Etender.in.ua

Таємниці цього світу

ТОП-10 засобів для лікування жовчнокам’яної хвороби народними засобами

ТОП-10 засобів для лікування жовчнокам'яної хвороби народними засобами

Камені в жовчному міхурі є твердими утвореннями, що формуються всередині жовчного міхура — невеликого органу, розташованого прямо під печінкою в правій стороні живота.

Камені в жовчному міхурі можуть бути різного розміру, починаючи від крихітної піщинки і закінчуючи діаметром в 5 см. Загальновідомим фактом є те, що 70 — 80% каменів в жовчному міхурі складаються з затверділого холестерину, причиною утворення яких є надмірна кількість холестерину в жовчному міхурі. Іншими причинами є високий рівень білірубіну і висока концентрація жовчі в жовчному міхурі.

Вагітність, ожиріння, цукровий діабет, захворювання печінки, малорухливий спосіб життя, високий вміст жирів у раціоні харчування і деякі форми анемії є одними з факторів ризику виникнення жовчнокам’яної хвороби. Люди старше 60 років і жінки також більш схильні до ризику утворення каменів в жовчному міхурі.

Більшість людей з жовчними каменями до кінця їхнього життя навіть можуть не здогадуватися про своє захворювання. Але коли камінь перешкоджає відтоку жовчі, це може викликати симптоми жовчнокам’яної хвороби у вигляді раптового появи сильного болю, особливо в правій стороні живота, болі в спині, нудоту або блювоту, здуття живота, розлад шлунка, озноб і випорожнення світло-жовтого кольору. Біль, спричинена каменями в жовчному міхурі може тривати від декількох хвилин до декількох годин.

Камені в жовчному міхурі, що викликають нестерпний біль повинні бути видалені разом з жовчним міхуром в найкоротші терміни. При такому симптомі, проконсультуйтеся з лікарем для правильного діагнозу і лікування.

Якщо симптоми помірні, то лікування жовчнокам’яної хвороби народними засобами, є хорошим варіантом, який дасть можливість уникнути небажаної операції. Існує кілька народних засобів, які ви можете використовувати для профілактики і лікування каменів в жовчному міхурі. Ось ТОП-10 народних коштів для лікування жовчнокам’яної хвороби.

1. Яблучний оцет

Купуйте тільки натуральний яблучний оцет

Кислотна природа яблучного оцту перешкоджає виробленню холестерину печінкою, який відповідальний за формування найбільш поширеного типу каменів в жовчному міхурі. Цей продукт також грає ключову роль в розчиненні каменів і полегшенні болю.

2. Лимонний сік

Лимонний сік містить пектин і вітамін C

Ще один хорошим народним засобом для лікування жовчнокам’яної хвороби та усунення нападу жовчної кольки є лимонний сік. Він також перешкоджає виробленню холестерину печінкою, що допомагає швидко відновитися. Пектин в лимонному соці допомагає позбутися від болю в жовчному міхурі, пов’язаної з жовчнокам’яну хворобу.

Крім того, вітамін С в лимонному соці робить холестерин більш розчинним у воді, що сприяє більш швидкому усуненню продуктів життєдіяльності.

Також існує простий народний рецепт з використанням лимонного соку, що дозволяє створити засіб розчиняє камені в жовчному міхурі.

3. М’ята

М’ята перцева стимулює відтік жовчі

М’ята покращує травлення, стимулюючи відтік жовчі і інших травних соків. Крім того, в своєму складі вона має компоненти під назвою терпени, які здатні ефективно розчиняти камені в жовчному міхурі. Вважається також, щоб вони допомагають розслабитися спазмованих жовчному міхурі і полегшити гострий біль.

Дізнайтеся більше про травах при жовчнокам’яній хворобі.

4. Овочевий сік

Буряк, огірок і моркву — кращий вибір

Людям, що страждають від каменів у жовчному міхурі важливо скоротити вживання смажених і жирних продуктів. Детально про те, чого не можна вживати в їжу при жовчних каменях читайте тут — Чого не можна їсти при жовчнокам’яній хворобі.

Протягом однієї або двох тижнів дотримуйтесь строгій дієті, що грунтується на вживанні фруктових і овочевих соків. Змішаний овочевий сік з буряка, огірка і моркви є хорошим народним засобом для лікування жовчнокам’яної хвороби.

Буряк допомагає очистити печінку, і поліпшити стан жовчного міхура. Огірки складаються з води на 90%, що прекрасно сприяє детоксикації печінки і жовчного міхура. Морква багата на вітамін С і іншими поживними речовинами, які гарні для імунної системи.

5. Подорожник

Порошок подорожника пов’язує холестерин

Подорожник є дуже хорошим джерелом розчинної клітковини, отже, він вважається хорошим народним засобом для лікування жовчнокам’яної хвороби. Клітковина подорожника пов’язує холестерин в жовчі і допомагає запобігти утворенню нових каменів.

Крім того, це засіб сприяє нормальній дефекації, що знижує ризик перевантаження системи жовчного міхура. Ще подорожник запобігає виникненню запору, стану, пов’язаного з підвищеним утворенням жовчних каменів.

Примітка: При вживанні подорожника, переконайтеся, що ви випиваєте досить багато води в зв’язку з тим, що він абсорбує воду.

6. Кульбаба

Кульбаба допомагає екскреції жовчі з печінки

Кульбаба є ще одним дуже корисною рослиною для лікування каменів в жовчному міхурі. Він містить з’єднання, відоме як тараксацин, що допомагає екскреції жовчі з печінки. Кульбаба також допомагає детоксикації і розщепленню жиру, накопиченого в печінці. Коли печінка починає функціонувати належним чином, це допомагає функціонуванню жовчного міхура.

Крім того, ви можете вживати молоду зелень кульбаби, додаючи її в ваш салат.

Примітка: Людям з діабетом, вживання кульбаби протипоказано.

7. Молочний чортополох

Молочний чортополох стимулює жовчовиділення

Молочний чортополох є ще одним хорошим народним засобом для лікування жовчнокам’яної хвороби. Ця рослина містить гірку речовину під назвою силімарин, стимулюючий вироблення жовчі. Збільшення вироблення жовчі, в свою чергу знижує її концентрацію і допомагає вимивати камені з жовчного міхура. Молочний чортополох також допомагає печінки нормально функціонувати.

8. Кетамін

Кетамін усуває запалення і біль

Кетамін володіє багатьма цілющими властивостями, які можуть допомогти звести до мінімуму і зменшити кількість каменів. Його протизапальні властивості допомагають нейтралізувати запалення, і зменшити біль. Крім того, компреси з касторовою олією роблять позитивний вплив на імунну та лімфатичну системи.

9. Груші

Груші розм’якшують холестеринові камені

Груші можуть також принести полегшення при болю та інших симптомах жовчнокам’яної хвороби. Пектин, присутній в грушах допомагає розм’якшити холестеринові камені, які, в свою чергу з легкістю вимиються з вашого організму.

10. Вино

Вино зменшує напади болю

Дослідники з Університету Східної Англії виявили, що вино дійсно може допомогти запобігти напади жовчнокам’яної хвороби. Вони вивчили раціон 25,639 чоловік за десятирічний період часу. У тих людей, які випивали два середніх келиха вина в день, ризик розвитку каменів в жовчному міхурі був знижений на третину.

Під час больового нападу при жовчнокам’яній хворобі, випийте півсклянки вина і протягом 20 хвилин біль пройде. Насправді, півсклянки вина в день допоможе також зменшити кількість нападів болю при жовчнокам’яній хворобі на цілих 40%.

Перш ніж приймати будь-яке з рослинних лікарських засобів, таких як кульбаба, м’ята або молочний чортополох, вам слід спочатку проконсультуватися з лікарем, оскільки вони не можуть бути застосовані в деяких випадках.

Крім того, при лікуванні жовчнокам’яної хвороби народними засобами, потрібно пити багато води. Вода допомагає зберігати жовч в жовчному міхурі і допомагає організму в руйнуванні жирів, які здатні погіршити ваш стан. Для максимального результату, випивайте від шести до восьми склянок води в день.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: