Etender.in.ua

Таємниці цього світу

У дитини температура 38 без симптомів застуди: які причини

У дитини температура 38 без симптомів застуди: які причини

Саме підвищення температури тіла і лихоманка не є хворобою, але вони вказують на лежачу в основі вірусну або бактеріальну інфекцію. У вашої дитини може бути висока температура через певні інфекцій, таких як грип, застуда або шлунковий вірус. Ці захворювання не надто серйозні і піддаються лікуванню в домашніх умовах. Однак, якщо у дитини температура 38 без симптомів застуди, це можуть бути і інші захворювання, в тому числі і небезпечні. Саме тому необхідно розібратися в цьому питанні і по можливості проконсультуватися з лікарем. Що саме це може бути? Читайте нижче.

Висока температура невідомого походження

Зазвичай, коли у дитини виникає висока температура, у нього також присутні такі симптоми, як біль або кашель, або інші симптоми, які пояснюють, чому виникає лихоманка. Але іноді у дитини може розвинутися лихоманка без видимої причини. Коли лихоманка зберігається без видимих ​​причин, лікарі називають її лихоманкою невідомого походження (ЛНП). Ця незвичайна форма лихоманки визначається наявністю високої температури — більш 38,3 ° C. Така температура може виникати і проходити більше трьох тижнів без особливої ​​причини.

Дослідження показали, що в 85-95% випадків конкретна причина виникнення високої температури невідомого походження в кінцевому підсумку може бути ідентифікована після ретельного тестування, часто в умовах стаціонару. Лікарі, можливо, повинні виконати безліч діагностичних процедур, щоб визначити точну причину незрозумілою лихоманки. Аналіз крові, ретельний фізичний огляд і радіологічні дослідження (найчастіше рентгенографія грудної клітини і/або грудна і черевна комп’ютерна томографія) зазвичай виконуються як перший крок в дослідженні незрозумілою лихоманки.

Близько третини лихоманок невідомого походження викликані інфекціями. Інфекції також є найбільш поширеною причиною високої температури без симптомів у дітей. Будь-який тип інфекції, від простої застуди до менінгіту, може привести до лихоманки. У певних ситуаціях у дитини може бути інфекція, що викликає температуру 38 ° C або більше, яка не викликає ніяких відомих фізичних ознак або симптомів. Мікробіологічні методи (взяття мазків біологічних рідин з різних місць для ідентифікації бактерій, вірусів, грибка або паразитів) іноді допомагають ідентифікувати окультну (приховану) інфекцію. В інших випадках аналізи крові, які вимірюють рівень антитіл в крові, можуть підтвердити наявність інфекції.

Але інфекція стає причиною високої температури у дитини далеко не завжди — 2 з 3 випадків ЛНП не пов’язані з інфекцією! За оцінками, ракові захворювання викликають 20-30% ЛНП. Лімфоми і лейкози — це два види раку, які часто викликають лихоманки, але також будь-який тип злоякісної пухлини може бути її джерелом.

Хронічні запальні захворювання також можуть стати причиною ЛНП. Аутоімунні захворювання або колагенові хвороби, такі як артрит, системний червоний вовчак, захворювання судин (васкуліт) і пов’язані з ними стану, можуть викликати високу температуру. Крім того, деякі хвороби, які призводять до хронічного запального процесу в одній або декількох областях тіла (наприклад, саркоїдоз), можуть бути джерелом незрозумілою лихоманки.

Рідкісні причини, за якими може спостерігатися у дитини температура 38 без симптомів застуди — прийом певних ліків, хвороба наднирників, гематоми, і які раніше не виявлений тромбофлебіт.

Найбільш часті причини високої температури у дитини без симптомів

Коли у вашої дитини спостерігається висока температура, зазвичай вона супроводжується кашлем, нежиттю, діареєю або блюванням. Очевидно, що ви відчуваєте ще більше занепокоєння, коли помічаєте високу температуру у дитини без інших симптомів. Це може бути пов’язано з інфекціями, які є одними з найбільш поширених причин ЛНП (лихоманки невідомого походження) у дітей.

У людини може спостерігатися підвищення температури тіла через будь-якого типу інфекції. Ось деякі з причин, чому у вашої дитини може бути висока температура без симптомів:

Бактериемия

Це стан, при якому бактерії потрапляють в кров вашої дитини і викликають інфекцію в нирках, легенях або інших органах. В цьому випадку вашій дитині потрібні антибіотики для лікування. Існують певні вакцини, дві з яких надзвичайно ефективні і дійсно допомогли захистити людей від зараження.

Менінгіт

Менінгіт — це оболонки навколо головного мозку, які захищають його від зовнішніх впливів. Вірусна або бактеріальна інфекція може призвести до запалення мозкових оболонок, що призводить до менінгіту. Якщо це пов’язано з бактеріальною інфекцією, ситуація може бути небезпечною для життя. Однак вірусні інфекції не настільки серйозні. Вірусні інфекції будуть викликати певні симптоми, такі як скутість в шиї і сильний головний біль.

Укус комахи

Це також може бути причиною температури без ознак застуди у вашої дитини. Це може бути пов’язано з алергією на комах. Підвищення температури тіла в цьому випадку зазвичай не дуже значне, і ви також зможете помітити висип на шкірі, особливо там, де стався укус комахи.

Вакцинація

Щеплення, як правило, є способом запобігання розвитку у дітей різних небезпечних інфекцій. Якщо ви напередодні підвищення температури вакцинували свою дитину, і у нього/неї зараз спостерігається температура 37, 38 або 39 градусів, це може бути пов’язано з вакцинацією.

Інфекція сечовивідних шляхів (ІМП)

Інфекції сечовивідних шляхів у дітей можуть стати причиною незрозумілою високої температури без ознак застуди. Близько 5% дітей з нез’ясовним підвищенням температури тіла відчувають інфекції сечовивідних шляхів. Вам потрібно зателефонувати педіатра дитини, якщо ви підозрюєте, що ІМП є причиною високої температури. Інфекції сечових шляхів лікувати досить просто, але, якщо їх не лікувати, інфекції можуть привести до незворотного пошкодження нирок.

Детально про ІМП у дітей ви можете дізнатися тут — Інфекції сечовивідних шляхів у дітей: причини, симптоми, лікування.

Розеола

Дитяча розеола є вірусною інфекцією, що вражає дітей від 6 місяців до 3 років. Це інфекційне захворювання може бути причиною різкого підвищення високої температури у дитини (39-40 ° C). Лихоманка зазвичай проходить через пару днів, але залишає шкірні висипи на ногах, руках і шиї. Втома, опухлі повіки і втрата апетиту також з’являться після лихоманки, викликаної розеолой.

Вушні інфекції

Якщо у дитини температура без ознак застуди — це може вказувати на вушні інфекції. Ви можете не помітити ніяких видимих ​​ознак протягом перших кількох днів, але вушні інфекції можуть вплинути на слухову здатність через деякий час.

Якщо ви підозрюєте вушну інфекцію у вашої дитини, рекомендуємо вам ознайомитися з її симптомами і методами лікування на цій сторінці — Середній отит: причини, симптоми, лікування, діагностика.

Прорізування зубів

Якщо у дитини ще не прорізалися всі зуби, це може вказувати на те, що у нього почався процес прорізування чергових зубів. Прорізування зубів також може бути однією з причин підвищення температури у дитини без симптомів.

Чи можна давати жарознижуючі засоби дитині з температурою 38 без симптомів застуди

Всякий раз, коли ваша дитина страждає, ви хочете терміново зробити щось, щоб принаймні полегшити симптоми. У разі, якщо ваша дитина має високу температуру, ви можете дати йому ліки від жару, щоб полегшити його стан. Проте є кілька речей, які ви повинні розглянути перед використанням цих ліків.

Коли слід звернутися до лікаря

Зателефонуйте своєму лікарю, якщо ваша дитина:

Не чекайте, поки щось покращиться, особливо якщо ви не впевнені в чомусь. Ось привід негайно звернутися за медичною допомогою:

Незважаючи на широке дослідження, причина високої температури у 5-15% дітей не виявляється. Більшість з цих дітей, матимуть хороший прогноз, причому більшість з них відновлюється протягом декількох тижнів. Ключем до оцінки лихоманки невизначеного походження (ЛНП) є узгоджена зв’язок між лікарем і пацієнтом і старанне тестування, якщо це необхідно, в контексті присутніх симптомів. Це іноді вимагає консультації з субспеціалістамі в області медицини, включаючи фахівців з інфекційних захворювань, ревматологів і онкологів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: