Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Терапія фібриляції передсердь: ліки, дієта, процедури, хірургія

Терапія фібриляції передсердь: ліки, дієта, процедури, хірургія

Фібриляція передсердь (ФП) є найбільш поширеною серцевої проблемою. Мільйони людей в усьому світі живуть з ФП. Якщо ви або хтось із вашої родини страждаєте ФП, то ви можете бути стурбовані виникають день у день проблемами, а також можете шукати відповіді на запитання про те, як поліпшити ваше стан. Ви також можете бути стурбовані ризиками, що виникають при фібриляції передсердь, серед яких: підвищений ризик розвитку серцевої недостатності або інсульту.

Терапія фібриляції передсердь залежить перш за все від форми цього захворювання і вимагає від людини зміни способу життя, дієти, прийому певних лікарських засобів, а в деяких випадках проведення певних процедур або навіть хірургічної операції.

Без сумніву, ФП це стан, який необхідно ретельно контролювати. На щастя, на сьогоднішній день існує цілий ряд способів, що дозволяють управляти ФП, і для багатьох людей існують ліки й інші варіанти лікування, які можуть допомогти знизити ризики, пов’язані з цим станом. Для розуміння того, що являє собою ФП (причини і симптоми захворювання), ви можете ознайомитися з цим матеріалом — Фібриляція передсердь: причини, симптоми, лікування.

Після того, як ви розумієте причини виникнення та симптоми фібриляції передсердь, ви ймовірно хочете знати, що можна зробити, щоб виправити або принаймні контролювати ваш стан. Відповідь на це питання, як правило, залежить від форми фібриляції передсердь, і того, як цей стан впливає на ваше повсякденне життя, і наскільки сильно ФП збільшує ризик розвитку інсульту або інших серйозних ускладнень. Найімовірніше, ваш лікар буде настійно рекомендувати вам зробити деякі зміни в способі життя, і в залежності від ситуації, він може також рекомендувати ліки, медичні процедури або хірургію.

Зміни в способі життя при фібриляції передсердь

Крім прийому лікарських засобів, ви можете також зробити ряд кроків, що дозволяють контролювати ФП шляхом внесення змін до ваш спосіб життя. Ці зміни можуть допомогти вам поліпшити здоров’я вашого серця.

— Знизити рівень поганого холестерину вам допоможуть ці продукти — 12 продуктів, що знижують холестерин природно.

— Підвищити рівень хорошого холестерину вам допоможуть ці продукти — 15 Омега-3 продуктів, в яких потребує ваш організм.

— Дізнатися про підвищеному кров’яному тиску ви можете тут — Гіпертонія: симптоми та ускладнення.

Терапія фібриляції передсердь передбачає коригування раціону харчування (певної дієти)

Лікарські препарати для лікування фібриляції передсердь

Лікування фібриляції передсердь переслідує дві мети:

Для того, щоб допомогти запобігти інсульту, лікарі призначають розріджують кров препарати (антикоагулянти). Ці препарати допомагають підтримувати нормальну в’язкість крові, перешкоджаючи виникненню уповільнення кровотоку в області серця — вушку лівого передсердя (УЛП), так як це може статися під час фібриляції передсердь. Якщо кровотік сповільнюється, можуть почати утворюватися згустки крові (тромби), які здатні подорожуючи по кровоносних судинах досягти головного мозку. Тромб може блокувати приплив крові, в результаті чого може виникнути інсульт.

Людям, що страждають фібриляцією передсердь і високим кров’яним тиском (гіпертонією), цукровий діабет, серцевою недостатністю або людям похилого віку, а також тим людям, у яких був інсульт, рекомендується приймати розріджують кров препарати. Ризик кровотечі при прийомі антикоагулянтів нижче, ніж ризик виникнення інсульту без їх прийому.

До розріджують кров ліків, що використовуються для запобігання утворення кров’яних згустків (тромбів) відносяться такі препарати:

Фібриляція передсердь призводить до аритмії і прискорене серцебиття. Саме тому лікарі часто призначають препарати, дія яких спрямована на контроль швидкості і нормалізацію серцевого ритму. У деяких випадках препарат використовується для контролю і того, і іншого.

Якщо ваш лікар бачить необхідність застосування яких-небудь з перерахованих вище лікарських засобів, значить для вас буде складено відповідний план лікування і призначені необхідні препарати.

Якщо коригування вашої дієти не допомагає при фібриляції передсердь, в якості основної терапії лікар призначить необхідні ліки

Якщо ліки не допомагають контролювати фибрилляцию передсердь

Дотримання здорового способу життя та прийом лікарських засобів працює в більшості випадків фібриляції передсердь. На жаль, ця стратегія працює не для всіх. Для деяких людей зміни в способі життя і ліки усувають симптоми фібриляції передсердь лише на нетривалий час, а з плином часу ці методи можуть і зовсім перестати чинити хоч якийсь ефект. Незважаючи на подібного роду проблеми, вам не варто впадати у відчай, тому що ваш лікар все-таки може вам допомогти.

Якщо з’ясується, що ваша ФП погано реагує на зміни способу життя і ліки, не здавайтеся. Команда лікарів повинна бути в змозі розробити план лікування, який допоможе вам контролювати серцевий ритм і зменшити ризик утворення тромбів, виникнення інсульту та інших ускладнень.

Процедури і хірургія при фібриляції передсердь

На сьогоднішній день існує цілий ряд варіантів лікування фібриляції передсердь за допомогою проведення спеціальних процедур і хірургічних операцій, спрямованих на відновлення нормального ритму серця. До них належать такі:

Імплантація кардіостимулятора дозволяє контролювати серцевий ритм, перешкоджаючи виникненню симптомів фібриляції передсердь

Процедури для зниження ризику інсульту

Деякі люди страждають не піддається лікуванню ФП, симптоми якої досить важко тримати під контролем. У таких ситуаціях лікарі, як правило, зосереджують свою увагу на варіанти лікування, які зменшують ризик розвитку інсульту.

Закриття вушка лівого передсердя є процедуру, яка герметизує область серця під назвою вушко лівого передсердя (УЛП). УЛП являє собою невеликий мішечок, розташований на верхньому лівому боці серця, в безпосередній близькості від верхнього лівого шлуночка серця. УЛП є областю серця, де кров найбільшою мірою накопичується під час епізодів фібриляції передсердь. Коли кров збирається в УЛП, там можуть почати утворюватися згустки крові, утворюючи тромби.

Якщо хоча б один тромб мине УЛП, попливе з кровотоком по артеріях і потрапить в головний мозок — може статися ішемічний інсульт. Інсульт є надзвичайною ситуацією, яка вимагає негайної медичної допомоги, щоб відновити належний приплив крові до мозку. Залежно від того, наскільки серйозний інсульт або наскільки довго головний мозок не отримує достатнього харчування, цей стан може призвести до інвалідності або навіть смерті.

Метою закриття УЛП є повна його герметизація, в результаті якої кров не зможе потрапити в УЛП або вивільнитися з цього мішечка. Існують різні методи закриття вушка лівого передсердя, в тому числі стягування вушка лівого передсердя за допомогою інструменту «Ласо» або імплантація крихітного пристрою (WATCHMAN або AMPLATZER Cardiac Plug). Обидві ці процедури вважаються мінімально інвазивними — це означає, що пацієнт не піддається проведення хірургічної операції на відкритому серці.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: