Etender.in.ua

Таємниці цього світу

ТОП-5 народних засобів від запору

ТОП-5 народних засобів від запору

Запор є вкрай неприємним станом, при якому виникає біль і дискомфорт, що не найбільш оптимальним чином впливає на життя людини.

Коли ви відчуваєте тяжкість внизу живота і здуття, ви хочете швидше полегшити свій стан. На щастя, існують народні засоби від запору, здатні без побічних ефектів полегшити ваш стан.

Що таке запор?

Якщо ви справляєте велику нужду менше трьох разів на тиждень, швидше за все ви страждаєте запором. Якщо ж це триває протягом трьох місяців і більше, у вас хронічний запор. Ось деякі основні симптоми запору:

Запор може бути викликаний багатьма факторами, серед яких:

ТОП-5 рослинних засобів від запору

Досить просто, піти в аптеку і купити фармацевтичний препарат від запору. Насправді, багато проносні засоби містять рослинні інгредієнти в своєму складі. Більшість трав від запору містять антрахінони або речовини, що стимулюють перистальтику кишечника. Перистальтика — це ритмічне скорочення м’язів кишечника, допомагає просуватися його вмісту в пряму кишку.

Ось п’ять народних засобів від запору, які ви можете використовувати, не вдаючись до застосування фармацевтичних препаратів.

1. Каскара Саграда (Крушина)

Це популярне рослинне проносний засіб, екстракт якого роблять з кори чагарнику жостеру. Цей екстракт стимулює перистальтику кишечника, що сприяє більш легкому його спорожнення. Короткочасне застосування цього засобу, як правило, добре переноситься організмом, але в деяких випадках може виникати біль в животі або електролітний дисбаланс. Тривале застосування каскара саграда може привести до пошкодження печінки, починаючи від легкого і закінчуючи гострою печінковою недостатністю.

2. Подорожник

Крім того, що подорожник містить багато клітковини, він також є натуральним проносним засобом, що сприяє утворенню пухких калових мас. Подорожник часто використовується для лікування хронічного запору, і може використовуватися як окремо, так і в комбінації з іншими проносними препаратами, натуральними і синтетичними. Серед побічних ефектів, людина при його застосуванні може відчувати алергічну реакцію, нудоту, болі в животі або блювання.

3. Ревінь

Це трав’яниста рослина використовується у виробництві лікарських засобів від запорів, тому що воно має проносний ефект. Крім цього, в одному дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Ethnopharmacology, було виявлено, що ревінь також володіє антидиарейні ефектом, завдяки вмісту в ньому таніну. В результаті цього, при запорах ревінь слід використовувати незначний відрізок часу.

4. Сенна

Рослина Сенна використовується для лікування закрепів і очищення кишечника перед деякими медичними процедурами. Вважається, що плоди сени володіють більш м’яким дією, ніж листя. Проте, це засіб повинен використовуватися тільки незначний відрізок часу і в рекомендованих дозах. Тривале використання і підвищені дози, як повідомляється, може привести до пошкодження печінки.

5. Слизький в’яз

Кора слизького в’яза володіє різними цілющими властивостями і застосовується при запорах. Це народний засіб стимулює нервові закінчення в шлунково-кишковому тракті, що призводить до вироблення слизу тим самим приносячи полегшення при запорах. Вченими було з’ясовано, що завдяки дії слизького в’яза, шлунково-кишковий тракт покривається слизом, що знижує ступінь всмоктування деяких ліків, якщо приймати їх в один час.

Існують також і інші народні засоби від запору, які не лікують його безпосередньо шляхом стимуляції акту дефекації, але можуть допомогти полегшити симптоми, пов’язані з цим станом.

Наприклад, м’ятний чай допомагає усунути нудоту і здуття живота, а зовнішнє застосування гамамелісу і ромашки сприяє зменшенню болю при геморої і ректальному роздратуванні.

І не забувайте, що основним засобом при запорах, використовуваному як для його усунення, так і в якості профілактики, є вживання великої кількості продуктів, що містять клітковину (див. Продукти з клітковиною при запорах). Вживання фруктів, овочів, бобових, горіхів, насіння і злаків допоможе вам задовольнити щоденну потребу організму в клітковині (Див. Дієта при запорах).

Коли звертатися до лікаря

Якщо запор виникає у вас час від часу це, повинно бути є не більш, ніж тимчасове незначне незручність. Але якщо це відбувається регулярно, або супроводжується наступними симптомами, вам слід звернутися до лікаря:

Деякі люди вважають, що всі народні кошти безпечні в зв’язку з тим, що вони натуральні. Якщо дотримуватися вказівок, що стосуються тривалості застосування і дозувань, то ці кошти дійсно більш безпечні, ніж синтетичні препарати. У багатьох випадках, трави та інші рослинні засоби працюють набагато м’якше хімічних ліків, при цьому добре справляючись з поставленим завданням і не викликаючи такої великої кількості побічних ефектів. Тому все-таки краще почати вирішувати цю проблему за допомогою рослинних засобів від запору, а вже якщо вони не справляються, можна спробувати і фармацевтичні препарати.

Поговоріть з вашим лікарем або фармацевтом, перш ніж використовувати народні засоби від запору, особливо якщо ви вагітні або годуєте грудьми (Див. Як позбутися від запору під час вагітності).

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: