Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Сверблять повіки очей: як симптом захворювання

Сверблять повіки очей: як симптом захворювання

Якщо у вас сверблять повіки — це природним чином може сильно діяти вам на нерви. Якщо свербіж очного століття долає вас вже тривалий час, супроводжуючись іншими симптомами, це може бути ознакою деяких захворювань, серед яких є хвороби досить небезпечні для зору.

Багато захворювань можуть викликати свербіж повік, серед яких генетичні та набуті шкірні недуги, алергії та інфекції. Деякі захворювання, які могли стати причиною виникнення свербіння століття, можна успішно лікувати. Однак існують також хронічні стани, що вимагає постійного лікування для контролю основного захворювання, щоб звести до мінімуму симптоми, серед яких також може бути і свербіж повік. Ось основні захворювання, при яких можуть свербіти повіки очей.

Атопічний дерматит

У людей з атопічний дерматит (станом, що характеризується інтенсивним сверблячкою внаслідок підвищеної реакційної здатності шкіри до речовин в навколишньому середовищі) можуть свербіти очні повіки. Алергічний дерматит повік, як правило, викликає запалення зовнішнього і внутрішнього століття. Сверблячка може бути настільки інтенсивним, що зовнішня оболонка ока (рогівка), деформується через постійне натирання очей. Сверблячка, як правило, супроводжується сльозотечею, печіння і виділеннями з очей.

Алергічний дерматит

Алергії залишаються частою причиною запалення очних століття, в результаті чого крім інших симптомів виникає сильний свербіж. Алергічний дерматит може виникати в результаті реакції організму на лупа тварин, пил, цвіль, пилок, парфуми, косметику та косметичні аплікатори, штучні нігті, лак для нігтів, метали, антибіотичні мазі або очні краплі. Різні консерванти, присутні в косметиці, шампунях, засобах по догляду за волоссям, лосьйонах і зволожуючих очних краплях можуть також посилити симптоми алергії очей. Уникайте контакту з речовинами, які викликають алергічний дерматит — це допоможе вам уникати виникнення симптомів, в тому числі і свербіння очних повік. Антигістамінні і протизапальні очні краплі можуть виявитися корисними для полегшення симптомів алергії очей.

Блефарит

Хронічне запалення повік, або блефарит, є частою причиною виникнення свербіння століття. Блефарит може виникати в результаті себореї, стафілококової інфекції та порушення функцій сальних залоз очних повік. Крім того, що при блефариті сверблять повіки очей, у вас можуть виникати почервоніння очей, сльозотеча і печіння. Блефарит є хронічним захворюванням, що вимагає довгострокового лікування і постійного контролю його симптомів. Теплі компреси і очищення століття є наріжними каменем в лікуванні блефарити. Для ефективного усунення симптомів блефарити можуть також знадобитися оральні антибіотики або препарати зовнішнього застосування. Детально про блефариті ви можете дізнатися тут — Блефарит: причини, симптоми, лікування.

Офтальморозацеа (розацеа очей)

Розацеа є хронічне захворювання, що характеризується почервонінням і набряком шкіри. Особа є основним місцем локалізації розацеа, але вуха, шкіра волосистої частини голови, шия, спина і грудна клітка також можуть бути вражені. Приблизно у половини людей, які страждають розацеа, виникає офтальморозацеа або розацеа очей. При цьому захворювання сверблять повіки очей, людина відчуває також печіння, сльозотеча, у нього виникає почервоніння і виділення з очей. Процес лікування зазвичай включає в себе прикладання теплих компресів, процедури очищення вік і прийом антибіотиків. Детально про це захворювання ви можете дізнатися тут — Розацеа: причини, симптоми, лікування.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: