Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Скільки можна пити зеленого чаю в день?

Скільки можна пити зеленого чаю в день?

Зелений чай є одним з найпопулярніших в світі напоїв.

В останні роки він також став більш відомий своїми лікувальними властивостями, завдяки чому став більш популярним в колах людей, які піклуються про своє здоров’я.

Зелений чай отримують з листя чайного куща (лат. Camellia sinensis ) і п’ють різними способами.

Його можна пити гарячим, холодним або навіть в порошкоподібному вигляді, і він відомий своїм високим рівнем вмісту антиоксидантів і корисними властивостями.

Але скільки можна пити зеленого чаю в день, щоб отримати максимальну користь для здоров’я? І чи не небезпечно пити занадто багато цього напою?

Ця стаття дає вичерпну підтверджену наукою інформацію про те, скільки можна пити зеленого чаю в день для досягнення оптимального результату.

Зелений чай володіє багатьма корисними властивостями

Зелений чай багатий поживними речовинами і рослинними з’єднаннями, які можуть надавати позитивний вплив на здоров’я людини.

Він містить потужні антиоксиданти під назвою катехіни, які можуть допомогти захистити організм від розвитку ракових захворювань.

Фактично, численні дослідження показують, що у людей, які п’ють зелений чай, значно рідше розвиваються багато видів раку, в порівнянні з тими, хто не п’є цього напою (1, 2).

Вживання зеленого чаю може допомогти запобігти такі види раку, як рак простати і рак молочної залози, які є двома найбільш поширеними видами раку у чоловіків і жінок, відповідно (3, 4).

Більш того, деякі дослідження показують, що зелений чай може знизити ризик розвитку цукрового діабету 2 типу та хвороби серця (5, 6, 7, 8).

І вживання зеленого чаю може навіть допомогти вам схуднути.

Вміщені в ньому кофеїн і катехіни прискорюють метаболізм і спалювання жиру (9, 10).

В цілому, дослідження показують, що вживання зеленого чаю може допомогти вам спалювати додатково 75-100 калорій в день (11).

Хоча це може здатися невеликою кількістю, це може призвести до значного зниження маси тіла в довгостроковій перспективі.

Іншими можливими корисними властивостями зеленого чаю є підтримка імунної системи, поліпшення роботи мозку, поліпшення стану зубів і зниження ризику розвитку артриту, хвороби Альцгеймера і Паркінсона (12, 13, 14).

Висновок:

Сполуки, присутні в зеленому чаї можуть чинити сильний вплив на здоров’я, включаючи зниження ризику розвитку раку, цукрового діабету та серцево-судинних захворювань.

Яка кількість зеленого чаю є оптимальним?

Дослідження, які вивчають корисні властивості зеленого чаю, показують суперечливі дані про те, скільки саме вам слід випивати цього напою щодня.

Деякі дослідження показують користь для здоров’я людей, які випивають всього одну чашку в день, в той час як інші дослідження вважають оптимальною кількістю п’ять або більше чашок на день (15, 16).

Зелений чай може допомогти знизити ризик розвитку декількох захворювань. Проте оптимальна кількість може залежати від конкретного захворювання.

Грунтуючись на вищезазначених дослідженнях, оптимально пити 3-5 чашок зеленого чаю в день.

Проте важливо відзначити, що деякі дослідження не виявили ніякого зв’язку між вживанням зеленого чаю і зниженням ризику розвитку захворювань, тому ці ефекти можуть відрізнятися в залежності від індивідуальних особливостей організму людини (25, 26).

Більшість дослідників виявили, що ті, хто п’є зелений чай, мають краще здоров’я, ніж ті, хто взагалі не п’є чай.

Висновок:

Кількість зеленого чаю, необхідного для отримання користі для здоров’я, сильно розрізняється в різних дослідженнях. Вживання мінімум 3-5 чашок зеленого чаю в день, здається, корисно для здоров’я, але оптимальна кількість може варіюватися в залежності від індивідуальних особливостей організму людини.

Можливі побічні ефекти вживання зеленого чаю

Кофеїн і катехіни в зеленому чаї добре відомі своїми корисними властивостями, але вони також можуть викликати побічні ефекти у деяких людей, особливо у великих дозах.

Вплив кофеїну

Споживання занадто великої кількості кофеїну може посилити почуття тривоги, порушити сон і викликати розлад шлунка і головні болі у деяких людей (27, 28, 29, 30, 31).

Споживання великої кількості кофеїну під час вагітності може навіть збільшити ризик вроджених дефектів і викиднів (32).

Грунтуючись на поточних дослідженнях, все люди, включаючи вагітних жінок, не повинні споживати більше 300 мг кофеїну в день (33).

Однак в одному огляді було проаналізовано понад 400 досліджень, і було встановлено, що здорові дорослі люди, які споживали до 400 мг кофеїну в день, не відчували побічних ефектів (34).

Кількість кофеїну в одній чашці зеленого чаю може відрізнятися в залежності від кількості використовуваного чаю і тривалості заварювання листя.

Одне дослідження показало, що рівень вмісту кофеїну в 1 грамі зеленого чаю варіювався від 11 до 20 мг (12).

Одна порція зазвичай становить 1 столову ложку (2 грами) чайного листя на 1 чашку (240 мл) води. Це означає, що середня чашка зеленого чаю містить приблизно 22-40 мг кофеїну.

Катехіни можуть погіршити засвоєння заліза

Катехіни в зеленому чаї можуть знизити здатність організму засвоювати залізо з їжі (35).

Фактично, споживання катехінів у великих кількостях може привести до залізодефіцитної анемії (36).

Хоча регулярне вживання зеленого чаю не є проблемою для більшості здорових людей, тим, хто схильний до ризику дефіциту заліза в організмі, слід подумати про те, щоб пити зелений чай між прийомами їжі і чекати по крайней мере один годину після їжі, перш ніж пити цей напій (37).

Немовлята, маленькі діти, вагітні жінки та жінки в період місячних, а також люди, у яких є внутрішня кровотеча або проходять діаліз, всі мають підвищений ризик дефіциту заліза.

Катехіни в зеленому чаї також можуть впливати на деякі ліки і знижувати їх ефективність.

Наприклад, дослідження показують, що зелений чай може пригнічувати ефективність деяких серцевих препаратів та препаратів, що знижують кров’яний тиск (12).

Вживання зеленого чаю може також погіршити дію деяких ліків, використовуваних для лікування тривоги і депресії (38, 39).

Токсичні ефекти найбільш поширені, коли люди приймають добавки з зеленим чаєм, в яких концентрація катехінів набагато вище, ніж в самому зеленому чаї (40).

Висновок:

При помірному споживанні зелений чай безпечний для більшості людей. Ви можете обмежити або уникати його, якщо у вас є дефіцит заліза або ви вагітні, годуєте грудьми або приймаєте ліки від тривожних розладів або захворювань серця.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: