Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Тонзиліт у дітей: симптоми і лікування

Тонзиліт у дітей: симптоми і лікування

Тонзиліт у дітей проявляється у вигляді запалення і опухання мигдалин в горлі, викликаючи тим самим гострий біль при ковтанні. Якщо ви думаєте, що у вашої дитини тонзиліт, найкраще звичайно ж показати його лікаря.

Тонзиліт є досить поширеним станом серед дітей, проте не варто недооцінювати серйозність цього захворювання і слід вжити всіх можливих заходів для якнайшвидшого одужання вашої дитини.

Причини виникнення тонзиліту у дітей

Тонзиліт зазвичай викликається вірусами, такими як:

Однак, в деяких випадках виникнення тонзиліту у дітей, це захворювання може виникати в результаті ураження мигдалин бактеріальною інфекцією і часто буває важко відрізнити вірусний тонзиліт від бактеріального.

Серед бактерій, що викликають тонзиліт у дітей, можна відзначити стрептококову інфекцію (бета-гемолітичні стрептококи групи А). Якщо не лікувати тонзиліт, викликаний цим видом інфекції, це може привести до таких ускладнень, як скарлатина, інфекцій середнього вуха (середній отит), а іноді і до ревматизму.

У дітей у віці до трьох років бактеріальний тонзиліт виникає досить рідко.

Симптоми тонзиліту у дітей

Якщо у вашої дитини тонзиліт, він швидше за все скаржиться на сильний біль в горлі, а іноді і складності при ковтанні. У вашої дитини може також піднятися температура тіла і опухнути лімфовузли на шиї, дотик до яких викликає біль і дискомфорт. Ваша дитина також може скаржитися на головний біль (див. Головний біль у дитини). У нього можуть спостерігатися нежить і багато хто з симптомів застуди (див. ГРЗ у дитини).

Залежно від причини виникнення інфекції, у вашої дитини також може з’явитися висип на шкірі.

Симптоми тонзиліту зазвичай поліпшуються після декількох днів, а повне зцілення зазвичай настає протягом тижня.

У яких випадках необхідно звернутися до лікаря

Вам необхідно показати дитину лікарю в наступних випадках:

Якщо вас лякають виникли у дитини симптоми, вам обов’язково варто викликати лікаря і отримати консультацію, так як в деяких випадках у дитини може розвинутися небезпечне ускладнення під назвою гнійний тонзиліт (паратонзіллярний абсцес).

Діагностика тонзиліту у дітей

Лікар може направити вашої дитини на аналіз мазка із зіву. Це робиться для перевірки типу інфекції, що викликала тонзиліт у дитини: вірус, чи бактерія.

Ваш лікар може також направити дитину на аналіз крові, який може допомогти виявити інфекційний мононуклеоз (железистую лихоманку).

Лікування тонзиліту у дітей

Якщо інфекція викликана вірусом, антибіотики вашій дитині не знадобляться, тому що вони ефективні тільки при бактеріальної інфекції і абсолютно даремні при вірусної.

Лікар призначить антибіотики тільки в разі бактеріального тонзиліту (див. Антибіотики при тонзиліті. Які потрібні і чи варто їх приймати?). Зрозуміти, який тип інфекції викликав тонзиліт у вашої дитини лікаря допоможе аналіз мазка із зіву дитини.

Ви можете допомогти полегшити стан вашої дитини даючи йому часто і потроху пити воду маленькими ковтками. Це допоможе вашій дитині уникнути зневоднення. Парацетамол в рекомендованих дозах може допомогти впоратися з болем у горлі і знизити високу температуру.

У деяких випадках лікар може запропонувати короткий курс стероїдів для полегшення болю.

При хронічному або рецидивуючому тонзиліті може бути показана операція по видаленню мигдалин (тонзилектомія). Лікар може рекомендувати видалення мигдалин тільки якщо ваша дитина хворіє тонзилітом 5-7 разів на рік або якщо це значно знижує якість життя дитини та висока ймовірність розвитку ускладнень.

Читайте докладно про основні способи лікування тонзиліту тут — Як лікувати тонзиліт? Основні способи лікування.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: