Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Сверблячка у вухах: причини, супутні симптоми, лікування

Сверблячка у вухах: причини, супутні симптоми, лікування

Вуха є органами слуху і на відміну від інших більш великих частин тіла, вони сповнені чутливих нервових волокон. В результаті цього, існує маса причин, за якими ви можете відчувати Свербіж у вухах, біль і дискомфорт.

Ви можете страждати хронічним свербінням у вухах просто тому, що вони дуже чутливі. Проте цей стан також може вказувати на деякі захворювання. Розуміння основних причин сверблячки в вухах допоможе вам знайти необхідні методи лікування, здатні допомогти вам позбавитися від цього неприємного і дискомфортного стану.

Причини свербіння в вухах

Цей стан може виникати по ряду причин. До них можна віднести:

Суха шкіра

Якщо ваші вуха не виробляють достатньо вушної сірки, шкіра в вушному каналі може стати сухий і зудить. Вушна сірка є своєрідною змазкою, відсутність якої може привести до свербіння і дискомфорту. Якщо ваша шкіра в вухах пересушена, ви навіть можете помітити відлущування лусочок під час чухання вуха.

Вушної дерматит

Цей стан виникає, коли шкіра всередині і навколо вушного каналу запалюється. Це захворювання може виникати внаслідок алергічної реакції — наприклад, реакція на косметичні продукти або метали, з яких зроблені ваші сережки. Існує також інший тип дерматиту, який також може вражати зовнішній слуховий прохід — екзематозний дерматит (вушної екзематозний дерматит). Причини виникнення цього захворювання поки невідомі

Отит (вушна інфекція)

Отит, або інфекція вуха, можуть стати причиною виникнення болю у вухах, а також свербіння. Це особливо характерно для гострого зовнішнього отиту (по-іншому «вухо плавця»), захворювання, при якому зовнішній слуховий прохід уражається бактеріальною інфекцією. Інфекція може також привести до почервоніння і набряку. Дізнайтеся більше про зовнішньому отиті.

Отомікоз

Це захворювання схоже на зовнішній отит, але на відміну від нього, слуховий прохід уражається бактеріальною інфекцією, а грибкової. Хворий відчуває здебільшого сильне свербіння, ніж біль (хоча больові відчуття можуть бути присутніми). Зазвичай грибкова інфекція вражає тільки зовнішній слуховий прохід, але в деяких випадках, у людей з ослабленим імунітетом або діабетом, грибок може зачіпати внутрішнє вухо і навіть кістки черепа. Дізнайтеся більше про це захворювання — Отомікоз — причини, симптоми, лікування.

Використання слухового апарату

Слухові апарати можуть стати причиною скупчення вологи в слуховому каналі або на сам слуховий апарат може виникати алергічна реакція. Жорстко встановлені слухові апарати також можуть чинити тиск на деякі ділянки вуха, що може привести до виникнення свербежу.

Псоріаз

Псоріаз є аутоімунним захворюванням, що виявляється у вигляді червоних, лущаться, покритих білими лусочками плям на шкірі. Це захворювання може вражати будь-які ділянки тіла, і вуха не є винятком. Дізнайтеся більше про псоріаз.

Інші симптоми при свербінні у вухах

Сверблячка у вухах може сильно дратувати і набридати до такої міри, що ви починаєте сильно чесати або навіть дряпати проблемне місце в надії отримати полегшення. Тим не менше, ці симптоми, як правило, погіршуються після того, як ви спробували позбутися їх вищеназваними методами. Сверблячка у вухах, причиною якого стала бактеріальна або грибкова інфекція, може супроводжуватися підвищенням температури тіла, набряком і виділенням гною з вуха.

Коли звертатися за медичною допомогою

Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас виникла сильна кровотеча або виділення гною з вуха, або якщо ваш слух раптово погіршився.

Зверніться до лікаря, якщо свербіж у вухах не проходить тривалий час.

Ваш лікар, швидше за все, обстежує ваші вуха вивчить вашу медичну карту, з метою виявлення потенційних причин виникнення цього стану. Лікар може також перевірити кількість вушної сірки на її надлишок або близьке розташування до барабанної перетинки, що також може викликати свербіж. Він швидше за все запитати про те, коли з’явилися ваші симптоми і про наявність будь-яких супутніх симптомів, таких як підвищена температура тіла, щоб визначити причину вашого стану.

Лікування сверблячки в вухах

Сверблячка у вухах, як правило, виникає внаслідок захворювань шкірних покривів або їх пошкоджень в вушному каналі. До них відносяться проблеми з виробленням вушної сірки, надлишок вологи в вусі, і наявність сторонніх часток і сміття в вусі. У цих випадках, лікування націлене на усунення цих проблем.

Якщо свербіж у вухах є результатом алергічної реакції, необхідно утримуватися від використання будь-яких речей, які найімовірніше могли б викликати роздратування. До них можна віднести нові вушні сережки і косметичні товари.

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж почати використовувати будь-які вушні мазі або краплі, тому що лікувальні засоби в деяких випадках можуть принести шкоду. Крім того, якщо у вас пошкоджена барабанна перетинка, вам не слід використовувати мазі або краплі, крім тих, що призначає в таких випадках лікар.

Ваш лікар може порекомендувати або прописати наступні засоби:

У деяких випадках, наприклад, коли свербіж у вухах супроводжується високою температурою або виходом крові, або гною з вуха, ваш лікар може прописати антибіотики, щоб придушити інфекцію.

Профілактика

Щоб запобігти виникненню ушкоджень шкіри вушного каналу і пов’язаних з ними подразнень, не слід проводити очищення вух, такими речами, як сірники з намотаною ватою, скріпки, шпильки або шпильки. Використання антиалергенних прикрас також може допомогти запобігти виникненню алергічних реакцій, що призводять до свербіння.

Якщо ви часто плаваєте, використовуйте розчин, висушують надлишок води в вушному каналі.

Якщо у вас спостерігається надлишкове вироблення вушної сірки, ви можете використовувати схвалені лікарями методи і засоби, такі як вушні краплі або шприц з гумовою грушею, щоб підтримувати кількість вушної сірки на прийнятному рівні.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: