Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Скільки кави можна пити без шкоди для здоров’я

Скільки кави можна пити без шкоди для здоров'я

Кава є напоєм, що викликає безліч суперечок. Є величезна кількість людей, які говорять про те, що кава є чудовим напоєм, в той час як існує думка, причому досить обгрунтоване, що кава викликає звикання і він шкідливий.

Скільки кави можна пити і чи варто його пити взагалі? Якщо поглянути на наукові дослідження, то стане досить ясно, що кава несправедливо демонізують. Кава насправді є складним напоєм, що містить сотні біологічно активних сполук. Насправді, цей напій містить в своєму складі дуже багато антиоксидантів, що робить його дуже корисним для здоров’я людини. Дослідження також показують, що люди, що п’ють каву в меншій мірі схильні до таких захворювань, як цукровий діабет 2 типу, неврологічних розладів і захворювань печінки.

Проте, не дивлячись на те, що в каві є деякі переваги для здоров’я, це не означає, що його вживання обов’язково приносить користь і абсолютно безпечно.

Отже, скільки кави можна пити щоб максимізувати користь для здоров’я при мінімізації ризиків?

Давайте з’ясуємо…

Скільки кофеїну в чашці кави?

Активним інгредієнтом в каві є кофеїн — найбільш часто спожите психоактивну речовину в світі. Вміст кофеїну в чашці кави може сильно коливатися від 50 до 400 + мг на чашку. Невелика чашка кави (до 50 мл) може містити 50 мг кофеїну, в той час як велика (470 мл) може містити більше 300 мг кофеїну. Можна також приблизно підрахувати, що в середньому 200 мл чашка кави може містити в середньому 100 мг кофеїну.

У деяких джерелах допускається, що 400 мг кофеїну (4 чашки кави) в день, досить безпечні для більшості здорових дорослих. Тим не менш, багато людей можуть пити каву в набагато більших обсягах і не матимуть жодних проблем зі здоров’ям.

Майте на увазі, що існує також досить багато інших джерел кофеїну крім кави. До них відносяться — чай, безалкогольні напої, енергетичні напої, шоколад і деякі лікарські препарати.

Короткострокові симптоми при передозуванні кофеїном

Якщо ви п’єте занадто багато кави, неминучої розплатою для вас будуть деякі негативні наслідки, що відбиваються на вашому здоров’ї та самопочутті. Існують короткострокові і довгострокові симптоми при передозуванні кофеїном. Давайте поговоримо в першу чергу про короткострокові симптомах, які в основному пов’язані з самим кофеїном.

Кофеїн працює перш за все в головному мозку, де він впливає на функції нейротрансмітерів і надає стимулюючу дію. Якщо ви вип’єте занадто багато кави в короткий проміжок часу, ви відчуєте симптоми, які в основному пов’язані з вашим мозком і травною системою.

Ось найпоширеніші симптоми, що виникають при вживанні занадто великої кількості кофеїну:

Якщо ви відчуваєте такі симптоми після вживання кави, то ваш організм може бути чутливим до кофеїну. В цьому випадку вам необхідно скоротити його споживання (або просто не вживати кофеїн містять продукти взагалі).

Від передозування кофеїном можна і померти, але це практично неможливо зробити, вживаючи кави. Щоб це сталося, вам потрібно випити за день більше 100 чашок цього напою.

Вас також може зацікавити ця стаття — Шкода кави: 7 побічних ефектів.

Люди по-різному чутливі до кави і кофеїну

Кофеїн впливає на людей по-різному. Були виявлені багато генів, що впливають на нашу чутливість до кофеїну. Ці гени повинні відповідати за вироблення ферментів, що розщеплюють кофеїн в печінці, а також за чутливість рецепторів в головному мозку, на які впливає кофеїн. Вплив кофеїну на сон також генетично визначено. Деякі люди можуть випити кави і відразу після цього легко заснути, інші ж люди від чашки кави можуть не спати всю ніч.

Залежно від вашого генетичної будови, ви можете вживати багато кофеїну без негативних наслідків або ж дуже мало. Але більшість людей знаходяться десь посередині. Індивідуальна переносимість людини також дуже важлива. Ті, хто щодня вживає каву, можуть безсимптомно пити його набагато більше, ніж ті, хто п’є його рідко.

Важливо також розуміти, що деякі захворювання можуть вплинути на чутливість до кофеїну. Якщо ви страждаєте занепокоєнням, панічним розладом, серцевою аритмією, підвищеним кров’яним тиском (гіпертонією), діабетом, приймаєте ліки або у вас є будь-яке інше захворювання, то переносимість кофеїну в вашому випадку може бути значно знижена і вам краще поговорити про це з лікарем.

Деякі дослідження показали, що кава може допомогти продовжити життя

Тепер ми переходимо від короткострокових ефектів кави/кофеїну до довгострокових ефектів, наприклад, наскільки сильно впливає кава на тривалість життя людини.

У відносно новому дослідженні, опублікованому в журналі New England Journal of Medicine в 2012 році, спостерігали за 402260 людьми віком від 50 до 71 року.

Цей графік показує взаємозв’язок між споживанням кави і ризиком смерті в 12 — 13 річний період дослідження:

Як ви бачите на графіку, найбільш високий показник зниження смертності спостерігається при вживанні 4 — 5 чашок кави в день. У двох інших дослідженнях було виявлено, що вживання 4 чашок і 4 — 5 чашок кави в день, також знижувало відсоток смертності в період дослідження.

Проте, хотілося б відзначити, що вчені не зупинилися на цьому. Одне недавнє дослідження показало, що вживання 4 або більше чашок кави в день, було пов’язано зі збільшенням, але не зниженням ризику смерті, серед людей у ​​віці до 55 років.

Вживають каву піддаються меншому ризику розвитку деяких захворювань

Споживання кави також сприяє зниженню ризику розвитку різних захворювань.

Ось деякі з них:

Виходячи з вищеназваних цифр, ми бачимо, що найбільш оптимальне споживання кави знаходиться на рівні 4 — 5 чашок в день.

Важливо мати на увазі, що всі ці дослідження грунтуються на спостереженнях в природних умовах. Ці дослідження не можуть довести, що саме кава викликало зниження відсотка захворюваності. Вони показують тільки те, що п’ють каву, рідше хворіють цими хворобами. Однак, це не говорить про те, що результати цих досліджень можна сприймати не серйозно. Була пророблена колосальна робота по виявленню зв’язку вживання кави з ризиком розвитку різних захворювань і має бути кава все-таки відіграє значну роль в мінімізації ризику.

У більшості випадків, кава без кофеїну має також благотворно впливати на організм. Винятком є ​​хвороба Паркінсона, яка, здається, в першу чергу залежить від кофеїну.

Кофеїн має бути мінімізований або повністю виключений під час вагітності

У вагітних жінок кофеїн може проникати через плаценту і досягати плода, який не в змозі нормально метаболизировать цей алкалоїд. Деякі дослідження пов’язують високе споживання кофеїну під час вагітності з підвищеним ризиком викидня, мертвонародження, передчасних пологів і низької ваги дитини при народженні.

Як правило, жінкам в положенні, рекомендується обмежити споживання кофеїну до 100 — 200 мг в день (близько 1 — 2 чашок кави). Проте, багато експертів рекомендують повністю відмовитися під час вагітності від кави з кофеїном. Якщо ви хочете повністю убезпечити себе і вашої майбутньої дитини, повна відмова від кави є самим розумним вибором.

Детально про вживання кави під час вагітності читайте тут: Кава при вагітності — шкідливо чи ні?

4 — 5 чашок кави в день може бути золотою серединою

Скільки кави можна пити без шкоди для здоров’я? Виходячи з тих підтверджень, про яких ви вже знаєте, здається, 4 — 5 чашок кави в день, може бути оптимальним. Це кількість пов’язано з низьким ризиком передчасної смерті і зниженням ризику розвитку численних поширених захворювань, деякі з яких зачіпають сотні мільйонів людей по всьому світу.

Звичайно, це не означає, що люди повинні пити каву.

Людям, чутливим до кофеїну, а також тим, хто страждає певними захворюваннями, кращим вибором стане просто відмовитися від вживання цього напою. Якщо ж ви просто не любите каву — вас ніхто не змусить його пити. Якщо ж ви любите каву, але його вживання зазвичай робить вас неспокійними або погіршує ваш сон, то вживаючи його, ви можете завдати своєму організму більше шкоди, ніж користі.

Важливо пам’ятати, що дуже легко знизити корисні властивості кави, додавши до нього цукор або інші нездорові, калорійні інгредієнти.

На замітку:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: