Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Стригучий лишай: причини, симптоми, лікування, профілактика

Стригучий лишай: причини, симптоми, лікування, профілактика

Дерматофітіях, більш відома як стригучий лишай, є грибковою інфекцією шкіри. Стригучий лишай може виникати як у людей, так і у тварин. Інфекція спочатку проявляється у вигляді червоних плям на уражених ділянках шкіри, а потім поширюється і на інші частини тіла. Інфекція може розвинутися на шкірі голови, ніг, пахової області, підборідді, або в інших областях.

Причини

Стригучий лишай можуть викликати три різних типи гриба — трихофітон (Trichophyton), мікроспорума (Microsporum) та епідермофітон (Epidermophyton). Цілком можливо, що ці гриби можуть жити протягом тривалого періоду часу у вигляді спор в грунті. Люди і тварини можуть захворіти стригучий лишай після безпосереднього контакту з цією грунтом. Інфекція може також розповсюджуватися через контакт з інфікованими тваринами або людьми. Грибкова інфекція зазвичай поширюється серед дітей і при спільному використанні забруднених грибком предметів.

Фактори ризику

У будь-якої людини може розвинутися стригучий лишай, однак найбільш часто грибкова інфекція виникає у дітей і людей, що мають кішок як домашніх тварин.

Ви можете бути більш схильні до розвитку дерматофітіях, якщо ці гриби контактували з мокрими ділянками вашої шкіри, або якщо у вас є незначні пошкодження шкірного покриву або садна. Використання громадського душа або басейну також може бути чинником ризику розвитку грибкової інфекції.

Якщо ви часто ходите босоніж, у вас може розвинутися стригучий лишай стопи. При використанні чужих гребінців, одягу і взуття ви також схильні до підвищеного ризику розвитку грибка на тілі.

Симптоми

Ознаки та симптоми стригучого позбавляючи варіюються в залежності від місця локалізації інфекції. Грибкову інфекцію шкіри ви можете визначити за такими ознаками:

Якщо дерматомікози потрапили на ваші нігті, це може викликати потовщення нігтів, їх знебарвлення або розтріскування — все це є симптомами оніхомікозу (грибка нігтів). Якщо стригучий лишай вразив шкіру голови, у вас можуть утворитися залисини (лисину) і корости на голові.

Діагностика

Лікарі діагностують стригучий лишай досліджуючи шкіру пацієнта і крім звичайного огляду, вони можуть також використовувати лампу чорного кольору, щоб побачити уражені грибком ділянки шкіри. Якщо ви інфіковані, то ділянки шкіри, уражені грибком, будуть флуоресцировать (світитися).

Щоб підтвердити діагноз і виявити тип збудника, ваш лікар може направити вас на деякі діагностичні процедури або ж проведе їх самостійно:

Лікування

Для лікування стригучого позбавляючи ваш лікар може рекомендувати вам протигрибкові лікарські засоби і деякі коригування в способі життя.

Медикаментозне лікування

При стригучий лишай ваш лікар може прописати різні протигрибкові препарати в залежності від тяжкості вашої інфекції, такі як:

Догляд за шкірою

На додаток до застосування протигрибкових засобів ваш лікар може рекомендувати вам дотримуватися деяких правил у повсякденному житті, серед яких:

Якщо через інфекцію ви розчісуєте уражену ділянку шкіри, це може викликати також стафілококову або стрептококову інфекцію шкіри. Якщо сталося так, що до вашої основної грибкової інфекції приєдналася також бактеріальна, ваш лікар може призначити антибіотики для лікування цієї бактеріальної інфекції.

Прогноз

Протигрибкові лікарські засоби місцевої дії допомагають очистити шкіру від стригучого позбавляючи протягом 2 — 4 тижнів. Якщо дерматофітіях має важку форму і не реагує на показане лікування або лікування в домашніх умовах, для усунення інфекції ваш лікар може призначити протигрибкові препарати в формі таблеток. Більшість людей на лікування реагують позитивно.

Профілактика

Ви можете запобігти виникненню стригучого позбавляючи просто дотримуючись правил особистої гігієни. Багато інфекції виникають в результаті контакту з тваринами і відсутності належної гігієни. Не забувайте мити руки після взаємодії з твариною. Якщо у вас є домашня тварина, підтримуйте чистоту у всьому житловому приміщенні і регулярно його дезінфікують. Якщо у вас ослаблена імунна система, уникайте контакту з будь-якими тваринами або людьми, які можуть хворіти стригучий лишай.

З точки зору особистої гігієни вам необхідно щодня приймати душ і мити волосся. Якщо ви приймаєте душ в громадських місцях (спортзали, басейни та ін.), Завжди надягайте взуття щоб не стикатися з підлогою, на якому можуть бути присутніми різні патогени. Уникайте спільного використання особистих речей, таких як одяг або гребінця, так як вони можуть нести суперечки хвороботворних грибів. Не забудьте тримати ваші ноги і шкіру в чистоті і сухості.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: