Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Система харчування при псоріазі: основи харчування і рекомендації

Система харчування при псоріазі: основи харчування і рекомендації

Псоріаз є аутоімунної реакцією, спрямованою на конкретні області організму, в основному на шкіру і суглоби. Але, як і чому імунна система починає боротися зі своїми тканинами, є загадкою для лікарів.

Певне харчування при псоріазі може відігравати велику роль в контролюванні спалахів захворювання. У той час як існує мало доказів того, що є безсумнівна зв’язок використання системи харчування з поліпшенням симптомів псоріазу, багато людей повідомляють, що зміна їх раціону або вживання харчових добавок надає позитивний вплив на їх захворювання.

Ви можете сказати — так, ближче до справи. Що саме мені необхідно їсти і від чого відмовитися? Відповідь проста. Більшу частину того ж, що лікарі рекомендують для профілактики захворювань серця, діабету і об’ємної талії: харчування з низьким вмістом насичених жирів і цукру і великої кількості фруктів і овочів.

Ось те, що ви повинні знати, коли заглядаєте в ваші кухонні шафи і холодильник в пошуках чого-небудь пожувати:

Баланс Омега-3 і Омега-6 жирних кислот

Ключем до хорошого здоров’я, є баланс омега-3 жирних кислот (містяться в насінні льону, кунжутному маслі, риб’ячому жирі та ін.) І омега-6 жирних кислот (містяться в кукурудзяному і соняшниковій олії, волоських горіхах і ін.). Омега-3 жирні кислоти допомагають зменшити запалення, в той час як більшість омега-6 жирних кислот, як правило, сприяють запаленню.

В ідеалі, в системі харчування при псоріазі повинні переважати омега-3 жирні кислоти (в 2 — 4 рази більше, ніж омега-6). Але, як правило, в раціоні людей, в значній мірі переважають омега-6 жирні кислоти (в 14 — 25 разів більше, ніж омега-3). Цей дисбаланс погіршує стан людей, які страждають на псоріаз. Занадто велика кількість омега-6 жирних кислот збільшує вироблення організмом деяких простагландинів і лейкотрієнів, які можуть привести до запалення шкіри.

Кращим вибором для здоров’я буде: вживання жирних сортів холодноводних риб, таких як лосось, скумбрія і макрель. Британське дослідження показало, що люди з псоріазом, які щодня вживали 180 грам лосося, відчули 15% поліпшення симптомів псоріазу, таких як свербіж і лущення, всього за 6 тижнів.

Іншим хорошим джерелом омега-3 жирів, є лляне насіння (перемеліть його в кавомолці і додавайте в каші і салати). Крім того, постарайтеся обмежити споживання прозапальних смажених і жирних продуктів.

Маса багатих антиоксидантами продуктів на вашій тарілці

В італійському дослідженні порівняли дві групи людей, які страждають на псоріаз. Перша група слідувала дієті (див. Дієта при псоріазі), багатою морквою, свіжими фруктами і зеленими овочами, а друга в значній мірі недоодержувала цих багатих антиоксидантами продуктів. Люди, які слідували антиоксидантної дієті, в меншій мірі були схильні до спалахів псоріазу, ніж ті, в чиїй дієті не вистачало перерахованих вище продуктів.

Обмежте споживання алкоголю і куріння

Дослідження показали, що серед алкоголіків і курців значно підвищена захворюваність на псоріаз, а ефективність лікування сильно знижена. Куріння, фактично подвоює ризик розвитку псоріазу у людини і погіршує його стан. Більш того, якщо ви п’єте алкогольні напої, щоб впоратися з емоційним стресом, який часто виникає в зв’язку з цим шкірним захворюванням, ви можете погіршити ваш стан і будете перешкоджати ремісії.

Лікарі часто рекомендують своїм пацієнтам пити алкоголь тільки в помірних кількостях: щоденний келих вина, як правило, не шкодить.

Примітка: Вживання алкоголю в будь-якій кількості може спровокувати небезпечні побічні ефекти, якщо його поєднувати з деякими ліками від псоріазу, такими як метотрексат або ацитретин.

Не переїдайте

Між псоріаз і ожирінням існує тісний зв’язок. Система харчування при псоріазі має включати в себе продукти харчування, багаті клітковиною (фрукти, овочі та цільні злаки), в зв’язку з тим, що вони допомагають контролювати ваш вагу. Підтримання ваги в нормі може допомогти запобігти спалаху псоріазу. Крім того, у людей, які страждають ожирінням, часто шкіра треться об шкіру, що може посилити захворювання.

Певне харчування при псоріазі — це не все, що ви можете зробити для свого тіла. Вам необхідно використовувати різні методи лікування (наприклад, кошти для лікування псоріазу в домашніх умовах), мати правильний настрій і уникати стресових ситуацій. Сигаретний дим, сонячні опіки і навіть деякі ліки можуть викликати негативну реакцію, спровокувати появу симптомів псоріазу або посилити їх.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: