Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Стадії атеросклерозу

Стадії атеросклерозу

Хоча до цих пір біологічний процес повністю не зрозумілий, вчені описали три різних стадії атеросклерозу, який призводить до поступового закупорювання артерій.

1 стадія атеросклерозу — жирна смуга

Початкова стадія розвитку атеросклерозу може ставитися ще до дитячого віку, тому що перші ознаки цього захворювання виявляють у дітей від 10 до 14 років. У цьому віці, уздовж основних артерій, таких як аорта і сонна артерія (див. Атеросклероз брахіоцефальних артерій), вже можуть спостерігатися «жирні смуги» жовтого кольору. Смуга складається з гладких клітин, заповнених холестерином і макрофагами (тип клітин імунної системи — «клітки сміттярі», що видаляють шкідливі речовини з організму, такі як надлишок частинок холестерину в крові, бактерії і токсичні речовини). Жирна смуга не викликає ніяких симптомів, але, з плином часу, це може перерости в більш розвинену форму атеросклерозу, звану «фіброзна бляшка».

2 стадія атеросклерозу — фіброзна бляшка

На цій стадії атеросклерозу, на внутрішніх стінках великих кровоносних судин вже спостерігаються фіброзні бляшки. Вони складаються з великої кількості гладких клітин, макрофагів і лімфоцитів (тип білих кров’яних клітин, які зазвичай реагують на інфекцію або пошкодження). Всі ці клітини заповнені холестерином. У міру зростання фіброзної бляшки, вона починає виступати над внутрішньою поверхнею артерії, що частково блокує кровоток.

3 стадія атеросклерозу — серйозне порушення

Останньою стадією атеросклерозу розглядають той момент, коли бляшка розривається і оголює холестерин і сполучну тканину всередині неї. Цей розрив провокує бурхливу реакцію згортання крові, подібну до тієї, яка виникає при порізах. Поєднання фіброзного нальоту і згустку крові (тромбу) називається серйозним порушенням.

Що робить атеросклероз з вашими артеріями?

Куріння і атеросклероз

Куріння відіграє велику роль у розвитку атеросклерозу. Монооксид вуглецю і нікотин, що міститься в тютюновому димі негативно відбивається на кровотоці. Його негативний вплив виражається в наступному:

Чи можна звернути атеросклероз назад?

Зростання фіброзної бляшки може бути зупинений і звернений назад шляхом усунення причини її утворення. У разі високого рівня холестерину (ЛПНЩ), зниження його рівня сприяє зупинці зростання атеросклеротичної бляшки, а за допомогою підвищення рівня «хорошого холестерину» (ЛПВЩ), ви навіть зможете звернути атеросклероз назад. Саме завдяки цій можливості, ви можете зменшити ризик подальших ускладнень атеросклерозу. Знизити рівень «поганого холестерину», і підвищити рівень хорошого вам допоможе спеціальна дієта при атеросклерозі.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: