Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Скільки живуть з раком легенів 4 стадії

Скільки живуть з раком легенів 4 стадії

Можливо, одним з найбільш поширених питань, які задають лікарям люди з раком легенів і їх рідні, є наступний: «Якщо виник рак легенів 4 стадії — скільки живуть люди з таким діагнозом?» Іншими словами, вони бажають дізнатися очікувану середню тривалість життя людей з раком легенів в останній стадії — рак з метастазами (безконтрольним поширенням пухлини буквально по всьому організму). Це не є несподіванкою, оскільки 40% людей вже досягли 4 стадії в момент їх діагностики. Перш ніж відповісти на це питання, важливо трохи розповісти про те, як отримують статистичний відповідь.

Змінні, що впливають на виживання при раку легенів

Очікувана тривалість життя при раку легенів 4 стадії може значно відрізнятися у різних людей.

Деякі з цих змінних включають:

Статистика

На додаток до відмінностей організмів різних людей важливо мати на увазі, що статистика часто заснована на людях, яких лікували кілька років тому. Наприклад, самі останні статистичні дані, які ми маємо про рак легенів на 2015 рік, засновані на людях з цим діагнозом в період з 2007 по 2011 рік. З тих пір нові методи лікування були схвалені для людей з прогресуючим раком легенів, і ще більшу кількість нових методів лікування вивчається в клінічних дослідженнях.

Якщо у вас або вашого близької людини рак легенів 4 стадія — скільки залишилося жити? Середня тривалість життя на 4 стадії раку легенів (коли 50% пацієнтів живі і 50% померли) становить лише близько 8 місяців. П’ятирічна виживаність, тобто відсоток людей, які, як очікують, будуть жити через п’ять років після постановки цього діагнозу — становить, на жаль, всього 4%.

У той час як ці цифри звучать песимістично, є багато людей, які протягом тривалого часу живуть після того, як їм поставили діагноз раку легенів 4 стадії. На саміті HOPE в 2016 році у Вашингтоні, округ Колумбія, представили фотографії, на яких зображені більш ніж 300 осіб, які перенесли рак легенів, успішно живуть з цим захворюванням, а також група людей, які пережили 4 стадію цієї недуги, і живуть без хвороби протягом щонайменше 10 років. Пам’ятайте: ви не є статистикою. Є надія, і це не помилкова надія.

Управління рак легені 4 стадії з метастазами

Останнє що дуже важливо мати на увазі.

У той час як рак легенів 4 стадії зазвичай не виліковний, він все-таки піддається лікуванню. Ці методи лікування можуть не тільки поліпшити виживання, а й допомогти з симптомами цього захворювання.

Недавнє схвалення двох препаратів імунотерапії в 2015 році (і інших препаратів в цій категорії, які оцінюються в клінічних випробуваннях), говорить про те, що може бути можливий довгостроковий контроль захворювання у деяких людей з прогресуючим раком легені. Для людей з цільовими мутаціями перехід на недавно розроблені препарати, коли пухлини стають стійкими, свідчить про те, що для деяких людей прогресуючий рак легенів може в майбутньому розглядатися як хронічне захворювання, таке як цукровий діабет.

Ще один недавній прогрес у лікуванні раку легенів 4 стадії з метастазами полягає в лікуванні «олігометастазов». Коли присутні поодинокі метастази або тільки кілька з них, наприклад, в мозку або печінки, для усунення цих метастазів можуть бути використані такі методи, як стереотаксическая променева терапія тіла (СЛТТ). Цей метод навіть привів до довготривалого виживання деяких людей з метастазами з легкого в мозок.

Що ви можете зробити, щоб поліпшити свої шанси на виживання

Після багатьох років невеликого прогресу в лікуванні раку легенів варіанти лікування і персоналізації лікування цього захворювання збільшилися експоненціально. Це означає, що будь-якій людині, навіть фахівцю з онкологічного захворювання, важко бути обізнаним про кожне нове прогрес і клінічних випробуваннях, проведених по всьому світу.

Дослідження показують, що люди, які дізнаються більше про своє раку і стають своїм власним захисником в лікуванні раку, можуть мати кращі результати. Відмінний спосіб не тільки отримувати підтримку, але і дізнаватися про останні досягнення в лікуванні — це брати участь в групі підтримки раку легенів або в співтоваристві підтримки в соціальних мережах і в живу.

Крім того, існує кілька високоефективних альтернативних методів лікування раку, таких як терапія Герсона і протираковий дієта Джоани Бадвіг (протокол Бадвіг), а також безліч інших засобів і методів лікування цього страшного захворювання, про які ви можете дізнатися в цьому розділі нашого сайту — Рак (онкологія) — ракові захворювання, їх причини, симптоми і лікування.

Ваше завдання — це не просто шукати відповідь на питання «Рак легенів 4 стадія — скільки живуть люди при цьому захворюванні». Ваше завдання — це бути активним в лікуванні і не сподіватися на те, що хтось із лікарів вирішить вашу проблему. Вивчайте, дійте і будьте здорові.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: