Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Симптоми і ознаки цукрового діабету у чоловіків: ускладнення, ризики

Симптоми і ознаки цукрового діабету у чоловіків: ускладнення, ризики

Цукровий діабет підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і може викликати проблеми з очима, шкірою, нирками і нервовою системою. Еректильна дисфункція і урологічні проблеми є можливими симптомами та ознаками цукрового діабету у чоловіків. Відмова від куріння, регулярні фізичні навантаження і підтримання здорового ваги — це дуже ефективні способи запобігання виникненню діабету.

Цукровий діабет — це захворювання, при якому ваш організм не може виробляти достатньої кількості інсуліну, не може використовувати інсулін, або і те, і інше. При цукровому діабеті рівень цукру в крові підвищується. Якщо ви не почнете вчасно контролювати ваш стан, це може викликати ускладнення.

Потенційні наслідки діабету для здоров’я часто дуже серйозні. Цукровий діабет підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і може викликати проблеми з очима, шкірою, нирками і нервовою системою. Діабет також може викликати еректильну дисфункцію (ЕД) та інші урологічні проблеми у чоловіків.

На щастя, багато хто з цих ускладнень можна попередити або вилікувати, приділяючи належну увагу вашому здоров’ю.

Ранні симптоми і ознаки

Ранні симптоми цукрового діабету у чоловіків часто не виявляються, тому що вони можуть здатися недостатньо серйозними. До деяких з найлегших перших ознак і симптомів раннього діабету відносяться:

Якщо ви не почнете лікувати цукровий діабет на ранній стадії, у вас можуть виникнути ускладнення, до яких відносяться проблеми з вашою шкірою, очима і нервами (включаючи пошкодження нервів або невропатії).

Остерігайтеся бактеріальних інфекційних захворювань століття (ячмінь на оці), волосяних фолікулів (фолікуліт) або нігтів на руках і ногах. Крім того, зверніть увагу на будь-які колючі і стріляють болю в ваших руках і ногах. Всі ці ознаки можуть свідчити про ускладнення цукрового діабету.

Симптоми цукрового діабету у чоловіків

Ознаками і симптомами цукрового діабету у чоловіків можуть стати ряд розладів і захворювань, що викликаються діабет. До цих розладів і захворювань належать:

Еректильна дисфункція (ЕД)

Еректильна дисфункція — це неможливість досягнення або підтримки ерекції. Цей стан може бути симптомом багатьох проблем зі здоров’ям, включаючи високий кров’яний тиск, стрес, захворювання нирок, захворювання кровоносної або нервової системи. Також еректильна дисфункція може виникнути в результаті куріння і медикаментозного лікування.

Згідно з даними National Diabetes Information Clearinghouse, у чоловіків з цукровим діабетом ризик розвитку ЕД підвищений. Організація заявляє, що від 20 до 75 відсотків чоловіків з діабетом мають еректильну дисфункцію. Якщо ви відчуваєте ЕД, розгляньте цукровий діабет як можливу причину.

Пошкодження вегетативної нервової системи

Діабет може пошкодити вегетативну нервову систему (ВНС) і привести до сексуальних проблем. ВНС контролює розширення або звуження кровоносних судин. Якщо кровоносні судини і нерви в статевому члені пошкоджені діабетом, у вас може розвинутися ЕД, так як захворювання кровоносних судин уповільнюють приплив крові до статевого члена. Це ще одна поширена причина розвитку ЕД серед чоловіків з діабетом.

Ретроградна еякуляція

Чоловіки з цукровим діабетом можуть також зіткнутися з ретроградною еякуляцією. Це призводить до того, що сперма виділяється в сечовий міхур. Симптомом ретроградної еякуляції є помітно меншу кількість сперми, що виділяється під час еякуляції (сім’явиверження під час статевого акту).

Урологічні проблеми

Урологічні проблеми можуть виникати у чоловіків з цукровим діабетом через діабетичного ушкодження нерва (діабетична нейропатія). До цих проблем відносяться:

Вкрай важливо відверто поговорити з лікарем про еректильної дисфункції і інших сексуальних або урологічних ускладненнях. Прості аналізи крові можуть допомогти діагностувати діабет. Виявлення причини виникнення ЕД може також допомогти вам виявити інші недіагностовані проблеми.

Фактори ризику розвитку діабету у чоловіків

Багато факторів можуть збільшити ризик розвитку ускладнень при цукровому діабеті у чоловіків. До цих факторів ризику можна віднести:

Повна відмова від куріння, регулярні фізичні навантаження і підтримання здорового ваги — дуже ефективні способи запобігання виникнення цукрового діабету.

Профілактика цукрового діабету у чоловіків

Щоб запобігти урологічні та інші пов’язані з цукровим діабетом проблеми, тримайте свій рівень глюкози в крові під контролем. Ліки, регулярні фізичні вправи і правильна дієта можуть допомогти вам контролювати рівень цукру в крові.

Такі стани, як діабет або серцева недостатність, можуть призводити до емоційних проблем, включаючи тривогу або депресію. Вони можуть погіршити вашу ЕД та інші аспекти вашого здоров’я. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви починаєте відчувати почуття безнадії, смутку, тривоги або занепокоєння.

Лікування симптомів цукрового діабету у чоловіків

Лікування цукрового діабету полягає в зміні способу життя і застосуванні деяких препаратів для нормалізації рівня цукру в крові, лікування еректильної дисфункції та ін.

Лікарські засоби

Ліки для лікування еректильної дисфункції, такі як Тадалафіл (Сіаліс), Варденафіл (Левітра) і Силденафіл (Віагра), можуть допомогти вам контролювати вашу ЕД. Ліки, змішані з простагландинами, також можуть вводитися в ваш пеніс, щоб допомогти лікувати еректильну дисфункцію. Ваш лікар може також направити вас до уролога або ендокринолога для лікування станів, що виникають при низькому рівні тестостерону, який є поширеним результатом цукрового діабету у чоловіків.

Низький рівень тестостерону може призвести до втрати інтересу до сексу, зменшення маси тіла і депресії. Розмова з вашим лікарем про ці симптоми може дозволити вам отримати необхідне лікування у вигляді ін’єкцій тестостерону або використання патчів і гелів, які підвищують рівень тестостерону.

Зміни способу життя

Певні варіанти способу життя можуть значно вплинути на ваше фізичне і психічне благополуччя, якщо у вас цукровий діабет:

Висновок

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, чоловіки трохи частіше жінок страждають на цукровий діабет. Це захворювання є зростаючою проблемою в розвинених країнах для багатьох людей, включаючи дітей, і зростання епідемії ожиріння може більшою мірою бути відповідальним за розвиток діабету.

Якщо у вас підвищений рівень цукру в крові і ризик розвитку цукрового діабету 2 типу підвищений, ви можете запобігти його. Якщо ви вже страждаєте діабетом, ви все ще можете мати хороший рівень здоров’я і життя. При здоровому способі життя і правильно підібраних ліки ви можете запобігти або впоратися з ускладненнями.

Життєво важливо бути фізично активним. Здайте кров на аналіз, якщо ви не можете згадати, коли ви в останній раз перевіряли ваш рівень глюкози в крові, особливо якщо ви відчуваєте еректильну дисфункцію або інші добре відомі ускладнення цукрового діабету у чоловіків.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: