Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Симптоми і ознаки емфіземи легенів, ускладнення

Симптоми і ознаки емфіземи легенів, ускладнення

Ознаки емфіземи легенів варіюються в залежності від ступеня пошкодження легеневої тканини, в результаті чого людина буде відчувати задишку, утруднене дихання, кашель і брак кисню при фізичному навантаженні (наприклад, під час виконання фізичних вправ або при піднятті важких предметів). Емфізема легенів є хронічним, прогресуючим захворюванням, в результаті чого симптоми і ознаки зазвичай погіршуються з плином часу.

Симптоми емфіземи легенів

Оскільки захворювання розвивається поступово, у багатьох випадках людина навіть не підозрює про те, що у нього емфізема, до тих пір, поки не сталося необоротне ушкодження легенів. Епізоди погіршення симптомів (так звані загострення) досить поширені у пацієнтів з емфіземою легенів. Загострення виникають все частіше на пізніх стадіях цього захворювання.

Крім задишки, утрудненого дихання і кашлю, у людей можуть виникати також і інші симптоми емфіземи легенів, такі як:

Пацієнти, які страждають емфіземою легенів, часто також хворіють на хронічний бронхіт. Хронічний бронхіт призводить до продуктивного кашлю, який не проходить протягом не менше 3-х місяців, виникаючи щорічно протягом 2-х років поспіль.

Ознаки емфіземи легенів

Ознаками емфіземи легенів є:

У міру прогресування емфіземи, багато пацієнтів відчувають задишку від найменшої активності або навіть при малорухливому способі життя. Вони часто демонстративно видихають через зімкнуті губи, що є способом зробити дихальний процес більш ефективним шляхом дихання через гофровані (стиснуті) губи.

Пацієнти також можуть мати тенденцію нахилятися вперед і підтримувати себе своїми руками, впираючись долонями в коліна. Ця позиція може допомогти полегшити дихання, дозволяючи пацієнтам більш ефективно використовувати допоміжні дихальні м’язи (тобто, м’язи спини, живота або шиї, які зазвичай не використовуються при диханні).

Ускладнення емфіземи легенів

Емфізема може викликати ряд ускладнень, а саме захворювання має високий рівень смертності. Почуття тривоги, депресія і порушення сну є поширеними станами пацієнтів з емфіземою легенів.

До ускладнень цього захворювання відносяться:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: