Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Скільки вуглеводів і калорій в бананах без шкірки і чим вони корисні

Скільки вуглеводів і калорій в бананах без шкірки і чим вони корисні

Банани — один з найпопулярніших фруктів на планеті. Вони упаковані в щільну жовту шкірку, завдяки чому їх легко взяти з собою в якості перекусу. Стиглі банани багаті поживними речовинами і містять вуглеводи, що є однією з причин, за якими вони так популярні серед спортсменів. Нижче ми розглянемо, скільки вуглеводів і калорій в бананах, і чим корисні вуглеводи, присутні в цих фруктах.

Скільки калорій в бананах

Зелений банан містить більше крохмалю, але в міру його дозрівання він перетворюється в цукор — тому несе в собі вуглеводи. Банани також легкі для шлунка — це ще одна причина, по якій вони є основним джерелом енергії для спортсменів.

Не всі банани мають однакову поживну цінність, так як в великих плодах на відміну від маленьких міститься більше калорій, вуглеводів та інших поживних речовин. 1 банан середньої величини, як правило, містить близько 100 калорій. Ця діаграма допоможе вам краще зрозуміти, скільки калорій і вуглеводів міститься в 1 банані:

Скільки вуглеводів в банані і який тип вуглеводів присутній в ньому

Бананове дерево

Частина рослин сімейства бананових ( Musaceae ) виростають від 3 до 8 метрів у висоту. Банани ростуть гронами від 50 до 150 бананів на гігантську гроно. Кожна гігантська гроно включає в себе багато грон менших розмірів. Кожна гроно менших розмірів (часто називають кисть бананів) може містити від 10 до 25 бананів.

Вуглеводи в бананах мало чим відрізняються від інших вуглеводів — різниця полягає в клітковині. У той час як банан містить багато вуглеводів (насправді, більше, ніж апельсин), він також містить клітковину і крохмаль, що може змусити вас відчувати почуття ситості довше, оскільки вуглеводи перетравлюються набагато швидше і сприяють насиченню. Клітковина допомагає уповільнити всмоктування вуглеводів в кровотік.

Проте важливо відзначити, що банани можуть чинити більший вплив на рівень цукру в крові, ніж апельсини або полуниця. Це означає, що в них більше вуглеводів і, в кінцевому рахунку, вони мають більш високий глікемічний індекс і глікемічний навантаження. Глікемічний індекс і гликемическая навантаження вимірюють рівень цукру в крові, які можуть бути дійсно важливі для людей, які страждають на цукровий діабет. Проте багато хто вважає банан розумним вибором для підтримки необхідного рівня цукру в крові.

Банани також популярні у всіх, хто дотримується вуглеводної дієти, наприклад, коли ви їсте більше вуглеводів в певні дні. Отже, скільки грамів вуглеводів в день вам потрібно, і скільки вуглеводів з бананів вам необхідно отримувати? Якщо ви фізично активні, близько 40% ваших калорій повинні надходити з вуглеводів, ще 30% з білка і ще 30% з жирів.

Вам необхідно щодня отримувати від 500 до 800 калорій з вуглеводів — для цього необхідно споживати від 150 до 200 грамів вуглеводів в день:

Банани є хорошим джерелом отримання певної кількості з цих вуглеводів — 1-2 штуки в день в залежності від розміру банана і кількості вуглеводів, які ви отримуєте з інших джерел.

Яка користь вуглеводів в банані

Вуглеводи в бананах не тільки живлять ваш організм, але і приносять користь.

1. Забезпечують енергією і покращують клітинну функцію

Навіть з популярними низьковуглеводними дієтами вуглеводи як і раніше є основним джерелом енергії для організму людини. Коли ви їсте, ваш організм приймає їжу і розщеплює її на цукру і крохмалі, щоб її можна було засвоїти. Коли це відбувається, цукру і крохмалі перетворюються в глюкозу (цукор крові). Це важливо, оскільки глюкоза необхідна для правильного функціонування вашого організму. Вона підтримує нормальну роботу мозку і всіх органів, даючи енергію всьому організму, що дає можливість вирішувати повсякденні завдання, працювати, тренуватися і просто жити.

Крім того, чи чули ви про аденозинтрифосфату (АТФ)? АТФ міститься в клітинах організму і є ключовим джерелом енергії. АТФ утворюється в результаті процесу природної хімічної реакції після травлення і може бути утворений з вуглеводів, білків і жирів. Але важливо те, що клітини використовують АТФ для забезпечення належної клітинної функції.

Ряд продуктів рослинного і тваринного походження забезпечує АТФ, а банани — один з них. Банани мають рослинні клітини, які зберігають АТФ в запасі, тому, коли ви вживаєте банан, він перетворюється в глюкозу, а потім використовується для отримання АТФ, коли це потрібно організмом.

2. Чи допомагають у травленні

Як вже зазначалося вище, банани насправді вважаються продуктом з низьким глікемічним індексом (ГІ). ГІ використовується для виміру впливу їжі на рівень цукру в організмі. Отже, як може супер-солодкий банан бути в категорії продуктів з низьким глікемічним індексом? Відповідь криється в клітковині (харчові волокна). Клітковина допомагає підтримувати нормальну швидкість процесу травлення. Це дозволяє перетворювати вуглеводи в прості цукри в темпі, що забезпечує набагато більш простий процес травлення.

Крім того, банани містять пектини. Пектин є досить складним типом клітковини — деякі пектинові речовини водорозчинні, а деякі ні. Під час процесу дозрівання плодів водорозчинні пектини збільшуються, в результаті чого банан стає м’якше в міру його дозрівання. Цей процес збільшує рівень фруктози, що допомагає стабілізувати швидкість «розщеплення вуглеводів» — ще одна причина, по якій краще вживати зрілі банани, а не зелені.

Фруктоолігосахаріди (ФОС) в бананах роблять травлення ще більш плавним. ФОС є заповнені фруктозою вуглеводи, які зазвичай не руйнуються ферментами, виявленими в травній системі. Вони фактично просуваються далі, переміщаючись в нижню частину шлунково-кишкового тракту і в кінцевому підсумку метаболізуються корисними бактеріями. Тому підтримка нормальної мікрофлори кишечника, і присутність таких бактерій, таких як біфідобактерії, в нижньому відділі кишечника дійсно може принести користь здоров’ю всього травного тракту.

3. Підтримують розумовий і фізичний стан організму спортсменів

Дослідження проводилися на бігуна, щоб зрозуміти, що вони вважають за краще їсти до, під час і після бігу на витривалість. Схоже, що під час забігу банани були виразно краще, ймовірно, як для отримання енергії з глюкози, так і для полегшеного травлення, хоча причини не були зазначені в дослідженні.

Ще одне дослідження, проведеного в Корнеллського університету за участю спортсменів, які виконували 90 хвилин бігу, а потім 90 хвилин їзди на велосипеді або їзди на велосипеді до знемоги. Спортсменам давали плацебо, бананову суміш або звичайний банан. Дослідження показало, що звичайний банан дуже ефективний в підвищенні витривалості.

Журнал Journal of the International Society of Sports Nutrition вивчав молодих гімнасток віком 12-14 років, яким були надані вуглеводи для оцінки ефективності стомлених спортсменів. Вчені виявили, що ті, кому давали вуглеводи, були більш сфокусованими і менше помилялися і падали під час виконання вправ.

Банани — відмінне джерело енергії для спортсменів або будь-якого фізично активної людини, але найкраще їх споживати за годину або два до початку фізичної активності. Причиною цього є те, що вживання бананів безпосередньо до початку фізичної роботи може знизити вашу продуктивність і змусити вас відчувати деякий дискомфорт, тому що організм буде направляти потік крові в шлунок для травлення і засвоєння поживних речовин.

Скільки вуглеводів в банані і скільки вуглеводів в плантане

Плантан (овочевий банан)

У всіх цих розмовах про бананах вам може бути цікаво дізнатися про відмінності вуглеводів плантана (великі овочеві банани) і бананових вуглеводів. Отже, давайте встановимо рекорд, дізнавшись трохи про плантане.

Це має сенс, тому що плантани відносяться до того ж сімейства, що і банани, і виглядають однаково. Однак в плантанах міститься більше крохмалю, ніж в бананах. У більшості випадків, плантани їдять приготованими на відміну від бананів, які вживають переважно в сирому вигляді.

Скільки вуглеводів і калорій в банані (сиром):

Скільки вуглеводів і калорій в плантане (приготованому):

Запобіжні заходи

Банани є відмінним джерелом енергії і поживних речовин. Вони мають безліч корисних властивостей, про що ви можете дізнатися тут — 10 корисних властивостей бананів — життя без таблеток. Якщо у вас є алергічна реакція на банани, негайно припиніть їх вживання і зверніться до лікаря. Ми не обізнані про будь-які ризики для здоров’я, пов’язаних з бананами, але, якщо занадто велика кількість цукру викликає у вас головний біль або набір маси тіла, або якщо у вас є реакція на калій, споживайте ці фрукти в помірних кількостях і. або зверніться до лікаря.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: