Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Статини — шахрайство, що посилює епідемію серцево-судинних захворювань

Статини - шахрайство, що посилює епідемію серцево-судинних захворювань

Два дослідження, нещодавно опубліковані в Expert Review of Clinical Pharmacology залучили нове увагу до факту того, що статини є далеко не чудовими ліками, як було обіцяно 20 років тому. Статини насправді викликають ряд серйозних побічних ефектів, і замість зниження ризику виникнення серцево-судинних захворювань, вони насправді збільшують його!

Дослідження проводилися в тому ж місяці, в якому консультативна група експертів в області харчування американського уряду вирішила відмовитися від свого попередження про холестерин.

Статини діють шляхом пригнічення ферменту, необхідного для вироблення холестерину в організмі і немає ніяких сумнівів в тому, що вони дійсно знижують рівень холестерину в крові. У зв’язку з їх вражаючими короткостроковими ефектами, статини негайно набули широкого визнання медичними установами та їх використання значно зросла з тих пір. У липні 2014 року, Національна Служба Охорони здоров’я Сполученого Королівства опублікувала нове вказівку для рецептів на статини, що призвело до прийому ліків приблизно 40% дорослого населення країни.

Але є одна проблема: зниження рівня холестерину — це не обов’язково добре.

Як статини «морять голодом» серце?

Останні дослідження показують, що холестерин є маркером серцево-судинних захворювань, але не причиною. Тільки той факт, що статини знижують рівень холестерину, не означає, що вони гарні для серця.

Насправді, у багатьох дослідженнях було виявлено, що високий ризик серцево-судинних захворювань безпосередньо пов’язаний саме з використанням статинів. Вчені з Kinjo Gakuin University в Нагої, Японія, після недавно проведеного дослідження, стверджують, що розкрили механізм, за допомогою якого статини можуть фактично викликати склерозування артерій і виникнення серцевих захворювань.

Це пов’язано з тим, що статини виснажують коензим Q10, який необхідний мітохондрій вашого організму для вироблення аденозинтрифосфату (АТФ), що використовується організмом для отримання енергії. Мала кількість АТФ призводить до нестачі енергії клітинам і дегенерації. Оскільки серце є м’язом, що вимагає великої кількості енергії (так як воно повинно безперервно перекачувати кров), нестача енергії відчувається в ньому набагато сильніше, ніж в інших м’язах.

Крім того, статини також виснажують небілкову частина білка, відому під назвою Гем А, яка транспортує залізо і кисень до серця. Це ще більше позбавляє серце енергопостачання. Дослідники відзначають, що статини також перешкоджають синтезу вітаміну К2 в організмі. Цей вітамін захищає артерії від формування холестеринових бляшок, які призводять до хвороб серця. І нарешті, вони блокують селенопротеіни, в тому числі глутатіонпероксидази, що захищають м’язові тканини (в тому числі серцевий м’яз) від окисного ушкодження, що викликається вільними радикалами.

«Порушення біосинтезу селенопротеїни може бути фактором розвитку хронічної серцевої недостатності, в зв’язку з розширенням камер серця (дилатаційною кардіоміопатією), пов’язаної з дефіцитом селену», пишуть дослідники.

«Таким чином, епідемія серцевої недостатності і атеросклерозу, які вразили сучасний світ, як це не парадоксально, посилюється масштабним використанням статинів», пишуть вони. «Ми вважаємо, що поточна система лікування серцево-судинних захворювань з використанням статинів, неймовірно важко переоцінити».

«Статистичний обман»

У другому дослідженні, вчені розглянули попереднє дослідження про безпеку та ефективність статинів і прийшли до висновку, що користь від їх застосування була роздута, а ризики зменшені.

Статини «не змогли істотно поліпшити стану людей із серцево-судинними захворюваннями», пишуть дослідники. Тим часом, «досить часто, у людей, які брали статини, спостерігалися побічні ефекти, про які в засобах масової інформації та на медичних конференціях практично не повідомлялося. Значно збільшилася захворюваність на рак, катарактою, цукровий діабет, зросла кількість захворювань опорно-рухового апарату, почастішали випадки когнітивних порушень і це все на противагу скромному лікування статинами серцево-судинної системи».

Дивлячись на два основних випробування статинів, дослідники виявили, що препарати знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань лише на 1%, в порівнянні з заявленими 36% — 54%.

«Пропагандисти статинів використовували статистичний обман, для створення ілюзії того, що статини є чудодійними ліками», пишуть дослідники.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: