

Насправді, термін «розлад шлунка» є просто вираженням, використовуваним для опису симптомів, які найчастіше можуть бути викликані харчовим отруєнням.

З цієї причини, наявність тих чи інших симптомів не завжди може дати можливість точно діагностувати випадок харчового отруєння. Ви також можете постаратися згадати, що ви недавно вживали в їжу і де саме ви їли. Наприклад, багато людей можуть відчувати незначну нудоту, після того, як вони переїли. Звичайно, досить легко списати все на переїдання (якщо таке мало місце бути), коли в дійсності це може бути випадок отруєння сальмонелою.

І якщо разом з вами хтось ще їв ту ж їжу і у нього (них) виникли аналогічні симптоми, все говорить про харчове отруєння.

Це важливий момент, тому як питання «чи є ці симптоми просто розладом шлунка або харчовим отруєнням» може здатися просто питанням семантики. Але насправді дуже важливо знати і розрізняти ці моменти, тому що, якщо ви з’їли заражену їжу, вам необхідно застерегти рідних вам людей, щоб вони не їли ті ж продукти, які могли викликати харчове отруєння у вас. З іншого боку, якщо ви отруїлися в закусочній або ресторані, дуже важливо повідомити про це в місцевий відділ охорони здоров’я, щоб запобігти масовим випадки отруєння.

Зверніть увагу на кожен симптом харчового отруєння в окремо, тому що кожен з них може вказувати на зараження тим чи іншим патогеном, небезпека яких варіюється від незначної до дуже серйозної.

Читайте: Перша допомога при харчовому отруєнні — що можна, а чого не можна.

Блювота

Найбільш поширеним симптомом харчового отруєння у дорослих і дітей є блювота. Організм людини за допомогою блювоти просто намагається позбутися від їжі, що містить хвороботворні бактерії і токсини.

Блювота є одним з ознак харчового отруєння, викликаного наступними бактеріями:

Діарея

Ще одним дуже поширеним симптомом харчового отруєння є діарея. Її виникнення може бути викликано наступними бактеріями:

Головний біль

Навіть головний біль може бути ознакою харчового отруєння, але в такому випадку вона зазвичай з’являється в поєднанні з деякими іншими описаними тут симптомами. Головний біль може бути присутнім при харчових отруєннях, викликаних наступними бактеріями:

Біль в животі і спазми в черевній порожнині

Дуже часто не так легко відрізнити болю в животі, викликані судомами від будь-якого іншого типу болю в животі. Тим не менш, це може бути симптомом зараження деякими з наступних хвороботворних бактерій:

Читайте: 13 засобів для лікування харчового отруєння в домашніх умовах.

Нудота

Звичайно, основним симптомом харчового отруєння у дітей і дорослих є нудота. Її інтенсивність може варіюватися від незначної до важкої, що викликає блювотний рефлекс і спазми в животі. Як і у випадку з головним болем, цей симптом повинен розглядатися в поєднанні з деякими з інших ознак харчового отруєння. Нудота є одним з ознак потрапляння в організм наступних патогенів:

Підвищена температура тіла (лихоманка)

Оскільки бактерії, що викликають хворобу, як правило, (але не завжди) викликають інфекцію, одним з найпоширеніших симптомів харчових отруєнь є підвищення температури тіла (лихоманка). Попадання з їжею наступних бактерій в шлунково-кишковому тракті здатне викликати підвищення температури тіла:

Зневоднення

Це небезпечний стан може бути викликано блювотою і діареєю. У вас може розвинутися зневоднення організму при отруєнні такими патогенами:

М’язовий біль і спазми

Хворобливі спазми в черевній порожнині і м’язовий біль може виникати при попаданні в шлунково-кишковому тракті наступних хвороботворних мікроорганізмів:

Ботулізм: Важливо знати

Ботулізм є однією з найбільш смертоносних форм харчового отруєння, викликаного бактеріями ботуліна, що мешкають в безкисневому середовищі. Це робить їх відмінними від інших харчових патогенів. Ботулізм також викликає унікальний набір симптомів, за якими ви в змозі його визначити, і ви можете побачити, що вони відрізняються від описаних вище симптомів, що викликаються іншими патогенами. До симптомів ботулізму відносяться:

У разі появи симптомів ботулізму, терміново зверніться до швидкої допомоги. Вкрай небезпечно для життя.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: